Kun oppinut ystävämme Kampelatutkija teki palstalla aloituksen suurinpiirtein hyvien ihmisten pahuudesta, niin tämä video, johon sattumalta Youtubessa nyt törmäsin, sopinee aiheeseen kuin nyrkki silmään.
Eli tämä esittää Auschwitzin vartijoiden yms. iloista elämää, vaikka ajat rankat olivatkin. Autenttisia valokuvia joiden irvokkuus aiheeseen nähden saattaa järkyttää.
https://www.youtube.com/watch?v=jUvcmGbtHWA
Natsismin sietämätön keveys
24
<50
Vastaukset
"Kun oppinut ystävämme Kampelatutkija teki palstalla aloituksen suurinpiirtein hyvien ihmisten pahuudesta, niin tämä video, johon sattumalta Youtubessa nyt törmäsin, sopinee aiheeseen kuin nyrkki silmään."
Otan tämän lähes pelkkämä vittuiluna. Minuutin videon katselun jälkeen puhekieli oli aivan outoa mongerrusta eikä lainkaan suomenkielistä tekstiä tavuviivoilla. Eihän tätä voi kukaan persukristitty katsoa.kekek-kekek kirjoitti:
Alkaa jo herättää ihmettelyä että mitä sinä et ota vittuiluna.
"Alkaa jo herättää ihmettelyä että mitä sinä et ota vittuiluna."
Kalibroi sarkasmitutkasi - uskoin tuntevasi sinut sen verran hyvin :-)Kampelatutkija kirjoitti:
"Alkaa jo herättää ihmettelyä että mitä sinä et ota vittuiluna."
Kalibroi sarkasmitutkasi - uskoin tuntevasi sinut sen verran hyvin :-)Ai niin kun sinä oletkin karski arrrrrrrmeijanherra. Minä en ole.
Olen RauhanRuhtinas, eeeeen ole käyny armeijaa.kekek-kekek kirjoitti:
Ai niin kun sinä oletkin karski arrrrrrrmeijanherra. Minä en ole.
Olen RauhanRuhtinas, eeeeen ole käyny armeijaa.Kuten usko.vainenkaan (nykyään banniensa takia nenu-nikkejä käyttävä) ei ole. Hän vain häpeää sitä, sinä et. Mitään häpeämistähän siinä ei olekaan, paitsi että jos usko.vaisen tapaan kovasti uhoaa laitaoikeistolaisia persuiluaatoksia, niin onhan se silloin outoa.
RepeRuutikallo kirjoitti:
Kuten usko.vainenkaan (nykyään banniensa takia nenu-nikkejä käyttävä) ei ole. Hän vain häpeää sitä, sinä et. Mitään häpeämistähän siinä ei olekaan, paitsi että jos usko.vaisen tapaan kovasti uhoaa laitaoikeistolaisia persuiluaatoksia, niin onhan se silloin outoa.
Toisaalta Mestarikaan ei ole käynyt inttiä, että tuota.
- Anonyymi
RepeRuutikallo kirjoitti:
Toisaalta Mestarikaan ei ole käynyt inttiä, että tuota.
Sivariateisti johtaa laumaa uskovaisia, onhan se kummallista että samat uskovat haukkuvat hänenkaltaisiaan kommunistihomoiksi.
- Anonyymi
RepeRuutikallo kirjoitti:
Toisaalta Mestarikaan ei ole käynyt inttiä, että tuota.
Kävikö mestari siviilipalveluksen minä en käynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävikö mestari siviilipalveluksen minä en käynyt.
5päivää armeijassa 2 päivää siviilipalveluksessa.
- Anonyymi
Milloin tulee isis väkeä lempeissä teehetkissä, vaikka juuri shattiin elävältä päätä irti.
- Anonyymi
Ovat hyvin samankaltaisia. Harva paha ihminen pitää itseään pahana, vaan ajattelee olevansa hyvä ja tekevänsä Jumalan, kansan tai puolueen työtä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ovat hyvin samankaltaisia. Harva paha ihminen pitää itseään pahana, vaan ajattelee olevansa hyvä ja tekevänsä Jumalan, kansan tai puolueen työtä.
Sanallinen viestintä ei ole väkivaltaa.
- Anonyymi
Isis naiset ovat tervetulleita suomeen, joten eipä hetkauta.
- Anonyymi
Kirkko varmasti ottaa avosylin vastaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirkko varmasti ottaa avosylin vastaan.
Siinä on se kirkkojen kaksinaamaisuus.
Auschwitz joutui ehkä pahimpaan kokemaansa kriisiin, kun mustikat loppui vartijanaisilta iloisella kesäretkellä?
- Anonyymi
Miten sodan jälkeen jahdattiin, kiinnijäädessään loppu oli julma.
- Anonyymi
Ranskassako vain tukat leikattiin ja pistettiin marssimaan sylkykupeiksi.
Siis vain myötämielisesti suhtautuneet naiset.
- Anonyymi
Hitlerillä oli leiri
hiiala hiiala hei
Siellä hän hoiteli judejansa
hiiala hiiala hei
Jude oli siellä
ja jude oli täällä
Siellä jude, täällä jude
joka puolella jude
hiiala hiiala hei. - Anonyymi
Kampelatutkija ei ole oppinut edes Armeijan Ohjesääntöä, vaikka on ollut kessuna jo vuosikymmeniä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5339004Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616200Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765263Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853952- 921916
- 1051445
- 47989