Tänään uusia tapauksia 900 kpl,eikä valoa näy tunnelin päässä!
https://c19.se/
https://c19.se/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ovet eivät aukene ruotsalaisille vielä kuukausiin edes Norjan suuntaan jos tämä peli jatkuu!
Milloin Ruotsiin saadaan demokratia ja vaalisalaisuus edes Venäjän tasolle?
Viime vaalit olivat epärehelliset jo eri väristen äänestyslippujen ja äänestäjien tarkkailun takia,lisäksi vaalilippuja oli kadoksissa tunnin jos kahdenkin ja missä sen tietää Löven?
Ihmisoikeusjärjestöt j a puolueet voisivat kunnostautua seuraamaan mitä länsinaapurissamme on tekeillään?
Missä joukkoimmuniteetti viipyy?Suomessa 1 uusi tartunta,nauretaan Lövenille ja sossuille kunnolla!PUAHHAHAHHAHHAAA!!
Lauletaan Lövenin joukkoimmuniteetille ja demokratian häpäisijöille kunnolla!
https://www.youtube.com/watch?v=JoXIqF1wI-g
Niin ja totuuden nimissä tämäkin palsta on vajonnut syvälle sensuurin suohon!
Viestejä piilotetaan ja niiden esiintulo ottaa oudon pitkän aikaa!
Sensuuria Suomi24:lla on harjoiteltu kauan, nimenomaan harjoiteltu.
Ruotsissa Skåne maakunnassa on lehtitietojen mukaan pärjätty muuta maata paremmin koronaviruksen tukahduttamisessa. Johtava lääkäri, muistaakseni Wolfgang Reinhardt, käyttää suomalaimenetelmiä eristämisessä.
Miten mahtaa voida Jällivaaran tilanne? Sehän oli ihan riistäytymässä uhkaamaan jopa Suomen länsirajaa Lapissa juhannuksena.
Ruotsissa seurataan tilannetta, ihmisoikeusjärjestöjä myöden.
Tänään on Ruotsissa uusia tapauksia tosiasiassa 31 (kolme-kymmentä-yksi).
Maanantain lukemat ovat Ruotsissa aina korkeammat, koska niissä on takautuvasti mukana myös viikonlopun tapaukset. Eli lauantain ja sunnuntain tapaukset ilmoitetaan könttänä maanantaina.
Lukemissa voi olla myös viiveellä ilmoitettuja vanhempia tuloksia haja-asutusalueilta.
Faktoilla ja tositapahtumilla ei niin väliä, kunhan öyhötetään.
Siis 31 vainajaa T:hiihtäjä 47 härmästä
Ei vaan uusia tartuntoja maanantaina.
Suomessa on vasemmistolainen hallitus, jossa on myös porvarillista ulottuvuutta Keskustan ja RKP:n osalta. Näin hallitus ei ole päässyt täytsin toteuttamaan demarien ideologiaa.
Ruotsissa on demarien hallitus ja siellä on toteutettu demarien terveyspolitiikkaa. Vainajia on tullut.
Pääepidemiologikin kehuu, kuinka heillä Ruotsissa hoidetaan suuria kokonaisuuksia eikä yksilötasolla näperrellä.
Kun massoja ja yhteiskunnan luokkia hoidellaan niin siinä pieni eläkeläinen jää jalkoihin hoidotta. Puolet Ruotsin kuolleista on hoitokotien asukkaita.
Onneksi Suomessa ei ole puhdas vasemmistovetoinen, massoihin keskittyvä hallitus vaan siellä kuuluu myös ei-sosialistinen inhimillinen ääni, jolle jokainen ihminen on laulun arvoinen.
Suomessa demarien pahoittelusta huolimatta vanhukset pyrittiin pitämään elossa. Demarit näkivät senkin tyylilleen uskollisesti nurinpäin eli siinäkin nähtiin ikärasismia.
USA:ssa ja Brasiliassa mennään reteästi oikeistolaisella linjalla. Tulokset ovat hirvittävät.
Kauhistuttaa ajatella, minkälaiset Suomen lukemat olisivat olleet kokoomus- ja persuhallituksen jäljiltä.
Jos nyt olisi Sipiän/Orpon hallitus Suomessa. Tilanne olisi Suomessa järkyttävä taudin ja talouden suhteen.
No tulihan se sieltä viimein tuo Ruotsin päivitys. Nyt sairastuneita jo 76224
ja kuolleita 5581.
Onko ruotsalaisilla enää ihmisoikeutta? Toivotaanko vai ei