Ruotsissa asuvalta, mikä on hyvä ihminen jne. Voi jessus sentään. Mutta kun hän ei pärjää silloin kun puhutaan muslimeista tai islamista, niin epätoivoisesti täytyy koittaa selittää rasisteista, joita riittää yllinkyllin siinä hänen omassa uskonryhmässään.
70-luku oli hienoa aikaa Suomessa, ja vielä 80-lukukin, sitten alkoi somalien myötä asiat muuttua ja vuoden 2015 muslimivyöryn jälkeen Ruotsista tänne, alkoi todella tulla ongelmia. Yksi terrori-isku, muutama surmattu suomalainen ja lukemattomia raiskauksia, sekä ylipäätään rikollisuuden lisääntymistä - kiitos tulijoiden. Sekä tietysti valtavasti lisää rahanmenoa.
Huvittavaa on myös kuinka vielä 80-luvulla oli huomattavasti vasemmistolaisia, jotka ihailivat Neuvostoliittoa(sitä ei saanut haukkua). Mutta kun kommunistinen ihannemaa hajosi, niin vasemmistolaisten piti keksiä uusi palvonnan kohde, ja se oli monikulttuuri. Siitä sitten päädyttiinkin sopivasti rasismiin, eli monikulttia ja mamuja ei saa kritisoida, se on rasismia.
Minusta Atte Kaleva sanoi kerran ihan oikein suvakeista, eli "mikään ei ole niin suvaitsematon, kuin suvaitsevainen"
Todella lapsellisen tyhmiä avauksia tuolta "eräältä"
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ruotsissa asuva henkilö on kirjoitellut niin levottomia, että lienee mennyt sekaisin. Ei vaikuta tasapainoiselta, normaaliin keskusteluun kykenevältä.
- Anonyymi
Niinpä. Seijaah- ruosu on myös joko täysin tietämätön tai epärehellinen. Nimittäin arabimuslimit ovat aina olleet hyvin rasistista sakkia ja ovat yhä.
Koraanikin oikein painottaa kuinka vaaleaihoinen Muhammed oli. Ja hänen kutsumistaan tummaihoiseksi seuraa Allahin rangaistus!
Muslimibeduiinit ja - arabit olivat suurimpia orjakauppiaita ja myös mustien orjien omistajia. He vangitsivat mustia laumoittain ja myivät heidät eurooppalaisille orjalaivureille.- Anonyymi
Tyypillinen muslimi vaikka käännynnäinen onkin, eli täysin tekopyhä, eikä voi tunnustaa mitään vikaa islamissa taim muslimeissa.
- Anonyymi
Hädissään se keksii kaikenlaista. Ja kuka tai mikä sitten on se rasisti, tai mikä on "vihapuhetta"?
- Anonyymi
M-G Seijaah on SAMA maksettu trolli 88/c hinnalla..
- Anonyymi
Pysyis vaan sekin siellä ruotsalaisilla palstoilla.
- Anonyymi
Se voisi kertoa että kuinkas hienosti muslimit ovat Ruotsiin sopeutuneet.
- Anonyymi
Aika tyypillistä pilvilinnoissaan liitelevän naisellisen naisen juttua.
Mitä muutakaan sieltä voisi tulla?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145