Ei enää haittamaahanmuuttoa Suomeen

Mä en tajuu mitä hyötyä meille on näistä ? Suurin osa lorvijamiehiä, naiset ja oikeasti pienet (!) lapset jätetty sotiin. Tai "sotiin". Sotakin on joillekin bisnestä.
Mä en siedä noita miehiä ensinkään. Ne pakistanilaiset vielä suostuu siivoamaan ja kausityöntekijöiksi, mutta entäs ne muut. lorviminen jatkuu koko Euroopan läpi.
656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ruotsissa on esitys kiristää maahanmuuttopolitiikkaa. Taitaa naapurimaa olla jo vähän myöhässä siinä, mutta niin voidaan kiristää meilläkin. Oleskeluluvat tuli määräaikaisiksi ihan käytännössäkin, tuli kieli-ja varallisuustarkistuksia ym ym.

Äänestä
  • Vaikka Ruotsi miten nyt kiristäisi maahanmuuttoaan, niin ei enää auta. Ruotsi on täydellisesti kusessa kehitysmaaväen ja etenkin islamilaisen kehitysmaaväen kanssa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaikka Ruotsi miten nyt kiristäisi maahanmuuttoaan, niin ei enää auta. Ruotsi on täydellisesti kusessa kehitysmaaväen ja etenkin islamilaisen kehitysmaaväen kanssa.

    Juurikin näin. Ruotsi on jo menetetty. Suomi hinautuu kaiken aikaa vaivihkaa Ruotsin malliin, nyt on jo kiintiöpakolaiset, sitten lupauduttiin ottamaan leireiltä, ja nyt vielä Suomeen ujutettavat "kausityöntekijät", joiksi myös turvapaikkaa hakevat voivat liittyä... Aika ovelaa ! Sekä Pekka Haavisto että Mari Ohisalo on vaaralliset haahuilijat politiikassa.

    Äänestä

tänä+vuonna+espoon+väestönkasvusta+100+%+pakolaisia+ja+maahanmuuttajia

Äänestä
  • Mulla ei ole mitään venäläisiä ja virolaisia vastaan, ne on integroitunut hyvin tänne. Toisin kuin se haittamaahanmuutto tietyiltä alueilta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mulla ei ole mitään venäläisiä ja virolaisia vastaan, ne on integroitunut hyvin tänne. Toisin kuin se haittamaahanmuutto tietyiltä alueilta.

    Ovelaa se on Venäjänkin touhu. Sitten kun on niitä päästetty tarpeeksi tänne, tulee Putin pelastamaan heidät ja valtaa Suomen. Kuten Krimillä kävi.

    Suomi on niin pieni kansakunta, että me kadotaan globalisaation melskeessä ellei tiukasti pidetä kiinni siitä mikä on meidän. Yhtään ei olisi varaa antaa myönnytyksiä ja päästää vieraslajeja maahan. Ja puolueista vain perussuomalaiset puolustaa tätä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mä en tajuu mitä hyötyä meille on näistä ? Suurin osa lorvijamiehiä, naiset ja oikeasti pienet (!) lapset jätetty sotiin. Tai "sotiin". Sotakin on joillekin bisnestä.
Mä en siedä noita miehiä ensinkään. Ne pakistanilaiset vielä suostuu siivoamaan ja kausityöntekijöiksi, mutta entäs ne muut. lorviminen jatkuu koko Euroopan läpi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu