Jos keskiviikko olisi ollut aprillinpäivä, Ruovesi Lehden juttu Visuveden suuruudenhulluista suunnitelmista olisi mielletty aprillipilaksi..Mitä mahtaa maksaa? Ja kuka maksaa? Tukihakemukset on varmaan laadittu.
Aprilla Visuvedelle
4
102
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan sama mitä maksaa, ja sinä maksat. Jos sulla olis rahaa. Ja mitä väliä mitä maksaa, pääasia että joku tekee jotain eikä vain vingu täällä suoli24-palstalla.
- Anonyymi
Mitä sinne Visuvedelle on suuniteltu?
- Anonyymi
Ei sinne sen kummempaa tule kuin matkailukeskus pienpanimoineen ja korkeatasoisine ravintoloineen, taidekeskus ja metsätalousmuseo. Kaikki tämä vanhan sahan maapohjalle. Onneksi se ontodettu putipuhtaaksi. Alueelle tulee lisäksi kelluvia vuokramökkejä ja leirintäalue hiekkarantoineen, hyötypuutarha,torialue, venepaikka 60 veneelle ja Tarjanteelle sppiva laituri sekä torialue. Tulee myös kanoottien ja pyörien vuokrausta.. Se että paikkakunnalle ei oikein pääse julkisills kulkuneuvoilla ei ole ongelma. Tänne ei kaivata persaukisia autottomia, jotka eivät kassakoneita kilauttele.
- Anonyymi
Aina täällä joku marisee, jos joku haluaa suunnitella jotain uutta paikkakunnalle. Luulis, että oltais tyytyväisiä, kun jotkut viitsii ja uskaltaa suunnitella uusia juttuja paikkakunnalle. Mistä näitä kateellisia piisaa täällä Ruovedellä. Sitten, jos ei mitään uutta tule, niin sekään ole hyvä. Siitäkin kitistään ja valitetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159