JUNASTALKKERIT

Anonyymi

Onko Järvenpäässä joku yhdyskunta, joka harjoittaa stalkkausta.

9

457

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On. Stalkkausta on aika pitkälle vietyä ja kuin ammattimaista.

    • Anonyymi

      Joo, varsinkin vanhemmat ihmiset syyllistyvät uhriensa kyttäykseen, heistä juoruiluun ja juttujen keksimiseen.

    • Anonyymi

      Harva tietää mikä stalkkeri on.

      • Anonyymi

        Stalkkeri laittaa esim.vanhan pyöränsä,jolla ei aja koskaan,taloyhtiön tarvikevarastoon ja nauttii tilanteesta. Jos uskaltaa sanoa jotain hän vihjailee,että toinen on luukuttaja tai pedofiili. Junissa stalkkeri liikkuu aktiivisesti,onhan hänellä vapaalippu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Stalkkeri laittaa esim.vanhan pyöränsä,jolla ei aja koskaan,taloyhtiön tarvikevarastoon ja nauttii tilanteesta. Jos uskaltaa sanoa jotain hän vihjailee,että toinen on luukuttaja tai pedofiili. Junissa stalkkeri liikkuu aktiivisesti,onhan hänellä vapaalippu.

        Nyt meni v*ttu niin metsään kuvaus mikä stalkkeri on että ei huhhuh :D


    • Anonyymi

      Kysyin tätä viime kesänä, kun taas Järvenpäässä nousi junaan nainen, joka tuli eteeni istumaan. Minulle hän oli tuntematon, mutta hän sen sijaan tiesi minut ja minusta paljon. Oli vähän kokematon, kun sain hänet hallittua runsaalla ystävällisellä puhumisella.
      Ja pitkän aikaa tapa oli se, kun minä tulin pohjoisesta, Järvenpäässä tuli stalkkeri niin lähelle, että pystyi kohdistamaan toimintansa minuun. Kun Hesasta lähdin pohjoiseen. taas tuli stalkkeri vastapäätä, jos mahdollista ja Järvenpäässä jäi pois.
      Olen ollut pitkään vainon kohteena, siitä parikymmentä vuotta varsinaisen gang stalkingin kohteena. Alkuun stalkattiin lähtöasemalta Hesaan ja sitten takaisin.

    • Anonyymi

      Ihan hyvin mahdollista että on stalkkereita, en epäile yhtään. Tästä tuli nyt mieleeni kysyä, että kun Terholan kuntoradan läheisellä pellolla, eli Isokydöntien ja Mörttisenpolun alueella, työskenteli viime kesänä maanviljeli traktorin kanssa, niin asuukohan kyseinen maanviljelijä siinä kuntoradan parkkipaikan viereisessä talossa?

      Minulle tuli isona miehenä kunnon stalkkaus- kuumotukset, kun viime kesänä pysäköin autoni Terholan kuntoradan parkkipaikalle, ja lähdin kävelemään reittiä Idänpääntie- Isokydöntie- Mörttisenpolku, ja sitten siellä pellolla oli maanviljelijä traktorin kanssa touhuamassa. Sieltä kiersin junaradan vierustaa ja tulin takaisin autolleni metsän keskeltä, enkä siis enää uudestaan nähnyt matkalla sitä maanviljelijää. Kuitenkin, välittömästi kun olin istunut autooni ja vetänyt oven kiinni, niin kuulin että Impoonkadun suunnasta lähestyi jokin suuri ajoneuvo ja kyllä, se oli sama traktori ja maanviljelijä, jonka olin nähnyt reilu tunti aikaisemmin siellä pellolla Isokydöntien ja Mörttisenpolun vieressä. Siis se tapahtui samalla sekunnilla kun olin istunut autooni sisään kun se traktori lähti kaasuttamaan sieltä Impoonkadulta. Siitä maanviljelistä voin sanoa, että oli todella nuori poika, ehkä 20-25- vuotias.

      Eli haluan kysyä, että olenko jotenkin vainoharhainen, koska mielestäni siinä ei ole mitään järkeä, koska se maanviljelijä ei ole voinut nähdä sieltä pellolta sinne Terholan kuntoradalle asti, että siellä on minun autoni. Kuitenkin, itse koin, että se oli jotain todella omituista stalkkaamista. Itse olen kuitenkin aikuinen mies

    • Anonyymi

      Taloyhtiöissä stalkkeri toimii olemalla hyvin ystävällinen - aluksi. Hankkii tietoja ja soluttautuu kahville ym. Myöhemmin vaatii lumityön tekoa omasta edustastaan. Miesystävän hankkii netistä ja se on poikkeuksetta nuorempi, ei aiempaa perhettä. Miten hän onnistuu tässä aina? Hänkin piti löytöpyörää varastossa tukkeena. Vihoitteli,kun sitä vaadittiin pois. Pyörän oli joku hörhö jättänyt hänen osakkeen eteen.

      • Anonyymi

        Oikeastaan tässä on tärkeintä se, että nämä hullut stalkkerit saadaan kiinni. minkä takia 20-vuotias poika vakoilee 40-vuotiasta miestä? Tässä on tärkeintä, että tämä tuodaan julki.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      82
      7234
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6543
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6343
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4142
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2522
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2429
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2228
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1542
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1250
    Aihe