Vihreille ilmasto tärkein

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006569107.html

Vihreille tärkein ilmasto... monikulttuurisuus jne.
Entä työ, turvallisuus, talous, lapsiperheet, vanhukset... ?
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tärkeintä on äänestäjät; Jos niitä ei ole ei ole muutakaan.
Mitään arvoja ei ole, on vain kulisseja.

Äänestä
  • Buhrrrt on porvari puolue

    Kansan tuho

    Äänestä

Onkohan ohari sukulais sielu Don Quijotelle, eikö sekin taistellut jotakin itseään suurempaa vastaan, tunnetuin seurauksin.

Äänestä

Vihreistä tulee mieleen yletön taksilla ajelu!

Äänestä
  • Vihreä kiersi myös kouluissa valistamassa tyhmiä lapsia. Ehkä koululaisista tuli sitten vihreämpiä, kuin vanhempansa? Taksia siihenkin kierroksiin tarvittiin, koska bussit painaa enempi ja saastuttavat liikaa luontoa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreä kiersi myös kouluissa valistamassa tyhmiä lapsia. Ehkä koululaisista tuli sitten vihreämpiä, kuin vanhempansa? Taksia siihenkin kierroksiin tarvittiin, koska bussit painaa enempi ja saastuttavat liikaa luontoa.

    Kierrätysvaatteissa ja polkupyörillä vihreiden kuuluu ajella.

    Äänestä

Miten kukaan voi olla niin elämästä pihalla, että kuvittelee ihmisen voivan pelastaa maapallon ja itsensä? Ilmastopuheissa on tolkkua vain rahastusmielessä samaan tapaan kuin ay-liturgiassa.

Äänestä

Vihersuvakit on jo nyt saaneet aikaan korvaamatonta vahinkoa. Sen näkee jokainen kun katsoo katukuvaa. Ennen somaleita ja ns hädänalaisia tämä oli vielä hyvä maa..

Äänestä
  • Siellä ne lompsivat lisäten hiilijalanjälkeä mutta ne ovat viheraivoisten mielestä parempaa hiiltä.

    Äänestä

Helsinkiläiset pääsevät pian käytännössä näkemään ilmastoteon, kun tai jos hiilivoimasta luovutaan seudun lämmittäjänä. Pölli- ja hakerekka poikineen ei voi olla pistämättä silmään.

Äänestä

SE vihreiden "luonnonsuojelu on pelkkä troijanhevonen, että hölmöt uskoisi ja päästäisi heidän köörinsä politiikkaan ja asioista päättämään.
Kahtokaahan tarkemmin, mitä kuvottavaa sontaa he ovat saaneet aikaan.

Äänestä

ALKAKOOT KÄVELEEN TAI SOUTAAN niin ei saastu

Äänestä

Voi sitä ilon päivää jos noin tulee käymään, kukaan ei jää kaipaamaan vihreitten aikaan saamaa kurjuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/politiikka/art-2000006569107.html

Vihreille tärkein ilmasto... monikulttuurisuus jne.
Entä työ, turvallisuus, talous, lapsiperheet, vanhukset... ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu