Ticketmaster ryhmäkanteeseen myös Suomessa koska ei ole palauttanut Koronan takia peruttujen keikkojen lippurahoja asiakkaille.
Ticketmaster
7
355
Vastaukset
- Anonyymi
Ryhmäkanne tai heti rahat takaisin!
- Anonyymi
Onko keikka peruttu vai siirretty? Myöhempään ajankohtaan siirrettyjä keikkoja eivät maksa käyttöehtojensa mukaan takaisin. Tällaisessa tapauksessa ryhmäkanteelle ei ole kummoiset kantimet, sillä jokainen Ticketmasterilta(kin) lipun tilaava joutuu klikkaamaan ruutua "Hyväksyn toimitusehdot".
- Anonyymi
Missä rahat viipyy?
- Anonyymi
Heinäkuun alussa lähettivät sähköpostin konsertin peruuntumisesta ja palauttavansa rahat (ei käsittelykuluja). Kehoittivat varautumaan jopa 90 päivän viiveeseen. Nyt on mennyt tuosta sähköpostista yli 100 päivää eikä Ticketmasterista kuulu mitään. Eivät vastaa sähköpostiin (lähetetty 3 kertaa).
- Anonyymi
Minulle ihan suoraan kieltäytyivät maksamasta. Myöskin kieltäytyivät antamasta yhteystietoja kehen ottaa yhteyttä.
He kyllä tietävät että heillä on velvollisuus palauttaa rahat, mutta ilmeisesti aikovat pitää rahat. Esim Cirque de Soleil on jo selvitystilassa ja menossa konkursiin. Ticketmaster ei siis aio palauttaa asiakkaille rahoja, mutta ei myöskään tilitä niitä eteenpäin kun tilaisuutta ei pidetä. Tämähän vasta businesta.
Katsotaan nyt ensin mitä kuluttajaliitto asiaan sanoo ja sen jälkeen juristi. - Anonyymi
Minulla lippujen palautus ei toiminut ticketmasterin kautta. Tilaisuuden järjestäjä oli LiveNation ja he kertoivat että Ticketmasterille on kerrottu että palautuksia saa ja voi käsitellä. Ticketmasterista suoraan sanotiin etteivät aio käsitellä palautushakemuksia. Vetosivat että järjestäjältä ei ole tullut tietoja. Myöskään eivät suostuneet kertomaan mitään osoitetta, puhno tai vastaavaa miten mennä eteenpäin. Onneksi löytyi tilaisuuden järjestäjä ja toivottavasti rahat palautuu.
VÄLTTÄISIN käyttämästä Ticketmasteria. Tuntuu todelliselta huojausputiikilta.- Anonyymi
Kannattaa olla yhteydessä kuluttaja-asiamieheen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1710973Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv7710134- 474191
- 243892
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353696Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h563584No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413433Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni73335- 533123
- 422845