Punavireä hallitus kaatuu vielä omaan mahdottomuuteensa...

...jos tosiaan puuhaa ison kasan "suvaitsevaisuuslakeja" "vihapuhetta" vastaan. Sanokaa minun sanoneen.

Mielipiteitä ei laeilla muuteta noin vain. Kaikki ovat vapaita ajattelemaan niin kuin haluavat, sai nuo mielipiteet sanoa tai sitten ei.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En ole yhtä tyhmää hallitusta Suomessa koskaan nähnyt kuin nyt, keskenkasvuiset pikkunulikat ajamassa maata täyttä päätä rotkoon.

Äänestä

Ei kaadu.

Sen sijaan persujen vihapuhe kitketään ja pakolaisten vastaanottamista vauhditetaan ja monikulttuurisuden edistämisen budjettia lisätään. Kun Haavisto on presidenttimme, koko maailma saa huomata Suomen edistyksellisyyden.

Rasismille on nollatoleranssi.

Äänestä
  • Resurssit eivät edes riittäisi mokoman valvomiseen ellei Stasia ruveta luomaan.

    Äänestä

"Mielipiteitä ei laeilla muuteta noin vain."

Eipä taida persunpentu tietääkään mitä aatettaa palvelee. Siinä ne kirjaroviot syttyvät kun ajattelevia ihmisiä lahdataan hengiltä.

Äänestä

Kuinkas monta kertaa hallituksen olisi pitänyt jo kaatua?
Ehkä noin kolmen kuukauden välein?

Äänestä

Venäjän+federaatiossa+26+%+äänistä+laskettu+ja+73%+kannattaa+pres.+Putinin+elinikäistä+presidenttiyttä,+joten+tuskin+loppuja+ääniä+edes+kannattaa+laskea.Samoin+kävisi+Suomessa,+jos+Sanna+Marinin,sd,++intersekventiaalisen+läpiviiltävän+feministisen+hallituksen+jatkamisen+puolesta+äänestettäisiin.+Varmasti+ainakin+enemmistö+edistyksellisistä+aineksista+äänestäisi+Sannan+elinikäisestä+pääministeriyden+puolesta,+varsinkin+jos+Krista+Kiuru,sd,+lupaisi+pysyä+Sannan+elinikäisen+hallituksen++sote-ministerinä+lopun+ikäänsä.+Ainakaan+puheripulin+puutteeseen+hallitus+ei+kompastuisi+Kristan+aikana.

Äänestä

Yrittäisivät edes tehdä joitakin päätöksiä. Budjettiriihikin lykättiin, kun pitää niitä talouden mittareita ja isojen poikien neuvoja odotella.

Äänestä

Pois normaalista tämä on mennyt jo totaalisesti. Alkaa vaikuttaa kommunismilta koko touhu. Ei ihmiset ole sokeita.
Et saa puhua et sanoa mielipidettäsi tai sinua rangaistaan. Jo valtakunnan syyttäjä on lähtenyt tälle tielle kokeilemaan. Sinun on kaikessa oltava yksimielinen vaikka kaikki menisi päin seinää. Kuin sairaassa yhteiskunnassa, esim. Pohjois-Koreassa hysteeriset ihmiset pakotetaan palvomaan järjettömyyttä. Tämäkö on ihanneyhteiskunta, tätäkö äänestätte? On viimeinkin herättävä näkemään totuus.
Ei tule onnistumaan noin sairas yhteiskunta Suomessa. Vielä on puolueita joissa normaali järki voittaa ja he ovat PS ja Kristilliset plus muutama viisas Kokoomuksesta ja Keskustasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

...jos tosiaan puuhaa ison kasan "suvaitsevaisuuslakeja" "vihapuhetta" vastaan. Sanokaa minun sanoneen.

Mielipiteitä ei laeilla muuteta noin vain. Kaikki ovat vapaita ajattelemaan niin kuin haluavat, sai nuo mielipiteet sanoa tai sitten ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu