Onko Tsa-arvo, jos Hän ei pysy balanssissa ?????

Anonyymi

Tarja TuhnuPieruHalonen ja Ilkka OjaTuomi sen sättäsivät ja SÖSSIVÄT sen miina-sopimuksen !!!!!!!!

Suomi ei tarvitse koskaan muuta vasten ja varten MIINOJA, kuin Venäjää vastaan ja ne Miinat rajalla ovat tae siitä, että sieltä ei tulla ihan "paraatisessiossa", kun muutama tuhat miinaa siinä RajaMaastossa ja ne pitäisi ylittää !! ????

Jos kuppa ei ymmärrä SuomenPuolustuksesta mitään, niin parempi olisi pitää suuta soukemmalla ja pitäytyä vaan niihin matu-ongelmiin, esim. eilen oli jotain hilkkapäätä rasisoitu sanomalla sille, että eekö se oo kuuma tuo huivi piässä näen kesällä, ja tähän tämä sitten, että rasismi, rasismi, rasismi ????? !!!!!

On Ymmärrys kadonnut kauaksi Kotomaamme Kunnailta ja vain Esi-Isiemme KaunisTietämys, Elämämme ja KotiMaamme SointuisistaTavoista, jotka ovat Kansaamme niin Rehdisti ja OikeudenMukaisesti Vieneet läpi VuosiSatojen vaikeuksien.......

Vain TämäMuisto voi saattaa Meidät Hyväksymään tämän, riiston ja halveksunnan invaasion, jossa meiltä ei kysytä, että miksi, vaan, että miten paljon te Suomalaiset olette valmiita unohtamaan OMIAVANHEMPIANNE ja HEIDÄN ELATUSTAAN, ja siten antamaan näille jonninjoutaville toisiatekijöille, Meille Suomalaisille kuuluvat RAHAT ?? !!!!!!!!!!!!

minua kyllä hävet,,,,,,,,,,


Keskustelu,; Vantaan tai Espuun lähiössä, viikonloppulauantai aamuna klo. 8. 00.
No Moi;
Moi.
Miten sen on lähetynyt päivä lykästelemään? No mitäs, mitäs tässä, mutta tuosta naapuritalosta varastettiin viime yönä sellainen vanhemman mallinen, vihree Tojota.
Jaa, no kuka se on se mies, keneltä se vietiin, siinähän on kolme niitä semmosia?
No se on se yks mies;
Jaa, kuka mies; ?
No se mies, joka on sen näköinen, kuin se olisi ollut töissä; ( keskeytys )
No kaikkihan on ollut ja on töissä;
No en minä sitä tarkoittanut, vaan sitä, että se on sen näköinen, että olisi ollut töissä ja ottanut lomansa Heinäkuussa ja maannut koko hellekuukauden siellä MikkelinMökillä rannalla ja saanut ihan kunnot Tannit !!!!!!
Jaa sinä tarkootat varmaan tätä naapuritalon Moktaria sitten varmaan.
No sitä, sitä, mutta ole HILJEMPAA, sillä ei nykysuomessa saa sanoa ulkomaalaista nimeä, koska se voi uhata hänen identiteettään ja uskontoaan ja suoda sellaisen perusteettoman ennakkoasetelman, että se olisi täällä ihan " hallitsemattomasti " , tai ihan vaan uskonnonLINJAUKSEN tuomana, näissä pitää nykyään olla tosi varovainen, sillä muuten SINUA sanotaan, että SINÄ olet !!! MUSTAVEGAANI !!!! ? !!!!!!!
Näin on Hallitus " linjannut " ihan Hutikorvensuulla ...,,, ????
Ei saa sanoa valkoista valkoiseksi, eikä mustaa mustaksi, jäi kaksi väriä nyt Suomalaisten Värimaailmasta pois ihan hallituksen " linjauksen " myötä...!!!
Ehkä se maalarinvalkoinen voi olla olemassa, mutta kun on se PanuTyttö ja sen ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Varmaan suraavana kielletään sana MAALI, koska se viittaa wäriin ?? !!!!
Miten sitten se SUOMALAINENVene tervataan, jos ei TervanVäriseksi, tai TUOKSUISEKSI, ?? ?? Sitä ei vielä ole kielletty, mille TERVATUOKSUU, ja mille tuoksuu NeitiKesäHeinä ??????

