Greta Thunberg juhlistaa jo sadatta koululakkoviikkoaan – vaatii koko maailmantalouden laittamista uusiksi.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/afe23dd8-6ee4-4f93-8d74-d228558e6f33
Greta se vaan koululakkoilee! Heh heh!!!
29
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän vastuu ole hänen vanhempien. Se on jo tullut selväksi ettei kaikki ole nyt kunnossa.
Tuskin tuo kehari edes mitään oppisi. Parempi että ei ole muita häiritsemässä.
Mitä mieltä? =)Kreeta tuo ihmelapsi tuskin mitään ruotsalaista peruskoulua tarvii ,tulee vaan pakkorikastetuks alaikäsenä ja kun toinen tummenpi alaikänen on teon suorittaja niin
rikastuminen on tapahtunut ja Ruotsi on taas entisät värikkäänpi ja monikulttuurisenpi!
- Anonyymi
Eikö Gretan sairaus juuri saa kuvatun kaltaista käytöstä aikaan . Sitäpaitsi kenenkään normi älyllä varustetun ei pitäisi ottaa edes huomioon sairaan henkilön kummallisia kouhotuksia. Sairaalaan tuo maailman pelastaja kuuluu ja suljetulle osastolle on sinne joutunut vähemmästäkin.
- Anonyymi
Tietämättömiä on helppo hallita...
- Anonyymi
Yhäkö äkkiväärät vihaiset persut jaksavat mielensä pahoittaa Gretasta.
- Anonyymi
Eihän kukaan pahastunut ole. Huvittavaa vaan, kuinka mielisairas saa paljon huomiota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän kukaan pahastunut ole. Huvittavaa vaan, kuinka mielisairas saa paljon huomiota.
Persutko tuon mielisairauden ovat diagnosoineet ilman potilaan tapaamista.
- Anonyymi
Milloin suvakit tajuatte että häiriintynyttä koulupinnaria käytetään härskisti hyväksi.
- Anonyymi
Kansantalouden professuuri Gretalle
Hän uudistaa globaalin maailmantalouden kestävälle pohjalle. Poistaa köyhyyden ja eriarvoisuuden. Nostaa kehitysmaat maailmantalouden huipulle. Polttomoottorit ja saastuttavat tehtaat häviävät kokonaan. Hiilidioksidin ja metaanin tuottaminen loppuu kokonaan. Kaikista tulee kasvissyöjiä. - Anonyymi
Tekisi oikean ilmastoteon ja hyppäisi narun jatkoksi.
- Anonyymi
Juu, täysin vajokki kersa on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, täysin vajokki kersa on.
Mihin laitokseen se sjoitetaan mikä on loppusijoituspaikka
- Anonyymi
Grete taitaa kärsiä myös kristussyndroomasta ja suuruudenhulluudesta, ainakin uskomattomista vaatimuksista päätellen.
- Anonyymi
Koulutusvastuu on sen pennun vanhemmilla.
- Anonyymi
Eikös tuo greta pitäs laittaa hoitoon lietsoo ahdistusta lapsille
- Anonyymi
Lapset hädissään Suomessa vanhemmat ihmeissään luo pelkoa Greta
- Anonyymi
Maailmanparantajia riittää, mutta kukin näkee vain yhden asian ja todellisia syitä ei ollenkaan huomata.
- Anonyymi
Greta voi istua vaikka koko elämänsä lakossa, mutta ihmiskunnan ahneus ja tyhmyys ei sillä parane.
- Anonyymi
Eipä tuo pentu köyhyydessä elä.
- Anonyymi
Eihän tuo kakara edes mitään tavallista koulua käy.
- Anonyymi
Sairaseläkkeelle noin nuorena...
- Anonyymi
Eikö Ruotsissa ole oppivelvollisuutta vai miten yksi alaikäinen voi koululakkoilla miten huvittaa.
- Anonyymi
Tietysti on, mutta onneksi opettajat ja viranomaiset yleisen koulurauhan nimissä katsovat tätä poikkeustapausta läpi sormien.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietysti on, mutta onneksi opettajat ja viranomaiset yleisen koulurauhan nimissä katsovat tätä poikkeustapausta läpi sormien.
Eliitti varmaan asialla, mutta nyt tytöltä on koulut jääneet käymättä. Saa varmaan kuitenkin Nobelin palkinnon näistä lakkoiluista.
- Anonyymi
Viherpiiperöiden piirissä tuo lasketaan normaaliksi. Rahakas ura sillä on edessä jos ei ole niin tyhmä ettei ymmärrä rahan päälle.
- Anonyymi
Eikö Ruotsissa ole vammaisille erikoiskouluja?
- Anonyymi
Mitenkähän se on Gretan oman hiilineutraalin elämän kanssa? Ei ahdistus johda kuin parantolaan.
- Anonyymi
17, eikö se ole ollut jo puhkaisuiässä?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713164
Se oli siinä sitten
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on määrännyt kaiken maan Ukrainalle toimittaman sotilaallisen tuen tauolle, kertoo7262550Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?542426- 1462301
- 671966
Trump tekee rauhan Amerikan ja Venäjän ehdoilla
Ukraina luovuttaa Venäjän haluamat alueet Venäjälle. Ukraina luovuttaa Amerikan haluamat arvokkaat mineraalit Amerikall2721816- 311411
Syvälliset keskustelut
Olisivat tärkeintä ensisijaisesti hänen kanssaan Tulisi sellainen hetki, mutta kaikki meni pieleen201339Minulta loppuu aika
Halusin olla täydellinen. Nyt näyttää siltä että viimeinen kiristys jää puolitiehen, sillä h-hetki on jo ihan kohta käsi361289Olisipa sitä henkisesti eheämpi ja rohkeampi
mikään maallinen mammona ei itseäni kiinnosta, eikä sen menetys kiinnostus. Mutta kun kohtaa jonkun sykäyttävän ihmisen,161235