Erosi median takia , ripoteltu hänen yksityiskohtaisia asioita liikaa.On kyllä ymmärrettävää ei kaikki halua et heidän asioita ripotellaan medioissa.
Kris kehuu Martina maailman ihanin ihminen.
Anonyymi
22111610
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 221
Vanhimmat
No niin maailman ihanin ihminen,siinnä hieno kohteliaisuus naiselle .🌹
Mahtaako puhua skeidaa? Ei uskalla puhua totta, koska pelkää ” äidillisiä otteita” 😁. Onko Martina pyytänyt kehumaan? Thermanin ex ei todellakaan ole mikään ihana ihminen, sen todistaa jo pahoinpitelytuomiokin ja koko rikosrekisteri.
Rahat ei riittäneet Martinalle!
Niin että palomies oli hetkellinen panomies ????
Totta
Onko vielä yhdessä katto firmassa töissä?
👍👍👍
Oletko seurustellut Martinan kanssa?
Älä jauha paskaa.
Jos Kriss näin sanoo, se on niin.
Mitä sä väännät sitä muihin hoodeihin?
Kenenkää suuhun mitään sanoja laiteta, vai laitettiinko sun suuhun et hauku kaikkea?
Rakit on sitä varten, vai haluatko talutus nuoran?
Näin on. Letku on molemmilla miehillä.
Mistä saatas sulle?
Juurikin noin. Kylkiluut olleet p.skana jo toista viikkoa. Kovaa menoa & meininkiä Martan kanssa.
Talutusnuora on yhdyssana. Haukku menee pieleen, kun ei osaa kirjoittaa. Palomiehellä oli vaan liian pieni ruisku ja tyhjä lompakko. Nyt uus yritys sit julkisuuteen jtn/ jonkun muun kautta. Onhan noita tyrkyllä joka byllistyksessä..
Niin kauan Mara on kiva, kun on kivaa. Sitten alkaa lypsyn aika. Palomies sammutti roihun ennenkuin itsestään sammui ja olisi alkaneet jälkisammutukset mediassa Maran puolelta.
Martinalle riittää lypsyjakkara ja maitoämpäri käteen. Ompahan tyyliin sopivaa.
ONNEKSI en ole seurustellut... luoja on ollut armollinen.
Luoja varjelkoon miehiä sekaantumasta kv-staraan 😱.
Palomies tiesi tasan tarkkaan riskit, silloin kun sekaantui Aitolehteen. Julkisuutta halusi, mutta ei Martinaa. Ihan varmasti oli kärryillä mihin joutuu. Sai toivomaansa julkisuutta ja haastattelupyyntöjä 👍.
Palomies jätti taakseen savuavan raunion.
Tunnen monta ihanaa ihmistä, joilla on rikosrekisteri. On todella ahdasmielistä arvioida ihmistä rikosrekisterin perusteella.
Teillä on kyllä ihmeellinen "kyky" kääntää asiat päälaelleen. Jos se oma arvaus meni aikoinaan pieleen, niin sitkeästi pysytte kannassanne. Fakta on kuitenkin se, että ei halunnut julkisuutta ja M on maailman ihanin ihminen. Eläkää sen kanssa, luuserit!
Tuskin oli tietämätön tästä Martinan julkisuudesta jos lukea osaa ei voi erehtyä että tämä Stefanin eksä se on . Toivottavasti ei tämän naisen koukkuun joudu kunnollinen mies jos haluaa elää normaalia elämää ilman julkisuutta ja selkkauksia.
Mihin v*tun hoodeihin? Robin Hoodiinko viittaat, vai auton konepeltiin? Vai puhutko kenties slummeista? Parempi jättää kommentointi niille, jotka osaavat kirjoittaa. Talutushihna on muuten yhdyssana, ja yhdyssanat opetetaan jo ala-asteella.
Voisko tarkoittaa moodeihin?
En osaa kortekieltä, joten tää on vain arvaus.
Seitsemän vuotta salarakkaana
Se "palomies" on ollut Maran talutusnuorassa seitsemän vuotta . Täyttä fuulaa koko hahmo Seiskassa. Kolkyt vuotta vanhempi "pakkaus".
No ei jättänyt, ne on tapailleet jo seitsemän vuotta.
Se mikään kunnollinen mies ole, täys roisto niin kuin MaRa.
Ahdasmielistä tai ei, niin kyllä rikosrekisterillä on kauaskantoiset seuraukset, jos olet normaalissa työelämässä, , jos taas olet ns. sosiaalinen tapaus , sillä ei kai ole niin väliä.
Kuka sinun persiettäsi kehtaisi katsoa kun "byllistäisit."
Hoodi-moodi.... 🎶🎶ja muudiblues🎶🎶🎸.... eikö ne ole yks ja sama...
Stefu on sekaantunut ja esim. Mikko Leppilampi.
Rikosrekisteri tarkoittaa sitä, että on tehty rikos. Kaikki eivät hyväksy rikoksia, olkoot rikoksen tekijät miten ihania tahansa.
ihanin rattis tuiomo ja kaksi ihanaa pahoinpitely tuomiota. lapsellista tuollanen, sama kun joulupukki sanos.
Etkö muuta keksi kuin ikivanhoja sanomisia Martinan elämästä.Jos et muuta keksi etsi uusi henkilö jota voit mollata.
