https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/13a0f186-c448-4598-943e-94bfec168ab6
Iltalehti uutisoi, että F. Diarra on saanut seksiehdotuksia.
Iltalehti uutisoi, että F. Diarra on saanut seksiehdotuksia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
HOH-HOIJAA...
Aika epätoivoisia miehiä pitää olla
"Martin Luther King sanoi, ettei pahinta ole pahojen ihmisten pahuus vaan hyvien ihmisten hiljaisuus".
Kyseinen Fatiman idolihan neuvoi samassa hotellihuoneessa naista raiskannutta pastoria, mitä tehdä naiselle.
Ja täs toisen MLK oppipoika jonkä elämällä on kans väliä! :)
“You can turn painful situations around through laughter. If you can find humor in anything, even poverty, you can survive it.” ― Bill Cosby
Mahtokohan Billi naureskella sormetellessaan?
"Meidän täytyy miettiä mitä tehdä kun somalit eivät päiväkodissa puhu suomea".
Siis mitkä meidän, Yksilöllä on vastuu siitä, että hän tai hänen jälkeläisenä kotoutuu. Ei suomalainen ole rasisti, jos somalit lähettävät lapsensa kotimaihinsa kesken kouluvuoden. Jotkut jopa silvottavaksi. Tällainen ajattelutapa, mikä Fatimalla on, ei edesauta mitään kotouttamista. Päinvastoin, se on kuin kehitysmaahan rahan lappaminen. Ja ihan vastavuoroisesti, tiedän itäeuroopasta tulleen perheen, jossa KAIKKI puhuu suomea muutaman vuoden maassa asumisen jälkeen.
Diarra kirjoitti Facebookissa, että ”ainut syy muuttaa metsään on insesti ja se, että kukaan ei kuule, kun vaimo huutaa apua”.
No vits vitsi hah hah haa
Ei loukannut eikä leimannut ketään metsässä asujaa. hah hah.
Ainut syy muuttaa metsään on se, että Diarra EI OLE siellä! :/
epäilen vahvasti uutisen todeperäisyyttä
Uutinen oli varsin asiallinen ja osoitti sen, että Suomessa on rasismia ja paljon.
Seikka, jonka tämä ketju todistaa räikeällä tavalla. Voin tietenkin ohittaa asian sillä, että täällä on pari jälkeenjäänyttä henkisesti varhaismurrosikäistä riekkumassa, mutta asia tuskin on aivan niin.
Ei jumankekka. Meidän pitäisi olla sivistysvaltio. Miten täällä elätetään tuollaista porukkaa?
Mitä siinä uutisessa oli sellaisia tapahtumia jota on tapahtunut vain siksi, että on rasismia?
Kyllä tässä muilakin on ollut kaikennäköistä tapahtumaa koulumatkoilla. On pysäytetty poliisin toimesta ja yritetty yhdistää lähistöllä tapahtuneeseen omaisuusrikokseen, mihin ei olla oltu mitenkään osallisia.
Minullekkin on ehdotettu lähihoitajan uraa vaikka on parit muutkin koulutukset. Nuorempana opo yritti loukata ja innostaa työvoimapulasta kärsivälle alalle vaikka arvosanat riitti parempiinkin koulutuksiin.
On auottu päätä ulkonäöstä. On olut opettajia jotka on antanut numeroita lähinnä pärstäkertoimen mukaan. Kaiken näköistä rasismia ja syrjintää saanut kokea ihan valkoisella naamalla.
Olen miettinyt samaa, 30v jo elätetty näitä ns yksinhuoltajia. Miksi noin 'järkevä' nainen mene parantamaan omaa maataan. Olisimme pärjänneet paljon paremmin ilman somaliyhteisöä, se ei ole kuin suunnaton rasite meille. Olen kurkkua myöten täynnä röyhkeitä, ylimielisiä, paskalle löyhkääviä somaleita. Lähtekää jo omaan maahanne, teitä on sinne jo pyydetty palaamaankin. Ravaatte siellä lomalla vähän väliä. Miksi ette vieläkään ole häipyneet. Turha lässyttää rasismista, sillä ei ole mitään tekemistä tämän asian kanssa. Itsehän sen toitte mukananne tänne.
jaksa tuom lukea
nuori tytöhä tuo ja ylipainoa
kyl se siitä..
Kyllä paljon pitäisi maksaa jotta peitto heiluisi tuon kanssa...
Milloin nuo sompassit ymmärtää että emme tarvitse, emme halua, emmekä välitä mitä mieltä ovat mistäkin.
Ne on niitä vihreiden vuoden matuiksi julistamia.
Kuka Diarrhea on? Joku ripulitautinen?
Tirsk, tirsk...
Eikös tuollakin naisella ollut epäselvyyksiä veronmaksajien kanssa.