On puheenjohtajakin juoppo
Oi suuri ja mahtava Vasemmistoliitto
Anonyymi
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Suomalais-kansallinen vanha perinne. Peritty Neuvostoliitosta. Ota vaan sinäkin paukut vapaa-aikasi iloksi. Rentoutus tekee hyvää miituuilmapiirissä. Emme pelkää on tunnuslaulumme.
Kuka tätä todellisuutta selvinpäin jaksaa?
Kuka niitten puheenjohtaja on?
Ei oo tietoa.
Ahaa, nytpä tiedän.
Miksei tunnettua juoppoa saa täällä juopoksi sanoa? Ihme palsta
Puli-Paavo Arhinmäki.
Ja nyt on deeku Andersson. Ei paljoa parantu, pskempaan suuntaa menee kokoajan.
Kumma että se sakki vielä käyttää tuota vanhaa nimeä vaikka niitä ei enää se oikea vasemmisto eli työväenluokka kiinnosta pätkääkään. Oikeampi nimi nykyiselle joukolle olisi Lesbojen ja Homojen Puolue LHP.
Eikun sen pitäisi olla homojen, lesbojen, transsukupuolisten, muunsukupuolisten ja sukupuolettomien puolue. Olisi poliittisesti Korrektia
On todella huolestuttavaa että suomalaisista niin moni on totaalisen pihalla että äänestää vasemmistoliittoa. Olisi kiva tietää että mitä hyvää ne sillä kuvittelevat elämäänsä saavuttavan? Tosin pääministeri Marinkin tunnustaa olevansa yhtä vasemmalla mutta sen verran ovela että ymmärtää saavansa demareissa enemmän ääniä.
LHP :-)
Miten joku voi ihan oikeasti kuvitella että vasemmisto olisi heikomman kansanosan asialla ja ajaisi ihan oikeasti asioita siihen suuntaan että nämä vähempiosaiset ihmiset vaurastuisivat?
Vasemmiston elinehtohan on se että yhteiskunnassa on heikommin pärjääviä ihmisiä jotka tätä vasemmistoa sitten äänestävät. Sehän olisi kuin sahaisi omaa oksaansa poikki jos pyrkisi OIKEASTI parantamaan heikompiosaisten asemaa!!!
Tämähän on ihan selvä peli ainakin "isossa kuvassa"!
Vasemmiston päämäärähän on että maassa on mahdollisimman paljon heikompiosaisia kansalaisia jolloin heillä on paljon äänestäjiä!
Oikeistohan taas vastaavasti haluaa itselleen lisää äänestäjiä, no miten niitä saadaan -> Luomalla mahdollisimman monelle parempaa hyvinvointia ja varallisuutta!
Eikö ole ihmeellistä että OIKEISTO onkin tosiasiassa sen heikomman puolella ja parantamassa heidän asemaa - No vasut äänestää vasemmistoa ja ihmettelevät että miks mitään ei tapahdu --> Miettikää sitä!
Siihen ”vaivaan” puolue ei edes pyri vaan toivoo että yhä useampi kurjistuis ja äänestäis vasemmistoliittoa. Vain siten puolue saa lisää ääniä.
Jos talouskasvu tuo lisää verotuloja yhteiskunnalle, niin mikäs siinä on oikeistoa äänestäessä oikeiston halutessa olla vastuussa koko yhteiskunnasta maksamalla lisää veroja koko yhteiskunnan ja vähäosaisten hyväksi. Mutta haluaako oikeisto olla vastuussa koko yhteiskunnasta?
Jatkoa ... perussuomalaiset ovat kompromissi oikeiston ja vasemmiston välissä.
Niin juoppo ja piilo kokoomuslainen.
Juoppo ehkä mutta RKPläinen.
Juoppo ja satavarma imbe-silli
Ei ole enää kovin mahtava liitto
Tyäväki tarvitsi hyviä ryypymiehi johtoon, vaan nyt enempi naisvoittoinen punkku ja oluen särpijäitä.
Äkkiä Paavo takas johtoon!
Paavo Arhimäki on nähty ajavan autoa selvinpäin Tampereella !
Paavo Arhimäki kokee että poliisit eivät saa pysäyttä häntä kun on "Meille on ilmoitettu epävarmasta ajamisesta.”
Eihän se passaa kun Paavo on kansanedustaja, Paavolle tulee paha mieli ja Paavo somettaa.
Nyt kysymys Paavo Arhimäelle: saako mielestänne polisii pysäyttää epävarmasti ajavia vasemmistoliiton kansanedustajia? Alkoholi ongelmanne ovat kansan tiedossa jo menneiltä ministeriajoiltanne.
Sama kysymys puolueelle: Saako työtääntekevä poliisi pysäy ttää vasemmistoliiton kansanedustajia?