Täännekin olet kommentoinut. Muista isot kirjaimet. 😂
Täännekin.😂
Ikivanhoja? Parisen vuotta vanha väkivaltarikos ei ole ikivanha juttu...
Ja mitähän se sinulle kuuluu, kuka tänne kommentoi? Onko sinulla mandaatti kieltää ihmisiä kommentoimasta keskustelupalstoille? Et muuten sinäkään häävisti osaa kirjoittaa, virheitä pitää sinunkin olla alvariinsa korjaamassa 🙃.
Tämä oli sinua edeltävälle.
Ei nuo mitään ikivanhoja juttuja ole.
Jöpö.höpö.
Voi vain kuvitella kun kaivetaan kahden vuoden takaisia juttuja.Sofista löytyy sentään joka viikko uusia töppäityään jossain.
mitä kirjotus virheestä ja ärräviasta, asian sisätö on kuitenkin ymmärretty
Muista itse että tännekin sanassa on vain yksi ä.
Tämä ”pieni kirjain aloittaja” ei pääse tästä yli! On kuin gramofonineula, junnaa paikallaan. Martina sitä ja tätä...ei koskaan mitään positiivista. Säälittävä tapaus!
Oliko Jere siellä ravintolassa missä nanna martiina ja palomies. Seiskassa oli kuva missö menivät rappusilla. Kuka oli lasten kaa?
Ei heikkolahjaisesta ja väkivaltaisesta tarkkismuijasta voi kirjoittaa mitään positiivista.
Aina toi sama kysymys, missä olivat lapset? Ehkäpä lastenhoitajan kanssa, ei kai niitä nyt keskenään jätetä.
Ebn ymära mitta Mitää Sinnä . Sanot. !? Opetle girjodaman Suomen Kieltä oiken! Sisältö ei avaudu jos virheitä on!! Ärrä vika on kprjatavisa. Pelkkää laiskuutta jos ei vikk Korjaa puhe terapialla. minä korjaan Aina kaikien Kauppa ostos listatkin!!! Tännelpitsis ola kirjotus viehhe ja äpääsy kiellettty!! Ehdotto masti!!!!
No kara lahtie päivä kodissa tuetenkki oli lapset
No sä vaikutat kyllä aika typerältä persnuolijalta 😉
Ei niitä tarvitse " keksiä " faktaahan se on.
Hyvä että muutkin on huomannut pienillä kirjaimilla kirjoittavan. Laskee ketjuissa huomattavasti haukkujien määrää, kun kommentoi ketjuihin moneen kertaan. Ennestäänkin olin sitä mieltä, että aina täällä sama rupusakki aloittelee ja haukkuu.👍
Kauniisti sanottu. Heillä oli varmasti ihana alkukesän romanssi, joka olosuhteiden pakosta päättyi, mutta hyvät muistot jäi.
Kissan viikset oli mitään ihanaa romanssia. Palomies halusi julkisuutta ja Martina Stefun mustasukkaiseksi 🤣. Nyt palopoika kehuu Martinaa, vähän niinkuin syntymäpäivälahjaksi. Martinan pyynnöstä? Jos olisi ollut rakkautta, niin olisi kestänyt tuulet ja myrskyt.
Medialla on niin helvetin ärsyttävä tapa kirjoittaa "uusi rakas" jos kaksi ihmistä on kerran bongattu yhdessä tai kuulopuheen perusteella ovat kerran törmänneet 🤤
Sitten taas uudet lööpit kun pari eroaa , sehän on aivan tavallista perinteistä parin etsintää ja seurustelua, eipä aina ole keretty edes sänkyyn asti, eikä varsinkaan rakastua! Paparazzeilla on liikaa aikaa ja rahan ahneutta!!
Suomessa on uusi sukunimi: Rakas.
Hyvin usealla, kun käsitellään parisuhdejuttuja.
Julkisuutta? Eipä ole näkynyt julkisuudessa.
Olipas herkkä poika, kun otti noin koville.
Rahanahneutta kirjoitetaan yhteen! Ite on soitettu Seiskaan ja kerrottu vinkki.
Katkeraa, katkeraa.. Kuinka tulet toimeen itsesi kanssa? Miksi jauhat paskaa, vaikka faktat ovat kaikkien nähtävillä?
🤣🤣🤣
Syytä ottaakin, häpeäksi seitsemän vuoden vedätystä Maran kanssa. Samanlainen toisten kukkarolle menijä kuin MaRa.
Ei kai sitä tarvitse heti rakastua ikuisesti, kun on juuri eronnut. Kiva saada vähän sutinaa hyvännäköisen miehen kanssa, kunnes löytyy se oikea..
Sohva nyt on kyllä
mestari miesten kukkaroille menijä. Ei todella ole toista suhaajaa.
Martina ei tule koskaan saamaan kunnon miestä. Nyt pakenee jo ulkomaille. Siellä ei ole niin tunnettu pahoinpitelyistään ja rattijuoppoudestaan. Jos tuo palomies olikin kunnon perheestä niin ymmärrän hyvin miksi lopetti suhteen. Jään aina niin miettii kuin tuolla martinalla on pokkaa aina olla kiitollinen ja onnellinen , kun tavallinen olisi surullinen ja onneton.
Martina pärjää hyvin. Surkuttele ite.
Martina on esimerkki kaikille naisille ketkä on yksinhuoltaja äiti.Painaa töitä älyttömästi on rakastava ja vastuullinen lapsille.Saa sellaisen miehen kun haluaa ,ei huumme ja muita juoppoja huoli lähelleen .
AIVAN TOTTA .Ei voi olla varmaan kukaan muuta mieltä.
Julkisuuden takia lopetti. Kaikki ei halua olla julkisuudessa. Kehui kuitenkin Martinaa.
Miten sinä Martina tännekin ehdit kommentoimaan ja kehumaan itseäsi?
Paitsi että yleensä yksinhuoltajat viettävät aikaa lastensa lastensa kanssa, eivätkä hoidata heitä pääasiallisesti muilla.
Nuo ikävät jutut tulevat aina tietoon, asuu missäpäin maailmaa tahansa. Joku aina tietää ja kertoo. Internetistä voi katsoa Aitolehden historian missä maailmankolkassa vaan. Itseään ei pääse pakoon, se on puhdasta faktaa 🤔.
Ei tarvitse myöskään pokkuroida ketään.Upea nainen!
En ole Marttina !
Juhlinut koko kesän
"Jään aina niin miettiin ...". So funny !Toki. Aitolehden pitäisi olla täysin murtunut ja nujerrettu. Se ei sun kaltaisille ihmisille käy millään, että jatkaa eron jälkeen elämäänsä ja nauttii siitä ihan kuin kuka tahansa. Voidaksesi jotenkin hyvin sinun ilmeisesti tarvitsee nähdä toisen ihmisen kärsivän ja kiemurtelevan epätoivossaan, silloin voisit itse kokea olevasi hyvä ja onnistunut. Tätä ihmistyyppiä näkee tälläkin palstalla paljon. Yritä nyt kuitenkin pärjäillä, sinäkin.
Lapsellahan on myös isä. Isben isä vaihtoi hoitovuoronsa Sohviin.
Mitä sinä Sohvi koko ajan kirjoittelet tänne?
Mene laittamaan ruokaa Stefulle!
Lopeta jo Sohvi. Sinunkin historiasi löytyy sieltä. Hävettää puolestasi. Katsoisit peiliin (ilman kännykkää) itseäsi ja elämääsi.
Ei pidä paikkaansa. Aika moni yksin huoltaja vetää känniä känniä tälläkin hetkellä tai on saalistamassa munaa.
Katso ympärilles niin näet totuuden. Turha syytellä Martinaa tästä.
Hups, mitä potaskaa, kännissähän nuo kaksi koikkelehtivat päivästä toiseen WC:n ja makkarin väliä ja laukovat someen mitä sylki suuhun tuo.
Samaa mieltä upeasta Martinasta. Hänen vikojaan täällä kaivellaan mutta ei kirjoiteta Sohvan oikeudenkäynnistä, sekä naurettavasta muutostaan omaisuus ikeakassissa suoraan toisen äijän kämpiltä toisen kämpille. Ymmärtäisi jos kyseessä nuori tyttö mutta kyseessä on kolmekymppinen pissis.
Niin Sohva. Mitäpä jos ottaisit vastuun itse omadta elämästäsi.
No, kyllä se muutaman vuoden päästä helpottaa, kun tytöt on jo murkkuiässä.
Heh, ei saanu siivellä tarpeeks palstatilaa ja sekös sapetti. M pisti veks, ku honas ettei äo riitä, eikä palkka.
Ikea-kassi.
Ikea-kassiAlma.
Eiköhän Esko jeesaa nyt kun " äityli " matkoilla ja yrittää saada uutta saalista !
Tässä esimerkki, kun aina puolustaudutte, että kirjoitatte faktaa Martinasta. Täyttä paskaa tämä(kin) kommentti. Harmittaahan se vietävästi, kun se oma mielipide ei mennyt yhteen faktojen kanssa. Mutta onneksi jokainen terve palstalukija erottaa täältä kateellisten juoruämmien kirjoittelut, ja jättää ne omaan arvoonsa.
Sekin on faktaa, että suurinta osaa nuo ikävät asiat ei haittaa ja niitä ei ole tarvetta tuoda jatkuvasti esille.
Paskat mitään ruokaa osaa laittaa.
Juu, onhan tuolla jo kokemusta seitsemän vuoden sadomasoleikeistä Maran kanssa, ja pahoinpitelyistä.
Martina ei tule koskaan saamaan kunnon miestä? Kuittasit siis ihan itse. Stefu ei ollut kunnon mies, Eerikäinen oli hunsvotti [ ei siis Hunks], palomies letkustaan huolimatta ei ollut kunnon mies jne...
Siinä Ikeakassissa oli kokoon taitettava kevytrakenteinen hierontapöytä, äijältä toiselle. Piti nääs jaksaa kantaa myös 10 kiloa meikkejä, irtoripsiä, irtotukkaa, tissitoppeja, perslegginssejä ja korkkareita. Käsveskat vei Nikon siskot, nääs.
Martina tarvitsee rinnalleen mediassa uitetun miehen. Ei kuka tahansa kestä tuota rumbaa.
Stefan jätti, palomies jätti. Se Martina karma se. Näin käy kun aloitit salarakkaana
Ja lokki Mara, Forever 😂😂😂
Ulkomailta voisi joku tietämätön mies löytyä...vähäksi aikaa 😁.
Stefan reppana itse kertoi lehdessä et Martina jätti hänet vuoden alussa . Valehtelijaksi meidän pitäis häntä haukkua.
Hyvä kun lähti Martina ulkomaille viettää synttäreitä ,ei haaskat ole kintereillä kyttäämäs .
Stefan ei jättänyt.Fakta.
Niin ei Stefan jättänyt vaan Martina.Aivan oikein.
Elä kanna huolta toisten mies asioista .Eikö ole läheisiä tai itselläsi ongelmia ehkä olis paras hoitaa ne kuntoon ensin.
Hm, vähän vaikeaa. Kun kommunikointi pitäisi tapahtua suomeksi...
Mara haluaa 200.000. Fakta.
Mitä nyt yksi Seven Days...
Lokki Sofia, eiku maailman vanhin ammatti. Lokit lentää pois kun saalis on saatu.
Sohvi haluaa kaiken. Piste.
Haluaminen ja saaminen ovat kaksi eri asiaa. Rahan vaatiminen kunnallisen tuhnun ajamana on tuomittu epäonnistumaan. Lähteekö ne edes kunnallisessa oikeusavussa vaatimaan rahaa keneltäkään? Varattomien oikeusapu ei lähde ajamaan tyhjänpäiväisiä kotkotuksia.
Se "palomies' mitään jättänyt, siellä se taka-alalla kuikuilee Martinan vieressä penkillä ja näpyttelee Martinasta kehusanoja tänne luettavaksi.
Mun mielestä julkista oikeusapua ei saa tuollaisiin keisseihin.
Mutta muuten lakimiehethän lähtee ajamaan vaikka mitä juttuja, jos vaan löytyy kyhnyä maksaa niiden sievoiset tuntitaksat.
Sohva vie tuhkatkin pesästä. Niko Nousiainen jäi kuin nalli kalliolle suut silmät velkaa täynnä. Niko Ranta-aho jäi myös kuin nalli kalliolle kun rahapussi
sulkeutui olosuhteiden pakosta. Nyt on Stefu kynittävänä.
Entäs sinä. Komenna nyt se ukkos tyhjän jääkaapin äärestä sitä Kelan toineentulotukihakemusta täyttämään. Saat sinäki taas sitte pikku naakka sen, mitä muiden pöydiltä murusta tippuu. Ja kohta loppuu sun näppäily tännekin, kun datamaksu maksamatta ja känny sulkeutuu. Maistuis siis se mani ja vauraus varmaan sullekin!
Onneksi on varaa arvostella rupsahtanutta Sohvalokkia sillä olen koko aikuisikäni ollut työelämässä. En ole päivääkään ollut kenenkään elättinä.
Maralla tulkki mukana ja kyllä Ibizalla lomailee paljon Keski-Euroopan turhakkeita ja homoja, joten valinnanvaraa on...
Martinahan itse sanoi, että jos Stefu muuttuu, niin hän menisi takaisi. Stefupa huomasi tilaisuutensa tulleen, pääsi Martista lopullisesti eroon.
Sofia haluaa naimisiin, lapsen ja yhteisen elämän Thermanin kanssa. Thermanin ei tarvitse enää pelätä kovanyrkkistä, kiroilevaa exää 😃.
No mutta kun sinun asiasi täällä ei kiinnosta ketään.
Maria saa 200.000. Tuleva fakta.
Mara, siis
No älkää
sitten alkako lommentoijan elämää vetämään esille jonkun kommenttinsa myötä. Sitä minäkin. Kirjoitin siis siksi että en voi komentaa edesmennyttä puolisoani mitään Kelalomaketta täyttämään.
Martina jätti Stefanin , mutta avaimet Stefanin omistamiin asuntoon ja Hangon tilluksille halusi pitää eli " sinä voit mennä " mutta haluan pitää Levin, Espanjan Villan sekä Hangon maatilan, siihen vielä 200 000 euroa , kivusta ja särystä ja tietenkin lapsesi elatusmaksut ihan tappiin asti.
Karma, Stefu ja Sofi. Stefu jättää Sofin, näin käy, kun aloitat sakarakkaana.
Haluaako Stefu naimisiin ja lapsen?
Jos palomies onkin nyt se salarakas ja seiskan juttu pelkkää silmän lumetta 😯
Ei siinä tarvita kieltä, kun body language puhuu puolestaan
Taitaa Stefu itse sylkeä päin naamaa ja uhkailla, kun tajuaa viimein miksi Sohvi vaihtoi Stefuun
Jassoo 😑
Oli ihana juu...
Muistatko miten paljon hän välitti kun sisarpuoli tapettiin?
Ei surrut yhtään vaan silloinkin julkisuutta haki kaikin keinoin.
Kylmänä naisena ei päästänyt pikkusiskoaan katsomaan Isbeä.
En päästäisi katsomaan lasta ketään jotka käyttävät huumeita.Oli se sisko tai vaikka lapsen isä Hän teki aivan oikein sisarensa suhteen.
En haluaisi olla missään tekemisissä jos mun läheinen joku käyttäisi huumeita.He itse ovat tehneet valintansa .Miksi pitäis niin heitä surra .
Narkkarinko olis pitäny päästä lapsen lähelle?
Olet vi..n tyhmä.
Tiijätkö, että parempi pitää h-porukka kaukana omasta elämästä. Sulle ei taida olla kukaan soittanu uhkailusoittoja, tai yrittäny kiristää läheisten vahingoittamisella., jos rahaa ei "pikku ressulle" tule. Ole iloinen siitä!
Haluaako Martiina
Ei päästänyt sisarpuoltaan katsomaan tätä Isabellaa syntymän jälkeen, kun sisarpuoli oli huumeenkäyttäjä. Eikö Martina ymmärrä, että hänen olisi pitänyt täysin toisin käyttäytyä sisarpuoltaan kohtaa. Samoin tämä Stefan,olisi pitänyt olla semmonen kuin Martina käskee.Olivatkohan Järvisydämessä ilman lapsia juhannuksena.On siinä lapsella kattomista, äidillä uusi mies ja isällä uusi nainen. Ei jää aikaa lapsille. Lapset vain semmosia näyttelyesineitä.
Muistan kun Martina kertoikin että siskoaan ei päästänyt katsomaan kun Isbe syntyi. Kyllä on kylmä sydän ollut. Kuinka hellyyttävää olisikin että sisko olisi nähnyt Isben . Tiedä vaikka elämä olisi kääntynyt siskollani. Martina sulki puhelimen . Sitten kun kuoli niin kiakki olikin lehdessä taas
Käsittääkseni oli jo niin pahassa koukussa huumeisiin, ettei mikään auttanut. Martina pelkäsi koko ajan, että jotain tapahtuu. Siinä tilanteessa on vaan pakko mennä omassa elämässä eteenpäin. Luulen,ettei jaksanut katsoa Stefun jatkuvaa päihteiden käyttöä.
Kirjoituksesi perusteella et tiedä mistään mitään, etkä ole vaivautunut lukemaan mitään ja silti huutelet täällä täyttä paskaa.
Narkkaria ei tarvitse pitää lähipiirissä eikä varsinkaan pientenlasten lähellä.
Siskopuoli on eri maata vaikkakin samaa sukua.
Ja lapset oli mukana ja ovat aina mukana.
Heillä on myös isät.
Je mitä vitt.a se kelleen kuuluu miten he sopivat päivät, missä lapset on.
Tämä on aikamoinen baletti ennenkuin asettuu paikoilleen, sopimusten kanssa ja kyllä, Martina, Stefu, Esko ja Sofia tähän pystyvät ilman teitä ilkeitä ja ikäviä paskahattuja.
Tässä taas päättelemisen mestari. Päättelee asioita joista ei tiedä mitään. Noinko täällä kaikki huutelijat elävät. Luulevat tietävänsä ja sen perusteella arvostellaan kaikkien ihmisten elämät.
Hellyttävääkö. Siinä samassa ois imassu sairaalasta mukaansa tiiätkö mitä. Kuule kaukana hellyttävästä. Olis vaan pikku n. saanu käskystä kiristys-tai väkivaltakäskyn. Ei piä lässyttää typeriä, kun ei raakaa huimausmaailmaa tiijä!!!!!!
Lapsella+on+isäkin,+eihän+äidin+tarvitse+100%:sta+läsnäolo+vastuuta+ottaa?
Molempien+vanhempien+pitää+kantaa+vastuun+lapsestaan,+vaikka+olisi+kuinka+uusi+suhde.
+Junia+tulee+ja+menee,+mutta+lapsi+on+vain+kerran+pieni.
Fiksu+mies,+kun+lähti+menemään!+Löytää+varmasti+100%+paremman+ja+fiksumman+naisen+jostain+muualta+💞
Ja ikäisensä. Mieluiten ilman lapsikatrasta.
Heillä olikin ikäeroa peräti 8 vuotta.
Ettei vaan mara olisi vetänyt palomiestä pataan, jolloin jättänyt paljon ajetun lokin🤔
No tämähän ei tullut yllätyksenä. Ihmettelen miten julkisuudessa oleva Martina yleensäkin toi tämän tapailun esille. Kokeili näyttää, että hän pärjää ja on löytänyt komean miehen. Olisi nyt odottanut että kantaako tapailu yhtään pidemmälle ja vasta sit alkanut leijumaan somessa. Nyt Martina teki itsestään tyhmän ja kansahan nauttii tilanteesta täysillä...ja ihan syystäkin!
Eli yhteenveto. Martina jätti Stefun ja palomies kehui.
Palomies oli fiksu, kun lähti, ja fiksu, kun kehui kohteliaasti toista asianosaista. Ei parin viikon tapailu ole mikään suhde, eikä silloin vannota ikuista rakkautta. - Eikös noita juhannus- ja kesäheiloja ole monilla muillakin? Ei siinä sen kummempaa, mutta kun Martinan pitää kaikki panna instaan ja kehua, kuinka on elämää suurempaa.
Ei tullut tällä kertaa Stefu enää takaisin romanssilla, eikä tissikuvilla.
Siksipä juuri Martinalle sataa näitä negatiivisia kommentteja runsaasti !!!!!
Yhteiskuvaa olen kaipaillut, mistä sen näkee?
Osa miehistä haluaa maistaa kerran piparia ja se siitä. Turha puhua seurustelusta, jos seuraava pipari on jo kierrossa?
Palomies on voinut saada kuittailua...
Melko varmasti...
Nuori mies vielä hän. Ei ole ehtinyt tavata kovin paljon ihmisiä, saati että koko maailman.
64 v
Martina sai juhannuksena vähän letkua kuumaa ja sitten mies lähti...onko se nykyään romanssi??? Niin mulla oli aika paljon nuorempana noita romansseja jotka kesti max: 2 päivää:-) Onneksi kaikkia ei kerrottu seven lehdessä.
Kyllä Martina on ihana ja ihanat lapset sekä Nala.
Kiva kun tykkäät😂
Nuori mies kohteliaasti sanoo toimittajalle, juu, suhteemme on ohi, jätin Martinan, julkisuus oli minulle liikaa. Mutta Martina on aivan ihana nainen. Tuo noi, jos oikeasti tykkää toisesta, niin joku julkisuus ei silloin haittaa. JOS siis tykkää, rakastaa. Aika noloa, heti eka mies eron jälkeen jätti jo Martinan.
Kyllä varmasti haittaa. Ei kaikki halua julkisuuteen. Ihan hirveetä olisi olla julkkis, kun näitä kommentteja lukee.
Jos M. ei olisi julkaissut suhdetta instassaan, niin olisivat ehkä saaneet olla rauhassa.
Niin mutta sitten kukaan ei olisi tiennyt, että komea palomies on tarttunut haaviin. Sehän olisi mennyt ihan hukkaan sitten koko juttu. M nimenomaa elää huomiosta.
Luuletko tosiaan.Kyllä nää sairaat haaskat on heti perässä toitottamassa kuvan kera lehdille milloin kenenkin kanssa kukakin ollut missäkin.Nähdään oikeudeksi suoltaa kaikki lehdille.Ai niin, saahan siitä joku reppana viikon ruokarahat,kun vähän vinkkaa juoruilla.
Ja vielä hirveämpää olisi olla Lokkilehden boy friend.
Liian äkkiä toi julkisuuteen mutta kun motiivina näyttää Stefulle ja arvostelijoille että hyvin menee ja uusi Ihana mies.
Ehkä muistaa seuraavalla kerralla.
Toki voi olla että tapailevat salaa esim nytkin yhdessä reissussa. Mies sanonut että salaa tai ei ollenkaan.
Toivottavasti Martina on muuttunut eikä Yritä väkisin ketään sitoa. Raskasta itsellekin jos toinen ei ole täysillä mukana. Tinkii sitten siitä kukkarosta, luulisi että tuossa iässä muitakin arvoja. Vaikkei toki iästä kiinni.
Peukutus tälle. 👍
Näin varmasti tapahtui. Ja kohta se katkera bimbo - joka tuntuu vihaavan Martinaa ja jolla ei ole omaa elämää- alkaa länkyttämään, että Martina pakotti sanomaan sitä sun tätä ja mollaamaan Martinaa muutenkin. Tämä ”anonyymi”reppana on huonon itsetunnon omaava kateellinen mitättömyys, jonka elämän kohokohtia ovat hetket, jolloin hän pääsee nimettömänä panettelemaan ihmisiä, joita hän salaa kadehtii. Ei kukaan normaali ihminen ota hänen pahansuopia kommenttejaan todesta, ainoa tunne mitä kyseinen tämä kommentoija herättää lukijoissa on sellainen vastenmielisyyden ja säälin sekoitus tätä ”Suomi24-palstan Klonkkua” kohtaan.
Onpa vihasi tuntuvaa, ota ihan rauhallisesti.
Varo nyt, ettei otsasuoni pukea. Tuollainen viha on vaarallista. Martina- fanit tuskin ovat sieltä stabiilimmasta päästä 😷.
Martina raukka kun jo ehti ilakoida että ihanin juhannus oli. Samoin silloin kun oli hurjan kanssa
Martina on selviytyjä. Aika myllytystä ollut ja ei surkuttele itseään, vaan pärjää ja menee eteenpäin. Itse ainakin ihailen. Stefan sanoo, miten haluaa kunnioittaa edellistä puolisoa ja haukkuu IG:ssä sosiopaatiksi - lapsensa äitiä, such a looser!
Stefan puhuu asiaa, vihdoinkin.
Herran jestas, ketä kiinnostaa. Ihan pöljiä kirjoituksia.
Hei miks näitä martinoita sun muita tekojulkiksia ruoditaan. Ootte ihan pöljiä. Hankkikaa oma elämä, vai saatteko näistä jotain kiksejä.
Martina on selvitynyt voittajana. Pikku äitylit yrittävät tosissaan mollata mutta ei onnistu. Aina voi rivienvälistä lukea, että omat ulkonäköpaineet saavat kiukun pintaan.
Minusta Martinakin on äityli. Jos äityli on synonyymi äidille.
Rakastava, huolehtiva, ruokkii ja vaatettaa lapset hyvin kirjoitti joku.
Ikäänkun sitä muuten pitäisi erikseen mainostaa.
Onhan täällä Anne äiti tukevasti kirjoittelemassa kateellisuusjuttuja 😆😂😨
Ei mutta näillä palstoilla ne kaksi kyllä haluavat julkisuutta, anonyymisti. Nyt vaan odotellaan Anonyymihäitä palstalle tulevaksi kuuksi, ..löytysköhän täältä palstalta Pappismiestä? Kris ei saa olla kun se Melanderin sukulaisuussuhteesta huolimatta on tuleva siippa. Onnea jo etukäteen "Kris" ja Martti 🌹🌹🌹
Ei tainnut olla penaalin terävin kynä tämä palomies. Marttiina tyrkytteli eroaan joka roskatoimittajalle joka vain suostui asiasta kirjoittamaan. Tuliko Krisille todellakin yllätyksenä, että maan tunnetuin salapano halusi tuoda hänetkin kiireen vilkkaa julkisuuteen osoituksena miten "hyvin menee".
