Huivi päähän Päivi

Anonyymi

Kristityt osoittivat ennen nöyryyttä pukeutumisella, niin miehet kuin naiset, ei ollut sopivaa koreilla vaatteilla eikä ainakaan tulipunaisessa minimekossa. Hiukset piti olla nutturalla ja huivi päässä. Kyllä olisi parempi sitaista huivi leuan alle kuin riekkua koreissa vaatteissa tukka kiharat heiluen ja minihameessa vanha nainen.

8

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin korona-aikoina tulisi pitää myös kasvosuojusta julkisilla paikoilla.

      • Anonyymi

        Vihapuhujien (persut, kd) tulisi pitää maskia aina päällä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihapuhujien (persut, kd) tulisi pitää maskia aina päällä

        Miksi kirjoitat vihapuhetta KD:ta ja Persuja vastaan? Miksi korotat itsesi näiden puolueiden yläpuolelle? Millä oikeutat vihasi ja siitä kertomisen etenkin KD:ta vastaan?


    • Anonyymi

      Sillä kyse ei välttämättä ole edes mielipiteestä vaan sen esittäjästä. Paljon voimakkaampia sharia-kantoja saa meillä nimittäin esittää esimerkiksi imaami.

      Vuonna 2013 imaami Abbas Bahmanpour totesi Ylellä, että islam suhtautuu homoseksuaalisuuteen moraalisena paheena, samalla tavalla kuin se suhtautuu aviorikokseen tai esimerkiksi insestiin. Bahmanpour totesi myös, että sharian mukaan homoseksuaalisuudesta voi tulla kuolemantuomio. Myöhemmin hän tarkensi, että tuomio voi shariaa noudattavissa maissa tulla julkisesta homoaktista.

      Hän ei joutunut kommenteistaan tutkintaan, kuten Räsänen nyt.

      ote iltalehdestä tänään

    • Anonyymi

      Moraali kunniaan. KD on mädännäinen puolue.

      • Anonyymi

        Omaasi esittelet kirjoittamalla jatkuvalla perättömiin väitteisiin perustuvalla mustamaalauskampanjalla. Viestisi käyvät kerta kerralta epätoivoisemmiksi. Millä pyrit oikeuttamaan tämän moraalittoman toimintasi? Mikä sinut on saanut noin katkeraksi KD:ta vastaan?


    • Anonyymi

      Oppositio. Heh.

    • Anonyymi

      Naikaa isisienne kanssa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      321
      7012
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4198
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3145
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2917
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1761
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1732
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      165
      1550
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1538
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1428
    Aihe