No on Sinulla hirmu selitykset mokomasta autovarkaudesta, mutta onhan se tietenkin huono homma, että moktar ei pääse enää sinne KELAAN omalla autolla, pitää sitten varmaan sen opetella käyttämään julkisia, tai ajaa Taxilla, sillä kyllähän yhteiskunta korvaa sellaiset täysin tarpeelliset ajot !!!!
Kun ei se mitään ATK-laitteita osaa käyttää ja KELAN vastaus soittokyselyyn on, ota yhteyttä verkkosivujemme kautta. ??? !!!!
Eihän moktar koskaan mitään älypuhelinta ole osannut käyttää, koska ei sellaista ole koskaan omistanutkaan, miten siellä hiekan keskellä !!!!!
Ja eihän sillä siihen tarvittavaa älyä olekkaan, moktarPARKA, elättihän se on, mutta ihan hyväntahtoinen, ......

Tämmöstä tämä nykypäivän Suomi, mutta onneksi Ryynäsen ja Horttanaisen Tojotat jäivät parkkiin, niin pääsee Jätkät taas maanataina TÖIHIN WEROEUROJA keräämään " meille " kaikille ? !!!!!!!

; )) ; )) ; ))
[Luonnos]
Tätä viestiä ei ole lähetetty.
Tallennettu: to 9.7.2020 20.15
H-pekka on vanha ja limainen LURJUS ja selviää moisista syytteistä vain käyttämällä sitä VihreääLiukastusvoidetta, miilä pääsee läpi niin Al-Holista, kuin muistakin " HOLEISTA " !!!!!!!!

Ei saa H-pekka muuta rangaistusta Törkeästä Virka"miehenä" tehdystä Väärinkäytöksestä, kuin vain muistutuksen ja "vakavanhuomautuksen" epärehellisestä ÄÄNESTÄJÄN Kusettamisesta ja virka-aseman väärinkäytöksestä !!!!!

Oikeassa TyöElämässä ja Oikeissa Yhtiöissä, Tuollainen SikaMainenKäytös olisi palkittu Käypäsetkäteen systeemillä,

eli MeidänYhtiössä EiVoi Olla tuollaista käytäntöä ja sillä SELVÄ !!!!!!!!!!

Katsotaan nyt, miten hallituksen "vihreät viisaat " saavat selitettyä TAAS valheen totuudeksi ja miten h-pekka kertoo taas vaan sitä hellyttävää tarinaa, kuinka puhelin oli rikki ja ominaisvastuksellisuudeltaan olevat "erilaiset" ihmiset vain ymmärtivät toisensa väärin ,,,,, ????????

On se julma ja anteeksiantamaton se naivin ja katkeran h-pojan maailma !!!!

Mutta ite se sen VALEHTELUN Aloitti ja nyt on, Til

0

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

        Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
        Maailman menoa
        178
        2638
      2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

        En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
        Maailman menoa
        148
        2397
      3. Kirje, PellePelottomalle.

        Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
        Ikävä
        103
        1100
      4. Meni kyllä aika solmuun

        Meidän tutustuminen 😐
        Ikävä
        64
        911
      5. Sinua oli kiihottavaa

        Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
        Ikävä
        65
        869
      6. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        229
        771
      7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

        Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
        Kuhmo
        20
        770
      8. Voi teitä naisia

        Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
        Sinkut
        88
        749
      9. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        276
        747
      10. Hyvä meininki

        TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
        Haapavesi
        22
        698
      Aihe