Stefullahan se nyt hyvin menee, onnellisempi kuin koskaan. Ja Marttiinan "ihanuuksiin" voi tutustua lukemalla oikeuden pöytäkirjoja.
Ei sitten ollut Seiskoja tarjolla palomiesten taukohuoneessa,kun Martin oli ihan tuntematon suuruus.
Nainenhan on laajalti tunnettu härdelleistään ja omaa tosi huonon maineen suhdemarkkinoilla.
Kris-poju ei ilmeisesti tajunnut,että tuli hyväksikäytetyksi, kohtuullisen raamikkaana heppuna
Martinan suhdesuhmuroinnissa,naisella on tapana tehdä Stefan mustasukkaiseksi tempauksillaan—nyt sekään ei enää onnistu, kun Sofia vie kaiken huomion.
Pojulta kypsä ratkaisu jättää yli-ikäinen pissis ja herrasmiesmäistä kehaista perään vaikka ei olis edes pakko.
Martina kusi jo omaan nilkaansa. Hyvä Martina olet no omanlaisesi pyrkyri joka kosketti kattoa ja putos sinne alakertaan ainakin vähäksaikaan.
Psyko, ensin ihana ja jos ei saa koukutettua, niin nyrkki heiluu.
Kris ei välitä julkisuudesta ja meni sen Seiskaan kertomaan—just!
Martinaan haksahtaneet ei ole niitä ihan terävimpiä penaalin kyniä.
Palomieskalenterissa ilman paitaa patsastelu ei sitten vissiin ole julkisuuden tavoittelua vaan puhdasta hyväntekeväisyyttä—uskotaan, uskotaan.
Plussat siitä,että suhdeyritys jäi vain Juhannuksen tienoolle ja ilmeisesti ihan hyvät muistot kuitenkin jäi.
Ratkaisu erosta oli kyllä oikea— Martinan luonne olisi kyllä pidemmän deittailun aikana paljastunut—muutaman päivän tyrkkykin pystyy feikkaamaan.
Koska Stefu kehui Sofiaa maailman ihanimmaksi ja upeaksi ihmiseksi, maksoi Mara 120€ palomiehelle tuosta lausunnosta 🤣🤣🤣 On se katkera ja kateellinen, voi luoja! 🤣
Noin sen täytyi mennä 👍.
Tämä Kris on aivan keksitty juttu. Vanha tuttu Martinalle ja muillekin julkuille. Seiskan pitää vaan saada kirjoitettavaa.
Martina oli tosissaan palomiehen kanssa. Palomiehen rakkaudenliekki vaan sammui heti alkuunsa 🤔.
Letkussa vuoto.
Tiedän tämän kaverin kouluajoiltani, oli silloinkin naisten mies ;)
Jallupullosta kuvia instassa. Olen huolestunut.
Ja Martinan mielestä paras juhannus koskaan 🤣
Melko huonoja olleet ne aiemmat sitten 🤔🤣🤣. Noh, todellisuudessa oli Maran synkin juhannus koskaan. Viimeinen oljenkorsi luksuselämään lipsahti otteesta lopullisesti, kun Stefan ei rientänytkään enää takaisin, koska löysi oikean Naisen, isolla ännällä.
Järkyttäviä kommentteja ihmisiltä.
Mikä ilkeys teitä vaivaa?
Me ulkopuoliset emme tiedä yhtään mitään tästä suhteesta. On selvää, että jos ihminen ei halua olla julkisuudessa, niin se varmasti rassaa jokaista suhdetta. Toinen on taas jo julkisuuden ihminen.
Oletteko te, jotka ilkeästi kirjoitatte onnellisia elämässänne? Epäilen kommenttienne perusteella.
Molemmille asianomaisille onnea tulevaan ja aurinkoista kesää teille🌞
Kukaan ei ihmettele, miksi Stefan lähti lomalle Leville Sofian kanssa ja kertoi haluavansa olla isä lapselleen?
Poissaoleva isäkö?
Martiinan kanssa tämä lapsi pääosin on, joten tarvii hänkin välillä lomaa, irtautumista arjesta. Stefan on ilmeisesti muutaman kerran ollut tyttönsä kanssa.
Ei puheet, vaan teot!
Jos olisin heidän lapsi merkkaisin kalenteriin ne päivät, kun näin äipän tai iskän. Isona sitten näyttäisin merkinnät heille ja sanoisin, että hävetkää.
Tytöt eivät ole juuri lainkaan Maran kanssa, eivät ole olleet yhdeksään vuoteen. Maria ei ole kelpoinen äidiksi ei todellakaan. Pysykööt sen Kris-vai-mikä-nimi-sillä-nyt-olikaan (heh) uona ja sekoilkoot siellä toisen sekopään kanssa. Tytöillä on turvallisempaa olla ja elää isiensä luona. Mara saakoot tapaamisoikeuden (1 jet/kk) jos ehtii edes sitä naimis- ja kännäämisrumbansa keskellä noudattamaan. Elatusapua martalta tuskin kannattaa vaatia kun sen kaikki rahat kuitenkin menee kurkusta alas , tisseihin ja sadomasokrääsään.
Onko täällä Sofiakin kommentoimassa?
Hyvää syntymääpäivää Martina ja lämpimät onnittelut❤️💐
Stefanin ja Sofian biletys ei ole aikuisten elämää.
