Jäi kiinni, hätkähdyttävää paljastusta valtamedian manipuloinnista ja ihmisten harhauttamisesta.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=r0hDC_kv3UM&feature=emb_title
Valehteleva valtamedia.
11
109
Vastaukset
- Anonyymi
Naurettavaa touhua, 33 tartuntaa joka osavaltiossa?
- Anonyymi
Alkaa min kohdassa 3.12.
- Anonyymi
Toimittaja voi härskisti valehdella omia tarkoitusperiään ajatellen. Tässä uskonnollinen toimittaja yrittää valehdella, että neitseellisesti voi tulla raskaaksi.
Enää en lue Maikkarin uutisia, kun tällaiseksi valemediaksi on muuttunut. Kukaan ei tullut.
Maria ei tullut neitseellisesti raskaaksi. Jos Mariaa ja Joosefia yleensä oli edes olemassa niin he sattuivat vain kuksimaan ennen papin aamenta ja ahdasmielisessä Juudeassa oli vahinkoraskaudelle keksittävä joku selitys välttyäkseen kuoliaaksi kivittämiseltä.
Mutta tuohon tuo Maikkarin uutinen jossa erään Samanthan väitetään tulleen raskaaksi.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/samantha-huomasi-olevansa-raskaana-vaikka-oli-neitsyt-haluan-ihmisten-tietavan-etta-tama-on-mahdollista-gynekologi-vahvistaa/7877890#gs.b79112Italiassa oli tyttö tullut raskaaksi pommisuojassa toisen maailmansodan aikaan. Tunnelma oli ilmeisen tiivis, mutta yhdynnästä ei ollut puhettakaan. Oltiin vain hyvin, hyvin lähekkäin.
Kuten olen muutaman kerran maininnut, USA:ssa kymmenisen vuotta sitten tehdyssä tutkimuksessa 2 % odottavista teiniäideistä ilmoitti tulleensa raskaaksi neitseellisesti. Muistaakseni jokseenkin kaikki nämä keissit sijoittuivat ns. raamattuvyöhykkeelle.- Anonyymi
RepeRuutikallo kirjoitti:
Italiassa oli tyttö tullut raskaaksi pommisuojassa toisen maailmansodan aikaan. Tunnelma oli ilmeisen tiivis, mutta yhdynnästä ei ollut puhettakaan. Oltiin vain hyvin, hyvin lähekkäin.
Kuten olen muutaman kerran maininnut, USA:ssa kymmenisen vuotta sitten tehdyssä tutkimuksessa 2 % odottavista teiniäideistä ilmoitti tulleensa raskaaksi neitseellisesti. Muistaakseni jokseenkin kaikki nämä keissit sijoittuivat ns. raamattuvyöhykkeelle.Kuinkahan moni pölvästi uskoi, että hedelmöittyminen oli tapahtunut nimenomaan pommisuojassa. Tai ylipäänsä missään.
No Italiassa riittää hengellistä väkeä niin paljon, että tuollaiseen "ihmeeseen "uskojiakin riittää. Täytyy sanoa, että sananmukaisesti v!tuttaa, että maikkari on lähtenyt tuollaista uutisointia edes julkaisemaan. No tietääpähän tästälähtien jättää tietyt lehdet lukematta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinkahan moni pölvästi uskoi, että hedelmöittyminen oli tapahtunut nimenomaan pommisuojassa. Tai ylipäänsä missään.
No Italiassa riittää hengellistä väkeä niin paljon, että tuollaiseen "ihmeeseen "uskojiakin riittää. Täytyy sanoa, että sananmukaisesti v!tuttaa, että maikkari on lähtenyt tuollaista uutisointia edes julkaisemaan. No tietääpähän tästälähtien jättää tietyt lehdet lukematta.Totta, ei Daciassa mitään vikaa ole kunhan huoltaasen kunnolla, turha tässä väittää muuta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta, ei Daciassa mitään vikaa ole kunhan huoltaasen kunnolla, turha tässä väittää muuta.
Olihan siin taas jotain kun poistettiin, miksi poistaa jos ei ole mitään salaista?
Anonyymi kirjoitti:
Totta, ei Daciassa mitään vikaa ole kunhan huoltaasen kunnolla, turha tässä väittää muuta.
Ja jos Dacian tuleva sähkis kulkee täälläkin max 105 km/h kuten Kiinassa, välttyy monelta sakolta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta, ei Daciassa mitään vikaa ole kunhan huoltaasen kunnolla, turha tässä väittää muuta.
Öljyt vaihtelee ja jakoremmin 100.000km kohdalla, mitä iridium tulpilla ajelee hautaan asti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Öljyt vaihtelee ja jakoremmin 100.000km kohdalla, mitä iridium tulpilla ajelee hautaan asti.
Sama kässäri jaettu joka osavaltioon, haha.
- Anonyymi
onko tämä sukua sille Ru🤣tsin hautausmaa jutulle piiloon piiloon heti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180