Jokelantien uusi pyörätie Järvenpäähän

Anonyymi

Nyt on uutta priimaa baanaa Vaasan yksityistieltä Järvenpäähän saakka. Olisipa kaikki pyörätiet aina yhtä sileitä. Kyllä kelpaa ajella ja hymyillä!

4

932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ajaminen onkin estetty tiheillä aidoilla. Voivat syyskuussa sitten sepelöidä uuden hienon väylän avajaisten kunniaksi. Seuraavana keväänä väylä on varmasti aurattu urillle ja aalloille.

      • Anonyymi

        Oli jo viikko sitten ajettavissa mutta nyt tosiaan suljettu. Hyvä oli kyllä päästellä.


    • Anonyymi

      Ei ne esteet siellä tyhjän takia ole, vaan siksi että pyörätie ei ole vielä valmis ja työmiehillä on vielä siellä puuhamaata riittämiin.
      Sinne ei siis saisi oikeasti vielä mennä jopoilemaan, mutta eihän sitä suomalainen pyöräilijä voi ymmärtää.

      • Anonyymi

        Tietääkö kukaan onko pyörätie jo ajokunnossa?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      70
      1150
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      813
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      625
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      28
      604
    Aihe