Tämänhetkinen tilanne maailmassa on sellainen johon kirkon tulisi puuttua. Sen tulisi opettaa sitä mitä Jumala sanassaan ohjeistaa sitä tekemään sillä kohta on myöhäistä. Kutsuisin tilannetta välinpitämättömyydeksi ja kirkon kiroukseksi. Tulevista tapahtumista kertovat mm. Johanneksen ilmestyskirja, Paavalin kirjeet Tessalonikialaisille, Hesekielin ja Danielin kirjat sekä Evankeliumi Matteuksen mukaan. Niistä saa jo hyvän kuvan siitä mikä meitä kohta kohtaa. Olemme nyt se viimeinen sukupolvi (80v) jotka tulevat näkemään tulevat tapahtumat. Laskenta alkoi 1948. Koronavirus on vasta pelkkää alkusoittoa. Lievää sellaista.
Mutta jättää kirkko kertomatta paljon muutakin. Sen tulisi puolustaa Israelia jota vastaan näyttäisi koko maailman kansakuntien nousseen. Ei taida kirkkoa totuus miellyttää. Joko pelkuruus on vallalla papiston keskuudessa tai kuten itse luulen heitä on ohjeistettu olemaan hiljaa. Et ole yksin sillä samaa näyttää tekevän valtiovaltammekin. Kelkkaan on tullut mukaan myös Yle uutisankkureineen. He pitävät sentään ääntä mutta sanoma on rasistinen kun kommentoidaan Israelista.
Niin... ne uhrit. He ovat niitä kansalaisia jotka eivät pelastusta kaipaa ja uskovat miuluummin joulupukkiin. Saatanalla on näet monta nimeä..
Ps. Marraskuun 29.päivänä 1947 Yhdistyneiden kansakuntien yleiskokous hyväksyi päätöslauselman juutalaisen valtion perustamisesta Israelin maahan. Tätä päätöstä ei ole koskaan kumottu. Israel on siis itsenäinen valtio ja saa tehdä alueellaan mitä haluaa. Eivätkä Länsirannalla asuvat arabit ole Palestiinalaisia. He ovat juutalaisten vanavedessä Syyriasta paremman elämän toivossa tulleita arabeja.
Ev.lut.kirkko ja sen tulevat uhrit
Anonyymi
4
157
Vastaukset
- Anonyymi
"Laskenta alkoi 1948. "
Ja sitten linkkiä kiitos, miten näitä laskun aloittamisen- Anonyymi
.... näkee, ettei ole ymmärrystä....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
.... näkee, ettei ole ymmärrystä....
No kerro että ymmärrän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No kerro että ymmärrän.
Odotan yhä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675921Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635415Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515313Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41251Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381046Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471022