Työsuojeluilmoitus

Anonyymi

Aivan törkeää pistää juttua julkiseksi kaupunginjohtajan väitetystä kiusaamisesta. Se, joka otti mediaan yhteyttä, on se todellinen kiusaaja. Epäilen johtoportaassa työskentelevää henkilöä, joka teki edellisessä työpaikassaan aivan saman tempun.

3

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varmasti auttaisi asiaan,kun kunnantalon vanhoilliset pistettäisiin vaihtoon.
      Kun kaupunki onnistuu samaan hyvän henkilön töihin,niin varmasti joko henkilökunta tai poliitikot savustavat henkilön pois.Sama pätee hankkeisiin ja rakentamiseen,kaikkea pitäisi olla,mutta mitään ei saisi tehdä.Suut vaahdossa vain valitetaan kaikesta.

    • Anonyymi

      Kaksi vuotta menee ja toimintatapa on sama uudessa työpaikassa. Ko. henkilö näköjään poistunut myös facebookista. Alkaako rengas kiristyä? Varjele sitä kuntaa, joka hänet seuraavaksi palkkaa... Johtajaa pitää hänen näköjään savustaa. Mistä kielii?

      • Anonyymi

        No, kun ilmoitus tutkitaan juurta jaksaen puolueettoman tahon toimesta, totuus tulee varmasti ilmi. Silloin on sitten johtopäätösten aika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      92
      8966
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      315
      6787
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5960
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3860
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3241
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      66
      3192
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      171
      2272
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1826
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1478
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1266
    Aihe