Timo Harakka nälvi Yleä ja Sipilää 2016 twiitissä . "...Reppana jota Ylenkin tulee suojella"? https://twitter.com/TimoHarakka/status/803999427610497024
Mikä on muuttanut Timopojan mielen YLE:n suhteen. Eikö enää olekaan niin huono mediatalo?
Mikä on muuttanut Timopojan mielen YLE:n suhteen. Eikö enää olekaan niin huono mediatalo?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heipat harakoille seuraavissa vaaleissa.
Nyt puhut asiaa! Tekopyhä. Ensin haukutaan ja sitten kun itse ollaan vallassa käytetään systeemiä hyväksi.
Harakka harakka huttua keittää. Koittais pelle päättää jo onko YLEn puolella vai sitä vastaan. Pelkuri nälvijä ja sitten ei uskalla viedä asioita loppuun asti.
Mitä muuta voi Demarilta odottaa.
YLE: n toimittajat kirjoittivat salaliittoteorioita Sipilästä ja terrafamesta "uutisiksi" naamioituina.
Ja sitten on vielä YLE:n edustajilla otsaa arvostella vaihtoehtomeedioita fake news:sta yms. Itse YLE:ssä levittivät salaliittoteorioita.
Muistakaapa ihmiset, että 2000-luvulla vihervasemmistolaiset meedioitten edustajat muuttivat julkisen sanan neuvoston perusteita hyvälle journalistiselle tavalle niin, että se mahdollistaa aatteellisen propagandan levittämisen.