Soinin aikaan

Persuissa oli edes jotain pientä hyvää, mutta nykyään ei enää yhtään mitään hyvää.
12<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sinussa ei oo vieläkään.

Äänestä

Eikö? Moniko persu on katkonut päitä, silponut, raiskannut, ryöstänyt? Jos onkin niin montakertaa enemmän muut. En sano ketkä sensuuri on valppaana. Jotkut vaan.

Äänestä
  • Niinku te yleistätte muutaman rikollisen ja töppääjän kaikkiin maahanmuuttajiin lietsoessanne muukalaisvihaa ja -kammoa, se on tullut kyllä harvinaisen selväksi.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinku te yleistätte muutaman rikollisen ja töppääjän kaikkiin maahanmuuttajiin lietsoessanne muukalaisvihaa ja -kammoa, se on tullut kyllä harvinaisen selväksi.

    Sinä töppäsit, se tuli selväksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinku te yleistätte muutaman rikollisen ja töppääjän kaikkiin maahanmuuttajiin lietsoessanne muukalaisvihaa ja -kammoa, se on tullut kyllä harvinaisen selväksi.

    Sen verran on niitä muutamia, että luonnollista kammoa tulee. Ne muut eivät itseasiassa edes tuomitse omiaan joten pakosti tulee myös yleistystä. Suvakit hoitaa puolustuksen.

    Äänestä

Soini oli täysi perseenreikä,suomen syöjä numero ykkönen T:hiihtäjä 47 härmästä

Äänestä
  • Täysiä perseenreikiä on suurin osa kaikista nykypersuista kaikkine pelko- ja vihatunteineen.

    1Äänestä

Ovelan demarin iltatarina

Äänestä

SDP laskussa, Paniikkinappulaa painettu.Syksyksi tulossa romahdus. .

Äänestä
  • Vai niin ja hohhoijaa. Kumma kun ei tullut gallupin väittämistä valheelliseksi kun ette ainakaan nyt kärjessä olekkaan.

    Äänestä

Juuri sopivasti Timo on perustamassa puoluetta, kun persuissa kuohuu pahoinpitely tapahtumien takia. Jos vielä paljastuu sisäiseksi välienselvittelyksi, niin hajoamisen alku on todennäköistä ympäri Suomea.

Äänestä

Ai se suvakkius?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persuissa oli edes jotain pientä hyvää, mutta nykyään ei enää yhtään mitään hyvää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu