Laatikossa lukee HUAWEI Mobile WiFi 3s, mutta tuote lähetteessä HUAWEI E5576-320 4G modeemi

Ohjeen mukaan laitteeseen tulee miniSIM (2FF) en tiedä, että onko sillä sitten tarkoitettu tavallista SIM-korttia, mutta sellainen siihen ei ainakaan sovi. Ja laitteessa on englannikielinen ohje eri kuin suomenkielinen.
11242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Laitteessa on hämäävästi kuvake SIM-kortin paikasta pystypäin, vaikka SIM-kortti tuleekin poikittain. Hoksasin tämän vasta kokeiltuani sirua SIM-kortti paikkaa monin eri tavoin. Ohjekirjankin kuvake on epäselvä ja suomenkielisessä ohjeessa todellakin sanotaan, että sirupuoli ylöspäin. Noh, ohjeenkirjoittajan moka osittain, kun ohje epäselvästi esitetty. Ja osittain oma mokanikin. Olen pahoillani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ohjeen mukaan laitteeseen tulee miniSIM (2FF) en tiedä, että onko sillä sitten tarkoitettu tavallista SIM-korttia, mutta sellainen siihen ei ainakaan sovi. Ja laitteessa on englannikielinen ohje eri kuin suomenkielinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu