ja taas "tamperelaismies"

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/22be7244-ef07-4c21-a403-d6ff95fbb337
- ei päivääkään , ettei jossain rikosuutisessa olisi näitä "husseneita", ja lisää haetaan oikein omilla lennoillaan tänne, ettei vaan tällaiset tapaukset loppuisi.
Mutta onneksi oli tamperelainen, siis kaikki hyvin.

niin ne kansallisuudet vaihtuu tamperelais, espoolais ym miehiksi..
1381
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mites se ny sillai

Äänestä

Jos suomalainen raiskaa vaikka saudi/arabiassa. tulee suomalaisesta saudi/arabialainen aamun valjettua.

Äänestä

Ei kai tuo ketään yllätä, että jälleen uutiskynnyksen ylittänyt raiskaustapaus on ulkomaalaistaustaisen tekemä. Lehtiin asti päätyneet syystä tai toisesta tapaavat olla.

1Äänestä

Polviasentoon heti

1Äänestä

Mahtavaa. Lisää viinaa.

Äänestä

Muotioikkuja kun yliövereillä päätyy helpommin kuin aliövereillä.

Äänestä

"Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi Ali Huseinin raiskauksesta kahden vuoden vankeusrangaistukseen sekä maksamaan uhrilleen korvausta kärsimyksestä 4 000 euroa, kivusta, särystä ja muusta tilapäisestä haitasta 4 500 euroa ynnä taksi- ja sairaalakuluja.

Ali Huseini valitti Turun hovioikeuteen, joka järjesti asiassa uuden käsittelyn suljettujen ovien takana.

Valitus oli Huseinin kannalta turha, sillä hovioikeus vahvisti Pirkanmaan käräjäoikeuden viime syksynä antaman tuomion."

Äänestä
  • Varmaan seuraavaksi valittaa EIT:n, miksi muslimi ei saisi raiskata vääräuskoisia, koska koraanikin se sallisi. EIT eli euroopan ihmisoikeustuomioistuin.

    1Äänestä

Entä jos valittaa persialaiseen oikeuteen, niin mestataanko kaikki käräjähenkilökunta?

1Äänestä

Vikaerehdys,+josta+voi+syyttää+Suomalaista+yhteiskuntaa,+joka+laiminlöi+ilmoittamasta,+että+Suomessa+naiselta+tulee+aina+kysyä+ensin+lupa.+Varmasti+tuhat+kertaa+ihanampi,+kohteliaampi+ja+kaikin+puolin+hymyilevämpi+ihminen+tämäkin+ulkomaalainen+kuin+yksikään+junttijuro+Suomalainen;+nyt+vain+tämän+erheen+takia+hänen+elämänsä+on+pilalla+ja+syy+on+100%+suomen!

Äänestä

Niinin. Ihana suomalainen nainen kuin kukkanen. Perheen äiti, umpikännissä hoipertelee pitkin katua. Ei muista, ei tajua, mutta ihana nainen on!
Ulkomaalainen mies on avulias mutta tyhmä. Eikö kotiutuskurssilla vieläkään kerrota, että suomessa ei panna naista, vaikka sen kadulta umpikännisenä löytäisi?
Nämä samat panojutut toistuu aina vaan. Humalainene suomalainen nainen ja ulkomaalainen mies!

Äänestä

Mátujen ja vihervasemmiston logiikkaa: kun löytää kadulta puolustuskyvyttömän henkilön niin tottakai se pitää joko raiskata tai hakata.

Mitä mieltä? =)

1Äänestä
  • Ihme kommentti poliiseilta. Tekijä oli muutenkin järjissään eikä tuoksunut alkoholilta. ???????

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/22be7244-ef07-4c21-a403-d6ff95fbb337
- ei päivääkään , ettei jossain rikosuutisessa olisi näitä "husseneita", ja lisää haetaan oikein omilla lennoillaan tänne, ettei vaan tällaiset tapaukset loppuisi.
Mutta onneksi oli tamperelainen, siis kaikki hyvin.

niin ne kansallisuudet vaihtuu tamperelais, espoolais ym miehiksi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu