PARHAITEN VOITAT KUN ET PELAA!
Noista veikkauksen paska pelistä ei voita mistään mitään. Ihan sama mitä pelaa veikkaus on ROSVOAUTOMAATTI! Ikinä en mitään ole voittanut paska pelistä. Mulle riitti.
VEIKKAUS ON ROSVOAUTOMAATTI!
7
879
Vastaukset
- Anonyymi
V.ttu mä nauran kun veikkauksen kekkeruusit itkee nyt miten meidän käy kun peliautomaatteja karsitaan 40% ja peliongelmaisten on tunnistauduttava ym ym.Menis koko helvetin mafia veikkaus nurin ei tulis ikävä.
- Anonyymi
Hyvä kun tämän ovat huomanneet niin monet muutkin. "Rehellistä" rosvoamista. Parhaiten voitat kun et pelaa - sama koskee Veikkauksen muitakin pelejä- uskotteko että noita kaikkia voittoja edes on, siis jaetaan, esim. Kenossa. Uskokoon ken jaksaa.
- Anonyymi
Kaikki ja ei mitään loputkin viedään o ihan kusetusta kun pelannu ja seurannu
- Anonyymi
1-12 ja 13-24 sekä parittomat ja parilliset menee melki tasan aina jostain syystä miten näin voi ollakkin!!!
- Anonyymi
Samaa olen myös minä miettinyt. Esim: veikkauksen kasino ym pelit. Onko kukaan voittanut oikeesti megapotti, potti ym kun missään ei mainita mistä päin esim: voittaja asuu. Vai onko nuo potit jotain huijausta että saadaan vaan pelaajia. Myös bingot on sieltä syvältä kun samat vaan vie.
- Anonyymi
Kukaan ei voita ja se on totuus. Katsokaa historiaanne ja sitten todennäköisyyttä. 1:999 999 todennäköisyys nollaantuu jokaisella kerralla ja siksi tappio tulee aina. Itseasiassa todennäköisyys tappioon kasvaa jokaisen yrityksen jälkeen, koska tuo todennäköisyys ei muutu koskaan pelaajaa suosivaksi tai paremmaksi. 1:999 999 tarkoittaa suomeksi varmaa häviötä, pelasit tai et. Pelaa ja häviä tai jätä pelaamatta ja olet rikkaampi. Sama asia tupakassa ja alkoholissa. Ne vie sun rahat. Paras tarjous on jättää ostamatta. Älkää ostako mitään näistä, jos haluatte rahan riittävän elämiseen tai Netflixiin. Ei kannata ruveta pelaamaan, eikä niitä tappioita pysty voittamaan takaisin, koska kukaan ei pysty kiipeämään kaivoon ja nousemaan sieltä ylös itse. Pelaaminen kasvattaa tappioita ja rikkaus on jokaiselta sentiltä hieman kauempana kuin ennen. Ei kannata pelata. Rikkain pelaaja on se, joka ei ole lotonnut kertaakaan.
- Anonyymi
Veikkauksen kaikenlaisia eri pelejä jo lähes 40-vuotta
säännöllisesti pelanneena voinen antaa pari neuvoa...
a) Älkää laittako seteleitä peleihin! Skeptiseti vain minimipanos
-tai ihan max. muutama euroa/viikko, koskee etenkin lotto yms.
sekä eurojackpot kaltaisiin peleihin.
b) Päivittäin arvottavat kuten esim. Keno tai kaikkitaieimitään..
-nuo pelit kannattaa jättää pelaamatta tykkönään kokonaan.
c) Peliautomaatti pelit kannattaa jättää pelaamatta kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1976841- 1592026
- 1131678
- 511380
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551228Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501098Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991055Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6977Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41919