Ystäväni menehtyi koronaan

24 vuotias, aamulla oli virkeänä työpaikalla, olo oli jo 11 niin huono että ampulanssi piti tilata iltapäivällä 14,36 virallinen kuoliaika. Kuolinsyy Korona. Tapahtui Mikkelissä maanantaina
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Tyypillinen oireettoman Koronan aktivoituminen. Lähtö tulee yleensä nopeasti.

Äänestä

Linkki väitteeseesi, muuten puppugeneraattorin suoltamaa häränp.skaa.

Äänestä
  • Et kai vaadi tänne kuolintosistusta skannattavaksi. uskoo tuon muutenkin. Ei ole ainoa tapaus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et kai vaadi tänne kuolintosistusta skannattavaksi. uskoo tuon muutenkin. Ei ole ainoa tapaus.

    Katsos kun jokainen koronakuolema suomessa tilastoidaan, niin laitappas tulemaan linkkiä luotettavasta lähteestä, jossa kyseinen tapaus kyseiseltä päivältä näkyy. Muutoin voinemme tulkita sinut valehtelijaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et kai vaadi tänne kuolintosistusta skannattavaksi. uskoo tuon muutenkin. Ei ole ainoa tapaus.

    Valtamedia salaa näitä nk "yksittäistapauksia" ja luvut mitkä päivittäin eetteristä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katsos kun jokainen koronakuolema suomessa tilastoidaan, niin laitappas tulemaan linkkiä luotettavasta lähteestä, jossa kyseinen tapaus kyseiseltä päivältä näkyy. Muutoin voinemme tulkita sinut valehtelijaksi.

    Kaikkia korona kuolemia ei Suomessa tilastoida, jos tilastoitaisiin niin media tai joku median haara julkaisisi raadollisen totuuden taudin julmuudesta, ja se sellainen tietohan olisi järkytys ja liikaa k-mape*seille jotka elävät pinkissä eivätkä uskalla kohdata elämän todellisuutta.

    Suomea ohjaillaan aika usealla sektorilla, hallitus pitää veronmaksajia lehminä koiden ei anneta pillastua kertomalla heille totuus Suomen tilasta. Silloin saattaisi loppua lehmältä maidon tuotto kyky pelkästä rjärkytyksestä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katsos kun jokainen koronakuolema suomessa tilastoidaan, niin laitappas tulemaan linkkiä luotettavasta lähteestä, jossa kyseinen tapaus kyseiseltä päivältä näkyy. Muutoin voinemme tulkita sinut valehtelijaksi.

    Ei normaalit ihmiset lähde tällaisia asioita valehtelemaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Katsos kun jokainen koronakuolema suomessa tilastoidaan, niin laitappas tulemaan linkkiä luotettavasta lähteestä, jossa kyseinen tapaus kyseiseltä päivältä näkyy. Muutoin voinemme tulkita sinut valehtelijaksi.

    tyyppi on saattanut saada tartunnan jo aiemmin ja se on lähipiirin ja omaisten tiedossa. Kun äkillinen kuolema nuorelle ihmiselle tuli niin hyvin yksinkertaista että syyttävä sormi osoittaa tautiin mistä oli saanut tartunnan. Ja lähipiiri pitää uutisoinnista huolen.

    Äänestä

Kun on yarpeeksi perussairauksia ennastaan niin ei siihen paljon koronaa tarvita ettöä heikkokuntoinen menettää henkensä.

Äänestä
  • Tuokin asia on tutkittu. On luotu teoria että koralli niittäisi pelkästään heikko kuntoisia, puppua.

    Koralli kaataa vahvat urheilijat siinä missä keuhkotautiset vanhukset, samalta rintamalta.

    Toki prosentuaalinen taudin aktivoitumista edistävä vaikutus on kehossa ennestään jylläävät tulehdukset tai sairaukset, mutta edellä mainitut seikat vaikuttavat ainoastaan taudin ja kuoleman aktivoitumisen nopeuteen tapaus kohtaisina eivät siihen että kyseessä olisi joku nk riskiryhmä joka on alttiimpi saamaan tartunta

    miettikääs tätä

    Käyttäkää pääätä. Ei ole olemassa mitään ehkäisykeinoa välttää tautia joka leviää näkymättömänä ilmassa

    Äänestä

Valtamedian päivittäiset vähättelevät "koronatilastot" on puppua. Luodaan mielikuvia että "Suomi on hyvä maa tänäänkään ei ollut kuin kaksi tartuntaa"

Lopettakaa valehtelu, kyseessä on tuhovoimainen tauti johon ei ole ehkäisyä eikä rokotetta. Jos tauti ei halua tappaa heti niin asettuu sitten kantajaansa ja nakertaa tämän ajan kanssa palasiksi. Kun keuhkot on lopulta niin täynnä ylimääräistä mönjää että hengittäminen on yhtä vaivalloista kuin kalalla kuivalla maalla niin tajuaa että on koronan kantaja.

Miten muuten analysoida tartuntalukuja taudista joka asettuu ihmiseen joko oireettomana tai oireilevana miettikääs sitä

Äänestä

Olisikohan ollut mutanttikorona? Sellaista olen pelännyt. En kyllä odottanut, että koronavirus olisi Suomessa muuntunut kun todennäköisyys mutaatioille on hyvin pieni ja suoraan verrannollinen tartuntojen määrään. Mistä sen kuitenkaan tietää. On se todennäköisyys Suomessakin nollaa suurempi. Tämä tappajavirus tappoi liki pystyyn. Mistähän ystävä olisi sen saanut? Pitänee perua Mikkelinreissu.

Äänestä

Huono trollaus! :/

Koska: Koronaan ei ole maailmassa kuollu vielä ainutkaan ihminen! Ainakaan virallisen kuolinsyyn mukaan. Sen aiheuttamaan SARSiin kenties.

Äänestä

uutisissahan jo tuli että.. nuorien alle 39v korona tartuntojen määrä on lisääntynyt huomattavasti, koska eivät ole välittäneet korona rajoituksista, kuten vanhempi väki.

Äänestä

Ei tuo avaus pidä paikkaansa. Keksitty juttu.

Äänestä

Tämä kertoo että ehkä koronasta ei tiedetä vielä mitään .

Äänestä

JOS sitä on tuolla aloittajan tapaan esiintynyt Kikkelissä, sitä on jo sielä täälä Suomessakin. on Ihan turhaa pyristellä vastaan rajoituksilla, tosin tämä Suomenkin eliitti Sanna ym hymyilee toimiensa myötä kuin dollarin kuvassa Abraham Lincolni ja mikäs on hymyllessä kun on velaksi otettua massia alla ettei paskalle taivu. Että mihinhän nekin rahat sitten meni tai menee kun ei apua ollutkaan.

Äänestä

Jos tällainen tapaus olisikin tänään tapahtunut, niin kuolinsyy on varmasti vielä selvittelyn alla. Ihan puhdasta arvailua kuolinsyyn osalta vielä, vaikka olisi ollut koronapositiivinen.

Äänestä
  • Oli ehkä aikaisintaan viimeviikon maanantai kyseesä et kai se kuolin syy on löytynyt tähän päivään mennessä mutta aloittanut kirjoitti 23.07.2020 10:20. Vaikuttaa huolestutavalta jos totta. En minä ainankaan sitä koronapeliä itelleni halua vaikka ilmaiseksi tarjottais.

    Äänestä

  • Yksinkertaista. Heikottaako hengitys. Mene lääkäriin. Lääkäri toteaa että sinulla on tämä sars korona viirus olet taudin kantaja merkintä papereissa ja eristys. Ja siitä hetkestä alkaen jos satut kupsahtamaan seuraavien viikkojen aikana ihan minkä muun taudin takia niin ykköseksi laitetaan tietysti korona viirus koska olet sen kantaja.

    Päinvastainen asetelma, kuinka paljon ikä-ihmisiä on kuollut viimeisten kuukausien aikana, jopa ns luonnollisiin kuolemiinkiin etsitään syntipukkia koronasta

    Äänestä

Näillä tiedoilla ei voi kuin esittää surunvalittelut.

Äänestä
  • Niele puppua. Ja ketä tuntematonta Oskari Olematonta suruvalittelet, banaali koko juttu.

    Äänestä

Mihinkään mikä liittyy koronaan ei voi uskoa koska jopa media valehtelee ja EU-kokouksissakin vain virnistellään kun kätellään kyynärpäällä.
Show on niin kovaa ettei mitään voi ottaa todesta.
Lääkäri ei tutki ja määrää "kuolemantaudissa" olevan vain yksin kotiin. Sairasta! Joko lääkäri on sadisti tai tauti ei ole tappava. Piste.

Äänestä

Tiedän kanssa 6 jotka kuoli koronaan, lähtö tuli kaikille vrk sisällä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

24 vuotias, aamulla oli virkeänä työpaikalla, olo oli jo 11 niin huono että ampulanssi piti tilata iltapäivällä 14,36 virallinen kuoliaika. Kuolinsyy Korona. Tapahtui Mikkelissä maanantaina

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu