Eikö Perussuomalaisten maailmassa ole muuta tarkoitusta,
kuin kyseisen ukon palvonta.
Ai niin, on yksi. Nykyisen hallituksen pilkkanimittely, vähättely, solvaaminen.
Mielellään isoissa äijäporukoissa kavilassa.
Ja hekö ovat suomen "pelastus". Luoja varjelkoon, ettei sellaista tapahdu!
Trump, Trump ja Trump
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Trump on äärioikeiston jumala.
- Anonyymi
Putin on hulluimpien unelma.
Niin olivat Hitler ja Stalin myös. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putin on hulluimpien unelma.
Niin olivat Hitler ja Stalin myös.Niitäkin persut ihannoivat
- Anonyymi
Siihen liittyy joku salaperäinen Q kultti joka on perustettu 2017
amerikassa. Löytyy youtubestakin. Epäilyttävää touhua
kaikenkaikkiaan. - Anonyymi
Yksinkertainen persu haluaa vahvan päättäjän, ja tarpeeksi yksinkertaiset teesit, mitä hän ymmärtää.
Persuilla on niin huono sivistystaso, että oikein hirvittää. Olisiko mitenkään mahdollista edes hieman tuntea historiaa, tai empatiaa toisia kohtaan.
Nyt persut itkee heidän jäseneensä kohdistuneen iskun jälkeen, mutta ekös juuri persut hae vastakkainasettelua.
Persujen kannattajat syytävät nettiin vihapuhetta, esim anaali-antti, vihervassarit jne.
Sanoisin että sitä niittää, mitä kylvää...- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
Eikö vihervasemmiston maailmassa ole muuta tarkoitusta,
kuin kyseisen ukon vihaaminen.
Ai niin, on yksi. Nykyisen hallituksen palvonta, ylistys, ihailu.
Mielellään isoissa akkaporukoissa kahvilassa.
Ja hekö ovat suomen "pelastus". Luoja varjelkoon, ettei sellaista tapahdu! - Anonyymi
Trump käänsi korona-asioissa eilisen kantansa toisinpäin tänään. Tämähän on samanlaista takinkääntelyä kuin nykyisissä persuissa, eikö?
- Anonyymi
Samaa on.
Demareille nauraa koko maailma. Jopa saksa ja ranska kun saivat höynäytettyä rahat puotipuksulta.
Mitä mieltä? =)- Anonyymi
Tuo on vain persujen kuvitelmaa, etkö tajunnut sitä? Mitä mieltä olet?
- Anonyymi
Trump lähettää sotilasjoukkoja Chigagoon. Lähde ylen txtv tänään.
- Anonyymi
Liittovaltion joukkoja ja Chigagon mustaihoinen naispormestari sanoi tvssä äsken että Trump on epäonnistunut koronakriisin hoitamisessa.
- Anonyymi
Oletko sinä tehnyt jonkun tutkimuksen siitä että Perussuomalaiset kannattavat Trumpia? Minä olen perussuomalainen mutta inhoanTrumpin politiikkaa. Perussuomalaiset ovat aina arvostaneet korkeaa älyä jota vasemmistolta, vihreiltä, sekä Trumpilta on turha odottaa.
- Anonyymi
Aamen.
- Anonyymi
Taas jonkun sekopäisen vihervassun fantasioita, joilla ei ole päätä eikä häntää.
Tosin en usko läheskään kaikkeen mitä media kirjoittaa Trumpista koska olen nähnyt että selvästi valehdellaan. Mutta eihän tämä ole ainoa asia. Samaan aikaan täytyy todeta että onhan Trump mahtaileva ja itseriittoisen oloinen. Amerikalle varmaan hyvä pressa, ei SUomelle.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse864670Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1123870Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1903700Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.702113Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791298- 1301182
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1541131- 511034
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30924