Miksi Niinistö aina uhriutuu ja valittaa

Niinistö on jo vanha mies. Aina kun hän aukaisee suunsa, tulee vaan valitusta miten häntä on taas kohdeltu. Media on palvonut Niinistöä jo 30 vuotta, eikö mikään riitä.
26219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Niinistö on valittu tehtäväänsä äänestämällä ja hänellä on perustuslaillinen sananvapaus. Ilmeisesti nykyhallituksen aikana ollaan suitsemassa sananvapautta melkoisen reippaasti johtuen herkästi kiihottuvista.
Mikäli on kiihottunut Niinistön puheista kannattaa tehdä kantelu valtakunnansyyttäjälle, hän varmasti vaatii esitutkintaa.

Äänestä

Hei, saahan hankin valittaa.

Äänestä

Uhrin kruunu on kirkas.

Äänestä

Ennen oli Kiteen kirkas.

Äänestä

Putte on vainoharhainen sotahullu joka voisi jäädä jo eläkkeelle pitkästä presidentin virastaan.

Äänestä

Kuuluu virkaan.

Äänestä

Suosio kasvaa, kun armoa lahjaksi annetaan.

Äänestä
  • Näkyvyys on tärkeä.

    Äänestä

Otsikoihin on päästävä.

Äänestä

Ei ikäsyrjintää.

Äänestä

Muumi karussa.

Äänestä

Käpy kuivuu.

Äänestä

Niinistö peri ilman ansiotaan UUK maisen kunnioituksen vaikka tuskin olisi suurmiehelle itselleen kelvannut edes plankkipojaksi. Niinistöllä on kannattajia myös kokomuksen media-automaation tuomia, meillä myös lyhyen itsenäisyyden, ruotsin ja venäjänvallan allaoleina on jäänteenä "herranpelko" jota valta tarkoin hyödyntää, enempi tietysti näkyvä hallitus joka vihjaa väliin etenkin solistivihreiden leiristä verhotuin uhkauksin "vääristä mielipiteistä" Tulee muistaa mielipidepoliisin loi kuitenkin SOS hallitus pikavauhdilla rajapäästön arvostelun aikaan, ja pohjoisen raiskausbuumin noustua uutisiin . Itse puhe-vihapoliisi oli kai kuitenkin saksalaisten keksintöä ei natsien vaan myöhemmältä Eu vallan ajalta, lähtökohtan kun tietää ymmärtää miksi "demonit ja piiperöt" tuohon kärkäästi vetoaa, miksi valta korostaa ja myös media, heillä olevan koneistoa tarvittessa takana kansalaisten oikomiseen. Media on meillä vaatinut melkoisia oikeuksia, arvostelua vastaan, aika kipeää kun maassa on käytännössä kaksi mediaa jotka toimii yhdessä.

Äänestä

Jos et åpidä niin ole pitämättä SN on taas monelle muule paras vaihoto ehto...mm galupit.. Eikä valita... No luusereita on jotka ei pidä Hänestä ...kaiken mailman taskubiljardin pelaajat

Äänestä
  • Jos SN on joillekin paras vaihoto ehto mm galupit, niin sitten on.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Jos SN on joillekin paras vaihoto ehto mm galupit, niin sitten on.

    Älykkyys ei ole kokoomuslainen ominaisuus.

    Äänestä

Silitetään päätä.

Äänestä
  • Tuu pois.

    Äänestä

Pääsee lehteen

Äänestä

Media tykkää.

Äänestä

Tapa.

Äänestä

Huomio

Äänestä

Jyrähti ja antoi anteeksi.

Äänestä

I toisen kerran.

Äänestä

Öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh

Äänestä

Öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh and öh

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Niinistö on jo vanha mies. Aina kun hän aukaisee suunsa, tulee vaan valitusta miten häntä on taas kohdeltu. Media on palvonut Niinistöä jo 30 vuotta, eikö mikään riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu