Kokkareet ja persut öyhöttämässä palstalla

ja haukkumassa Marinin hallitusta vaikka fakta on se että porvarihallitus kokoonpanolla kepu, kokoomus ja persut olisivat neuvotteleet paljon huonomman sopimuksen EU paketista.
9<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole mitään marinin hallitusta vaan äärivasemmistolainen hallitus.

Mitä mieltä? =)

1Äänestä
  • Porvari luulottelemassa.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Porvari luulottelemassa.

    Laiskalle ja saamattomalle vasurille kaikki palkansaajat tuntuvat porvareilta.

    Mitä mieltä? =)

    1Äänestä

  • PelleSinäOlet kirjoitti:

    Laiskalle ja saamattomalle vasurille kaikki palkansaajat tuntuvat porvareilta.

    Mitä mieltä? =)

    Puhu vaan itsestäsi porvariturjake.

    1Äänestä

  • Keskusta kansan riisto jo vuodesta 2003. Kokemuksella.
    köyhuien kyykytystä
    Työläisten alipalkkausta ilmaistöitä kikyjä.
    Vanhanen katainen sipilä
    Jäteenmäki
    Kivimäki

    20 vuotta porvaripolitiikka a jo suomessa

    Sehän näkyy kansan ostovoimassa ja palåkolaisten määr
    Äss
    Ja yritystukien jakeluna

    Nauttikaa nyt porbarihalliyuksen luomasta keinotekoisesta työttömyydestä
    Ja työnantajien ja yritysten palkan maksu haluttomuudesta

    Euhän yritysten tarvisi työllistää kun saavat yritystuella loikoilla


    Kaiiki mitä ny t on
    Työttömyys
    Pakolaiset
    Kurjuus
    Rikaiden riisto
    Köyhyys
    Kalliit terveyspalvelu
    Kalliit vuksrat
    Asunnottomuus

    Kaikki on kaksikyt vuota haliineen oikeisto porvari hallistusten akaansaamaa köyhien riisto


    Yritystuet kyllä juoksee kuten k aikkintietää

    Äänestä

Mistä tiedät,oletko selvinnäkijä tai ennustaja?

Äänestä

Olettaisin, että persut niitä pahimpia öyhöttäjiä ovat kaikessa vihassaan ja epäsivistyneisyydessään.

1Äänestä
  • Kerran näin sen. Oikean perussuomalaisen. Kulki kadulla öyhöttäen, oli kaikki raajat eri paria sen.

    Äänestä

mitä selität? kunnon hallitus ei olisi edes neuvotellut asiasta tai edes suostunut koko sopimukseen ollenkaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja haukkumassa Marinin hallitusta vaikka fakta on se että porvarihallitus kokoonpanolla kepu, kokoomus ja persut olisivat neuvotteleet paljon huonomman sopimuksen EU paketista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu