Nyt on syytä olla erityisen tarkkana, että pankkitunnukset ja pankkikortti eivät joudu vääriin käsiin. Olen kuullut luotettavasta lähteestä, että kaupunki aikoo maksaa velkansa varastamalla kuntalaisten pankkitunnuksia, eli kuntalaisten henkilökohtaisia pankkitilejä käytettäisiin kaupungin velan maksamiseen. Jos lähipiiriisi kuuluu kaupungin hallintoon kuuluvia ihmisiä, älä päästä heitä missään tapauksessa kotiisi.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kepu varastaa aina.Jopa omiltaankin.
kunnallakin menee omat ja muiden omat sekaasin? sitä se kepu
Kaikenmaailman hoikkalat asialla. Kauhajoen pitää ottaa mällia ikaalisista
Onko joku vienyt Ainoalta Ainon ainoan markan.Ei pääse taksinkyytiinkään paitti jos kepun kela korvaa mutta puoluekirja vaaditaan
Pitäkää kiinni sierran penkeistänne ettei niitä anasteta omiin hämärätarkoituksiin ja kaupitella netissä
VAPAAMUURARI LAHJOO KAUPUNKILAISIA. Kari Ra. S-joelta maksaa pimeänä syyttömän vainoamista. Poliisi tekaisi syytteet On raivona vieläkin kun 1-3cm peli ei pidätellyt vaimo ehdokasta. Tarkoitus on vainota nyt yli 4v kunnes tekisin jonkun rikoksen KYYLÄJIÄKOHTAAN kyllä poliisi osaa. Sillon poliisimme kostaa lyhyen vehkeensä salatusta osoitepaikastaan ja saa vihdoinkuin hyötyä Vappaamuurariksi kuulumisestaan.
Käteiset kannattaa säilöä sierran penkkien sisuksiin. Sieltä niitä ei kukaan tongi.
sierran paskit suojaavat setelit ettei niitä omita omiin hämärätarkoituksiin
Ei se paskanhaju lähde penkeistä vaikka kuinka Honkavaara Ikaalisten Nesteellä.
Ehdotan Mosse penkkejä tilalle.
Hiihtoputki tehtävä välille Ikaalinen Jämijärvi Koomajoki.
Hyvin sanottu