Persuissa oli edes jotain pientä hyvää, mutta nykyään ei enää yhtään mitään hyvää.
Soinin aikaan
Anonyymi
12<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Sinussa ei oo vieläkään.
Eikö? Moniko persu on katkonut päitä, silponut, raiskannut, ryöstänyt? Jos onkin niin montakertaa enemmän muut. En sano ketkä sensuuri on valppaana. Jotkut vaan.
Niinku te yleistätte muutaman rikollisen ja töppääjän kaikkiin maahanmuuttajiin lietsoessanne muukalaisvihaa ja -kammoa, se on tullut kyllä harvinaisen selväksi.
Sinä töppäsit, se tuli selväksi.
Sen verran on niitä muutamia, että luonnollista kammoa tulee. Ne muut eivät itseasiassa edes tuomitse omiaan joten pakosti tulee myös yleistystä. Suvakit hoitaa puolustuksen.
Soini oli täysi perseenreikä,suomen syöjä numero ykkönen T:hiihtäjä 47 härmästä
Täysiä perseenreikiä on suurin osa kaikista nykypersuista kaikkine pelko- ja vihatunteineen.
Ovelan demarin iltatarina
SDP laskussa, Paniikkinappulaa painettu.Syksyksi tulossa romahdus. .
Vai niin ja hohhoijaa. Kumma kun ei tullut gallupin väittämistä valheelliseksi kun ette ainakaan nyt kärjessä olekkaan.
Juuri sopivasti Timo on perustamassa puoluetta, kun persuissa kuohuu pahoinpitely tapahtumien takia. Jos vielä paljastuu sisäiseksi välienselvittelyksi, niin hajoamisen alku on todennäköistä ympäri Suomea.
Ai se suvakkius?