Emmerdalen naisia

Anonyymi

Taitaa nyt tulla Jaille kuumat oltavat, oli Laurelin katseet kyllä jo paljon puhuvat. Laurelilla on tainnyt ollakin hetken aikaa kuiva kausi, joten taitaa pian hellittää.
Moira puolestaan voi saada helpotusta, jos se nuori työmies asuntovaunuineen muuttaa tilalle asustelemaan. Muistaakseni siellä oli asuntovaunussa joskus joku hyvinkin nuori kaveri, taisi olla Victorian ex poikaystävä, jonka kanssa Moira kisaili sangen iloisesti kotonaan ja vaunussa, kunnes se hullu Debbien poikaystävä tappoi sen muiden uhriensa mukana.

4

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jotain kehittyy...

    • Anonyymi

      Suhdekierrätystä taas vakituisilla, samoilla roolihahmoilla. Tylsää!

    • Anonyymi

      No niin, saihan Laurel sitten Jain punkkaansa, kyllä siinä kuumana kävi molemmatkin mutta Laurel oli kyllä kuin kissa pistoksissa, eli kovassa puutteessa oli, kai nyt vähän helpotti, alkoholia kun ei voi ottaa, niin jostakin sitä täytyy rentoutusta hakea.
      Moirasta taas on palannut vanhoihin tapoihinsa, petturi mikä petturi. Varsinkaan nuoret palkolliset ei välty tissien vilauttelulta, täpärästi välttyi tänään kiinni jäämiseltä. Kohtelee Amya tosi inhottavasti, Kylehän on Amyn ja Cainin poika, joten hoitakoon vaan tätä omaansa ja miettiköön miten on omien lastensa kasvatuksessa onnistunut. Murha-mamma taisi uhkailla Natea, sanomalla ettei Nate tiedä mihin Moira rouva pystyy. Kannattaisi pojan vähän varoa.

      • Anonyymi

        Et tunnu tietävän lähitulevaisuutta. En kerro, ettei syytetä juonipaljastuksista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2512
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      299
      2117
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1900
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1625
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1489
    6. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      42
      1453
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1376
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1349
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1086
    Aihe