Päävalhemediamme joku femakkotoimittaja teki jutun yliopsitojen rekrytoinnista. Ja kuinka suurin osa niistä harjoittaa ”myönteistä erityiskohtelua”? Joka on kauniimpi nimitys ” positiiviselle syrjinnälle”, joka sekin on kaunistelunimitys.
Nuo vasuritahojen kehittämät termit ovat identiteettipoliittisia ja ovat silkkaa syrjintää! Mutta kun sen kohteena on valkoinen heteromies, niin se on muka hyväksyttävää?
Toimittajan mukaan ylisopiston viranhaussa on oikein, että vähemmistöjä ja naisia suositaan? Vaikka naisethan ovat enemmistö!
Että tuollainen on valtamedian femakkotoimittajan näkemys tasa-arvosta, tasapuolisuudesta ja tasaveroisuudesta...
YLE-toimittaja ihailee ns. myönteistä erityiskohtelua!?
5
78
Vastaukset
- Anonyymi
Tuossa jutussa toimittaja tilaston avulla näytti, kuinka naisia on enemmän ylisopstojen korkeimmissa viroissa nykyään. Yllätyskö!?
Tietysti naisia on enemmän kun heitä suositaan miesten kustannuksella! Mutta heitä on vieläkin hieman vähemmän ja sehän on femakkojen mielestä maailman suurin vääryys.
Mutta yhdestä asiasta voitte olla varma! Kun tuolla suosimisella vääjäämättä naiset tulevat lopulta enemmistöksi johtopaikoilla, niin silloin femakkotoimitajat lopettavat HETI valitukset sukupuolisesta epätasa-arvosta!
Kuetn olemme niin monesti saaneet todistaa muissa asipossa... - Anonyymi
Toimittaja jutussa kertoo ja hyväksyy, että sopivuus ohittaa pätevyyden!?
Miltä kuulostaa tuollainen periaate ja mihin se johtaa?- Anonyymi
Se johtaa korkeamman koulutuksen politisoitumiseen, kuten Yhdysvalloissa on käynyt. Siellä ei voi enää suorittaa yhtäkään kurssia ilman vasemmistolaista aivopesua.
Koska keskinkertaiset kiintiö- opettajat tietysti puolustavat tuota käytäntöä, josta ovat itse hyötyneet. Lopulta opetuksen taso välttämättä laskee ja opiskelijat kärsivät siitä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se johtaa korkeamman koulutuksen politisoitumiseen, kuten Yhdysvalloissa on käynyt. Siellä ei voi enää suorittaa yhtäkään kurssia ilman vasemmistolaista aivopesua.
Koska keskinkertaiset kiintiö- opettajat tietysti puolustavat tuota käytäntöä, josta ovat itse hyötyneet. Lopulta opetuksen taso välttämättä laskee ja opiskelijat kärsivät siitä.Virkoja täytettäessä ei pitäisi olla mitään merkitystä henkilön sukupuolella, rodulla tai uskonolla. Merkitystä pitäisi olla vain henkilön henkilökohtaisilla kyvyillä ja koulutuksella.
Eikö niin?
'positiivinen' syrjintä pitää siis lopettaa ja kieltää lailla.
- Anonyymi
neo feminismi on silkkaa miandriaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533876KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar902276Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451922- 221753
- 281506
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?231440- 151142
- 311108
- 1061033
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791022