Laulut on laulettu. Onpa kumma kun on tutkittu ja löydetty aihetta epäilyihin ja jos näyttö ei riittäisi. Se tuli lähtö nyt. Haavistolla on sen verran paljon ja vaikutusvaltaisia poliittisia vastustajia että presidentti-haaveet voi unohtaa nyt kertalaakista.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/1850279b-d359-4c8a-844e-e866606b3196
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/1850279b-d359-4c8a-844e-e866606b3196
Vastaukset 24
Vanhimmat
Katsotaan sitten syksyllä joutuuko piipertäjä eroamaan.
Vai löytyykö kavereita puolustamaan hänen hyviä tekoja.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006565439.html
Eikö tää kusimulli osaa edes jättää tehtäväänsä.
Ei pysty suoriutumaan Pakko kuskata ISIKSIÄ
Vaikean näköisesti kävelee - taitaa olla uusi poikakaveri aktiivinen ...
Kyllä sillä niitä kieroonkasvaneita tukikeppejä vallan huipulla riittää, uskokaa pois.
No e.kari puolustaa, eihän vihreät tee rötöksiä?
Onko haavistolla nyt rikosnimikkeenä sama kuin Halla-aholla?
Eli kansanryhmän kiihottaminen.
Haavisto ei kiihota ketään, Haavisto kiihottuu.
Kulmuni erosi huomattavasti vaatimattomammasta syystä....
EPÄILLÄÄN!
Moraalinen ja poliittinen tuomio on eri asia kuin juridinen tuomio. Tuomisen syrjäyttämisen yritttäminen on tapahtunut tosiasia. Miksi oikeuslaitoksen pitää ottaa kantaa Haaviston syyllisyyteen/syyttömyyteen, jos mitään varteenotettavaa, syyllisyyttä tukevaa näyttöä ei ole?
Kanerva joutui eroamaan tekstiviestien vuoksi, vaikka työtehtävät hoiti erittäin hyvin.
Haavisto on ylimielinen ja uskoo olevansa kaikkien yläpuolella siksi kuittaa kaiken typerällä virnuilulla.
Kummallinen vertaus!!!!!!!
En todellakaan kannata Kanervan Kokoomusta enkä Haaviston Vihreitä kun kumpikin puolue on niin kaukana todellisuudeta kun maa auringosta. Mutta ei Kanervan eron syyt mitenkään vaikuttanut ja koskenut hänen toimiaan. Haavistosta itsestään ja toimistaa kuten edustamastaan joukosta voisi sanoa paljonkin mutta antaa olla kun aika on nyt tämä mikä on ja kaikesta lähtee mopo keulimaan.
Kuullaanko syksyllä vihervasemmiston kilpalaulantaa eduskunnassa, miksi Haaviston kansanedustajan syytesuojan tulee pitää? Vai siirretäänkö sekin seuraavalle eduskunnalle korona-kriisin vuoksi. Perustellaanko sitä kun ei persujen Mäenpäätäkään annettu laittaa syytteeseen. Hih, hih, Mäenpäänkin asiassa toimittajat, valtakunnansyyttäjä ja poliisit huomauttivat; syytön siihen asti kun on syylliseksi todettu. Vain epäilyjä, ei edes syytettä nostettu. Tämä kaksinaismoraali ja epäpyhyys on niin naurettavan läpinäkyvää.
No katotaan ja kuunnellaan miten hallitus kansanedustajien moraali ja arvot venyy ja muuttuu "tulkinnan varaisiksi ja vivahde eroiksi", kun päättävät eduskunnassa Haaviston syytesuojasta.
Paras olisi tässä tilanteessa että Pekka vetäisi "omat johtopäätoksensä" ja tilalle nimitettäisiin siksi että tilanne säilyisi edes jossainmäärin parempana Touko Aalto.
Touko nyt on revanssin aika.
Marinin kannattaisi pistää tämä filttiin tutkittavaksi, muuten tulee lähtö vihreille.
sipilän kanssa heiluvia politiikan mulkkuja
Vihreillä moraali on sitä luokkaa, että varmasti tukevat Pekkaansa paljastuipa mitä hyvänsä.
On todella yllättävää, että Orpo Petturi kokomustista puolusti homppeli pekkaa. Orpo taitaa olla selkärangaton tapaus. Miksi hänen olleenkaan piti suunsa tässä asiassa avata. On käsittämätöntä, opposiosta tulee noinkin kyseenalaisessa asiassa tuki hallitukselle.
syntymästä ja elämästä
menis hillaan-toinen kahjo siellä jo odottelee
mamuttaa suomen piloille kuten sipilä
perse ei ole hyvä maan johdossa
saadaan taas lisää pokoloisia joka on vain poliittista peliä-ei oikeaa auttamista