Hallitusta kaatavan uusin saalis on Maria Ohisalo . Nyt kalastetaan ääniä. Mistä näitä Oulusta ja sen yläpuolelta tulevia riittää hämmentämään yhteiskuntaa. Annetaan Ahvenanmaalle koko Suomineidon yläpää lestoineen.
Mikko Kärnä harrastaa metsästystä ja kalastusta
Anonyymi
380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pääministeri Sanna Marin (sd) on ottanut kantaa jupakkaan. Hän muistuttaa, että ”hallitusohjelmassa ei ole määritelty, miten tekninen valvonta toteutetaan.”
– Sisäministeriö on selvittänyt asiaa virkatyönä ja kysymys tuodaan myöhemmin hallituksen käsiteltäväksi, kuten sisäministeri Maria Ohisalo on kertonut, Marin tviittaa.
Poliisitarkastaja Joni Länsivuori kertoi – Poliisin puolelta ei ole missään vaiheessa katsottu, että se (jalkapantavalvonta) olisi tarpeellinen. Maasta poistamisasioissa on tarkoitus turvata palauttaminen. Miten tehokas tuollainen jalkapantavalvonta olisi?
Wanha slogan, KEPU PETTÄÄ AINA
Kärnä ei saa Ohisalolta, sen lisääntyminenkin on jo evoluution ihme.
Keski-Suomesta pohjoiseen alkaa historiallinen herännäisyysalue.
Näitä hihhuleita pitää vältää, ellei suorastaan kaipaa ikävyyksiä itselleen...