Musta kissa vapaana Gruotilassa

Anonyymi

Mustan kissan omistaja, joka hait loukutetun kissan löytyeläinsuojasta - olet taas päästänyt kissan vapaasti ulos Gruotilan alueella. Näimme sen tänä aamuna vapaana. Kissasi takia on tehty jo sairaalareissu, koska kissasi kävi ihmisen päälle seurauksena syviä vertavuotavia haavoja reiteen. Myös antibioottikuuri oli tarpeen. Voisitko pitää kissasi kytkettynä kaupunkialueella. Jos kissa näkyy vielä tontillamme niin varmistimme tänään, että saamme kyllä kissan hakijan tiedot eläinsuojasta. Tällöin lähetämme aiheeseen liittyneet kustannukset sinulle. Ilmoitus tehdään myös kaupungin eläinsuojeluvalvontaan. Tämän ilmoituksen takana on kissaihminen eikä suinkaan kissojen vihaaja.

1

140

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noita kissanomistajia/niin sanottuja löytyy pilvin pimein. V...u mitä k.......ä. Edellinen kissa kun häviää niin otetaan uusi tilalle. Sammatissa ja muuallakin tuntuu olevan vakio että kissoja ei leikkauteta, saavat juoksennella vapaana paneskella mielin määrin ja siinähän se sitten on. Meikäläinen on loukutellut kissoja paljon (liiankin paljon) mutta ei tunnu vaan auttavan. Lesylle olen vienyt ja Vihdissä vielä kun oli Fallenhaus toiminnassa.
      Meikäläisellä on kaksi sekarotuista kissaa, kummatkin on leikattu, rokotettu sirutettu ja kumpaakin käytetään hihnassa ulkona, kummaallakin on hyvät oltavat. Lasitettu 20 neliön terassi etupihalle ja takapihan puolella 10 neliötä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      35
      1238
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1015
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      943
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      55
      888
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      771
    6. 65
      758
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      706
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      678
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      672
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      615
    Aihe