Muistatteko alkaa Rukoilla ???
Nyös Suomessa uutta superviirus !!
22
112
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö se ollut joku jessekokous ranskassa, mistä tauti levisi eurooppaan, italiaan, sveitsiin,.. Ja sieltä eliitti ja gigolohoidoissa käyneiden matkailijoiden mukana suomeen. Opettajat ja lääkärit sekä hoitsut ensimmäisinä.
Köyhä kansa maksaa.
Eliitin juhlat jatkuvat.
Kirkko kerää kymmenykset.
Nyt on aika erota kirkosta ja säästää rahat makarooniin.- Anonyymi
Paiitsi että pieneläkeläiseltä ei peritä kirkollisveroa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paiitsi että pieneläkeläiseltä ei peritä kirkollisveroa..
Jaa.
Miksei? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa.
Miksei?Siksei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siksei.
Minä ainakin kuulen nyt ketjujen kilinää.
- Anonyymi
Mitähän kiletä tuokin on: "muistatteko alkaa rukoilla"?
Ei ainakaan suomea...Kuules kielirasisti !! Se on suomenruotsalaisten suomen kieli : ) Kyllä sunkin olis syytä alkaa rukoilla niin kauan kun olet hengissä. Me eletään maailmansairaisessa maailmassa joka pyrki tappaa meitä monen tavalla.
- Anonyymi
Savis kirjoitti:
Kuules kielirasisti !! Se on suomenruotsalaisten suomen kieli : ) Kyllä sunkin olis syytä alkaa rukoilla niin kauan kun olet hengissä. Me eletään maailmansairaisessa maailmassa joka pyrki tappaa meitä monen tavalla.
Viimeiseen virkkeeseen osui kaksikin kielivirhettä. On mistä valita valittamisenaihetta kielipoliisilla. Ajatuspoliisi nukkuu vielä...
- Anonyymi
Alkanut tarttua paremmin alle neljäkymppisiin.
- Anonyymi
Mikäs hätä tässä. Uudelleen syntyminen on ihan kivaa. Toivon kuitenkin, etten synny Afrikkaan ja joudu pakolaislapseksi Suomeen.
Aina joutuu uskonnolliset kehittää uusia valheen pelastusmuotoja kun ei Antaavat Jeesus pelastaa heitä.
Kun kuolette niin ikään kuin synnytte uudestaan helvetissä ilman toivo. Eikö ollut hyvä vertauskuva mihin tuo uudelle syntyminen johtaa.Savis kirjoitti:
Aina joutuu uskonnolliset kehittää uusia valheen pelastusmuotoja kun ei Antaavat Jeesus pelastaa heitä.
Kun kuolette niin ikään kuin synnytte uudestaan helvetissä ilman toivo. Eikö ollut hyvä vertauskuva mihin tuo uudelle syntyminen johtaa.PE-Lasta saaki moni pappi!
savonaroIa kirjoitti:
PE-Lasta saaki moni pappi!
Aivan,,,, kun pitäisi Uudestisyntyä Ylhäältä eikä jälleensyntyä. Ilman Jeesus on ihminen perkelen lapsi ja kirottu vaikka uskoisi. Jeesus kastaa ja UUdestisynyttää ihminen Hengessä ja Tulessa. Uskonnollisia on paljon jotka sanovat uskovansa Jeesusta mutta eivät koskaan ovat Uudestisyntyneet. !!!!!!!!!!
- Anonyymi
Syntyispä Valashaiksi.
Hyvä että muistatte Rukoilla !!!!
Älkää ainako kätelkö/ehtoollista juoko tai), vetätkää siis kättee vuua!
- Anonyymi
Tästä ketjusta irtosi kuusiokoloavainon ja satutti monia päitä?
Muistattehan rukoilla koska joykuen ateistien ruikutusta huolimatta viirus ei valikoitsee vaan tappaa ateistit ja uskovaiset yhtä lailla jos ette ole rukoilleet ja Jumala sallii että sinä ja sun perheesi kuolee sun synneissä ja joudutte helvettiin. !!
- Anonyymi
Kokoomus tekee vaikka mitä taikatemppuja Mykkäsen johdolla jotka koronahysteerista mielenterveyspotilasta harhoineen pelkoineen rauhoittaisi. Vaikka lääkitys olisi avain sana.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa353852Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent2473429Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2503192Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär2672477En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1261707Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot261574Rydmanin nousu sote-ministeriksi on kauttaaltaan irvokas
Mutta samalla se oli ainut todennäköinen lopputulema. Se myös alleviivaa sitä, mistä tällä hallituksella ja aivan erityi2351426Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm111295- 1201095
viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu181074