Jo siirrettyjä päätöksiä siirretään taas

Tämä ei ole nyt keskustan mieleen, kun mm Sipilän hallitus puuttui tomerasti asioiden viemiseen eteenpäin. Nyt ihan hassuja toimijoita punavihreissä mm valtakunnansyyttäjä, pääministeri vasemmmsito-vihreät ministerit. Säätää omia identiteettipoliittisia touhujaan.

https://www.youtube.com/watch?v=dO4hwOK6upw
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kuin kommunistit aikanana nyt Toiviainen ym punaministerit,jossa täydennys olemattomilta vihreitä " huumeet vapaiksi"

Äänestä

Marin ei ole aikuinen kuin fyysisesti.

Hän kantaa lapsuuden tarumoja mukanaan ja se tulee kalliiksi Suomelle. Hallitus on koottu äideistä kuten Marinkin lapsuudenkotikin. Hän on luonut itsellen turvallisen lapsuuden kuplan, jossa ei ole olemassa mitään pahaa ja vain kivoista asioista puhutaan.

Marinilla on epäkypsä suhtautuminen rahaan. Köyhän perheen lapsena hän on aina vältellyt rahaan liittyvää keskustelua eikä ole koskaan oppinut ymmärtämään rahan ulottuvuuksia ja yhteyttä työhön. Viha kokoomusta kohtaan on samoja peruja.

Jos Marin olisi valkoinen keski-ikäinen heteromies, hän olisi saanut väistyä koska ei ole tehtäviensä tasalla. Vähän niin kuin Rinne.
Tässä asiassa tasa-arvo olisi suomalaisten voitto.

Tässä maassa ei naisia saa arvostella, mitä tasa-arvoa se on? Tekemisistä pitää voida arvostella olipa mies tai nainen tai siltä väliltä.

Marin ajoi hyvinvointivaltion rappiolle 6 kuukaudessa. Onko se maailmanennätys?
Kannattako sitä paljon valtamedian hehkuttaa? Vihervasemmisto jos kuka tietää kokemuksesta, että rappiolla on hyvä olla. Ja onha se, ei vastuuta mistään.

Äänestä

"huumeet vapaiksi" vihreitten ydinsanoma.

Äänestä
  • Vihreitä kiinnostaa vain huumeiden käytön vapauttaminen . Puolueen kannatus on pohjamudissa ja tällä houkutellaan uusia äänestäjiä .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tämä ei ole nyt keskustan mieleen, kun mm Sipilän hallitus puuttui tomerasti asioiden viemiseen eteenpäin. Nyt ihan hassuja toimijoita punavihreissä mm valtakunnansyyttäjä, pääministeri vasemmmsito-vihreät ministerit. Säätää omia identiteettipoliittisia touhujaan.

https://www.youtube.com/watch?v=dO4hwOK6upw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu