Suomessa ei ole tiedonvälitystä, ainakaan jenkkien hyökkäysliiton veroparatiisi-hävittäjähankkeen perumisen kansalaisaloitteelle, muut kansalaisaloitteethan saavat kyllä huomiota medioissa.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/6437
Tarvitaan paljon nimiä, että kymmenen miljardin hanke, joka vaarantaa Suomen niin sisäisen, kuin ulkoisen turvallisuuden, estetään ja laitetaan uudelleen käsittelyyn eduskunnassa. Nyt saa valita ottaako PetosPersKokoomuksen AKTIIVILEIKKURIN ym heikennyksiä, vai käykö allekirjoittamassa kansalaisaloitteen ja vaatii köyhyysongelman korjaamista Suomessa.
Veroparatiisihävittäjä-hankkeen perumisen kansalaisaloite, yritetään vaientaa medioissa
6
67
Vastaukset
- Anonyymi
Hävittäjä hanketta ei tule perua.
JOs USA hävittäjä on paras ja meille sopivin tulee se ostaa meille.
Itse kannatan Super Hornet hävittäjien ostoa. - Anonyymi
Harva aloite saa mediassa huomiota. Tuo aloite on ajalliseti ohittanut jo puolivälin ja sillä on vajaa 10 % vaadittavasta kannatuksesta. Se kertoo jotain hankkeen kansansuosiosta. Voihan sitä puolustella median vaikenemisella, mutta kerrohan montako kansalaisaloitetta media on yleensäkään esitellyt viimeisten kuukausien aikana?
Hävittäjät tarvitaan ja sillä hyvä. - Anonyymi
Allekirjoitettu heti kun adressi avautui. Pidetään asiaa edelleenkin esillä.
- Anonyymi
Ruoskit kuollutta kamelia. Aikavälillä 16.06. - 16. 07. vain 329 uutta nimeä. Tällä tahdilla aloite tulee jäämään alle 6000 kannatukseen. Ja hyvä niin.
- Anonyymi
Se riittää veroparatiisihankkeen uudelleen käsittelemisen ja perumisen aikaan saamiseksi. Jo koronapandemian takia välttämätöntä.
- Anonyymi
Tänään kommunisti"taiteilijat" vetoavat hallitukseen, että hävittäjähanke peruutettaisiin. Paljonkohan Putin on heille siitä maksanut.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13410627
- 525110
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html442322Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1072135- 292023
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131641Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411462Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291144Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331101Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk541007