Republikaanipuolueen senaattorit ovat huomanneet, että oma paikka senaatissa alkaa olla epävarma, republikaaninen enemmistö senaatissa veitsenterällä ja samallaTrumpin suosio romahtamassa, joten nyt siis Trumpin omat joukot miettivät, miten saada sopivasti etäisyyttä Trumpiin, joka ei kykene hoitamaan pandemiaa.
Pitkästä New York Timesin artikkelista alkupalat:
For Senate Republicans, it’s now all about self-preservation.
As their grip on the Senate majority teeters while President Donald Trump’s political standing plummets, their fate could well be determined by their ability to produce a sweeping pandemic recovery package before the election. But their frantic attempts to do so have so far produced little more than deep division in their ranks and with Trump — not the place they wanted to be 100 days out from a decisive race.
https://news.yahoo.com/republicans-facing-political-headwinds-begin-120715699.html
Ehkäpä vaalien lopputulos ei olekaan se, mitä tällä foorumilla eniten toitotetaan. Rotat jättävät uppoavan laivan?
Republikaanisenaattorit alkavat erkaantua Trumpista
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
New york times, eikös tuo ole se pahamaineinen suvakkilehti joka savustaa eri tavalla ajattelevat toimittajat ulos.
- Anonyymi
Höpö höpö, tässä todellinen tilanne:
https://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/elections/election_2020/white_house_watch_jul22
Trumpin kannatus nousee koko ajan ja voittaa Bidenin mennen tullen.Joka tapauksessa Trumpille olisi luvassa enää vain yksi kausi presidentinvirassa. Nuoremmat, kunnianhimoisimmat ja fiksuimmat republikaanipoliitikot alkavat suunnitella Trumpin jälkeistä aikaa. Heidän kannattaa luoda itsestään kuvaa perinteisinä sivistyneinä republikaaneina. Taidokkaimmat luovivat läpi mahdollisen Trump-kakkosen siten, että tarkkaavaisille heidän todellinen klassinen republikaanisuutensa on selvää.
Republikaanipuolue tulee pitämään huolen siitä, että Trumpin kausi (kaudet) jäävät onnettomaksi sattumaksi.
- Anonyymi
Höpöhöpö, todellinen tilanne on se, että yli tusinassa viimeaikaisessa kyselyssä Biden johtaa Trumpia reilusti. Rasmussenia on haukuttu puolueelliseksi.
https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-general/ - Anonyymi
Joo sodanlietsojarebit ei tykkää djt:sitä, kun ei omaisuus kasva ilman mashantunkeutumisia.
- Anonyymi
Totta kai republikaaniset senaattorit ajattelevat omaa etuaan, kun huomaavat, että Trumpin kelkkaan lähtö oli virheliike.
- Anonyymi
Vaalien tulos päivästä tulee toinen itsenäisyys päivä USA kansalle kun hullu talutetaan väkisin pois talosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle593521Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472846Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482683Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572341Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572083- 1601800
- 761505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231348Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381313- 241234