Surullista katsoa, että miltei joka ilta vetävät viiniä tai viinaa. Itse Instaan päivittävät, sitten ollaan niin "väsyneitä" tilanteeseen ja julkisuuteen, että karataan Leville "pämppäämään", ettei vain kukaan näkisi.
Niin läpinäkyvää, ettå huh, huh!
Sofia saa haluta, mitä haluaa. Stefan ei halua.
30 vuotta eikä ammattia, eikä juuri muutakaan. Kohta on oikeudenkäynti, saapa nähdä, miten Sofia käy?
Stehvu ja Sohvi ei juo viinaa - juovat kaljaa ja siideriä.
Hei - kerrankin nim. merkillä "anonyymi" tuolla aiemmin oli oikeassa.
Kadehditko, kun et päässyt IHOLLA-sarjaan. Tuure, Leo, Mara ja Sara pääsi.
No niin pääsivät nämä C-luokan turhakkeet, haluaisin kovasti tietää keitä muita oli tarjolla ???
Tuskin tunkua oli !
Harvapa on kateellinen.
Mielummin otan leipäni ja kustannan hankinnat työstä, johon minulla on muutaman vuoden koulutus.
Miten miehet voi olla niin tyhmiä, että ne voi rahallisesti putsata joku nainen, joka ei itse ole tehnyt muuta kun leikkauttanut naamansa, tissinsä, takapuolensa.
Krisillä on instatili täynnä omia pullistelukuviaan, esiintyy vähäpukeisena palomieskalenterissa, on sen tiimoilta ollut lehdissä, alkoi hengailemaan Aitolehden kanssa ja nyt sanoo seiskassa ettei halua olla julkisuudessa. Hmm, joku tässä nyt mättää.
Onkohan nyt niin että julkisuus ei vaan kaikkien mielenterveydelle sovi. Se tekee jotkut sokeaksi todellisuudelle, sen verran sairaalle tuo ainainen vouhkaus tuntuu. Sama "sairaus" siirretään sitten myös lapsille jotka alkavat oireilla jo nuorena.
Kris vaan muotoillut ikävät faktat nätemmiksi...
Eikös se omaa ulkonäköä ja c-listan julkkisten kanssa biletystä esittelevä sometili ollut aiemmin julkinen? Sitten kun älysi, että lehdet kyllä tonkivat kaikki taustat julkisuuteen, niin sulki nopeasti tilinsä ulkopuolisilta silmäpareilta ja häippäsi takavasemmalle.
Olipa väsyny ketju. Samaa paskaa hoettu jo viikkoja.
Jaksoit kumminkin lukea :)
Uskottavuus on toinen? Ihmisen oppii tuntemaan hyvin ajan kanssa. Kun kokee ne ylä- ja ala mäet ja kuinka toinen tilanteisiin suhtautuu, sieltä se totuus pikku hiljaa tulee. Mut näitä julkkisten juoruja, aina pistää miettimään, onko toinen pyytänyt toista toimimaan näin tai …?
Naisena sanon, että todella upea ja kaunis nainen Martina. Menkää arvostelevat ukot ja akat itse julkisuuteen, jos pystytte. Ei taida pokka riitää, no tuskin teillä riittää ulkonäkökään. Itsellä myös kokemusta noista ikuisesti pikkupoika Stefuista.
Tuskin Martina edes luet näitä paskapalstoja, mutta jos luet, niin kaikkea hyvää sinulle. Älä anna periksi.
No kaikkihan riippuu siitä, millä eväillä sinne julkisuuteen mennään tai päästään. Aitolehti pääsi julkisuutee Eremenkon salarakkaana, jatkoi pettämistä ollessaan Eerikäisen kanssa aviossa (1-vuotias lapsikin). Julkisuudessa on pysynyt erinäisillä tempauksillaan, mm. pahoinpitely, rattijuopumus, jonninjoutavat tv-ohjelmat. Toisilla sitten taas enempi arvostettavia tapoja päätyä julkisuuteen.
No kävipä se nopeasti, ero. Ei näitä parin illan juttuja kannattaisi lehdissä mainostaa uutena rakkaana.
Nuorempi mies sai mitä tarvitsi ja säikähti kun lehdet jo parittivat kahden lapsen äidin uudeksi mieheksi.
Nyt sinkkuaikaa ja suhteet piilossa julkisuudelta. Noloahan se on tulla jätetyksi heti ekassa suhteessa avoliiton jälkeen.
Ihmettelen kyllä mitä miehet näkevät noissa Sofioissa ja Katrieissa? Noi on aivottomia itsensä kuvaajia. Martina oli Stefanille ihan eri luokan avovaimo, oli luonnetta, missin mitat ja yrittäjä. Tämä vielä käänty niin, että Martina vetää pidemmän koren ja nää pojut jää nuolemaan näppejään.
Loppupelissä Stefu vetää käteensä, jos ei ole jo nyt jännetupintulehdusta. Sofian aikahan menee peilin edessä.
Pikku-Kris sanoo Martinasta kohteliaita juttuja, sillä taisi koht¨sillään huomata, että Martinaa ei kannata suututtaa. Voi tulla ruhjeita pienelle miehelle, kuten on tullut isommillekin. Tai sitten varjelee alkua, jolla pääsisi kansikuvapojaksi. Nätti naamahan hänellä on, mutta kovin lyhyen varren päässä.