Tämä hallitus jää historiaan.

Sitä kirotaan monessa jälkipolvessa.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Öyhättää porvari. Jos neuvottlemassa olisi ollut porvarihallitus eli kokoomus, kepu ja persut saanto olisi ollut sama koska EU:ssa suuret jäsenvaltiot päättävät. Se joka tätä faktaa ei tajua on kujalla politiikasta totaalisesti.

Äänestä
  • Ihmeellinen juttu,että suuret päättävät, että pienet keräävät köyhemmiltä asukkailtansa verona rahat ja jakavat ne rikkaammille, jotta heidän ei tarvitse maksaa samoja korkeita veroja, joilla heidän maansa talous tasapainotettaisiin.

    Vielä ihmeellisempää on, että pienistä pienimmän maan demari pääministeri sen hyväksyy ja jopa kehuu toimintaa.
    Yleensä demarit ovat sitä mieltä, että rikkaampien pitää maksaa enemmän veroja, mutta nyt SDP onkin köyhempien lisäverotuksen kannalla kun hyötyjä on ulkomaalainen rikkaampi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ihmeellinen juttu,että suuret päättävät, että pienet keräävät köyhemmiltä asukkailtansa verona rahat ja jakavat ne rikkaammille, jotta heidän ei tarvitse maksaa samoja korkeita veroja, joilla heidän maansa talous tasapainotettaisiin.

    Vielä ihmeellisempää on, että pienistä pienimmän maan demari pääministeri sen hyväksyy ja jopa kehuu toimintaa.
    Yleensä demarit ovat sitä mieltä, että rikkaampien pitää maksaa enemmän veroja, mutta nyt SDP onkin köyhempien lisäverotuksen kannalla kun hyötyjä on ulkomaalainen rikkaampi.

    Jos neuvottelemassa olisi ollut porvarihallitus eli kokoomus, kepu ja persut tulos olisi mollut sama koska EU systeemissä suuret EU maat päättävät.

    Äänestä

Lainalaisuudet on semmoisia.

Äänestä

Tällainen hallitus syntyi, koska halla-aholaiset kaappasi vallan persuissa.

Äänestä
  • Eiköhän se tutiseva Rinne sössinyt kaiken?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköhän se tutiseva Rinne sössinyt kaiken?

    Trollonlollon.

    Äänestä

Parhaiten tämä Sannan hallitus jää historiaan hallituksena, joka keskellä koronapandemiaa ja maan talouden syöksykierrettä keskitti huomionsa sukupuolineutraaliin sotu-tunnukseen, jonka hinta on 1000-2000 miljoonaa ja valtion osuus siitä 300 miljoonaa euroa.

Mitenkähän Suomen olisi käynyt, jos Talvisodan aikainen hallitus olisi keskittynyt vastaavan kaltaisen ongelman ratkaisemiseen pommien tippuessa Helsinkiin.

Äänestä
  • Linkki eka lauseesi väitteeseen, muutoin VALETTA.

    Äänestä

Ihan sama mikä hallitus. Aina niitä kirjotaan, varsinkin nimettömänä tällaisilla palstoilla.

Äänestä

Tälläistä sontaa on tuloksena kun lesbo "kasvattaa" lasta....

Äänestä
  • Annapa linkki tähän "tietoosi" kun näköjään olet "asiantuntija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sitä kirotaan monessa jälkipolvessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu