Voiko Marin merellistää koko mantereen ?

Anonyymi

Marin osaa matematiikkaa ja varsin hyvin tajuaa, että viimeinenpesti hällä on menossa nyt. !!!!!!!
Marin osaa myös dematiikan ja sen tarkoituksellisesti päämäärähakuisuuden oikeaikaisellisen ajoituksen .!!!!!!

Ei hänellä ole tarkoitustakaan jatkaa politiikassa tätä vaalikautta pidemmälle, kuin vaan jäädä kansan mieleen, KoronaPrinsessana ja EU-miljardimaksuWaltiattarena ja siinä KAIKKI !!!!!!!

On siinä hymy herkässä, kun itse tienaa 150000 vuodessa ja puoliso sen tuplat. !!!

Siinä Kansaa naurattaa, kun lukee kaupan kassajonossa niitä Iltapäivälehtienotsikoita, ei sitä lehteä ole varaa ostaa, kun on jo ostettu sitä sikanautajauhelihaa ja spakettia koko tämän viikon ELÄMISEEN TARKOITETULLA OMAISUUDELLA !!!!!

Mutta spaketista puheen ollen, sinnehän ne ITALIANMAFIALLE kaikki Suomalaisten WeronMaksajien rahat menee ja SuomenHallitus HYMISEEE, että hyvä kun saatiin sopu aikaiseksi ja Suomen ennen niin EtninenVienti taas elpyy entisiin mittoihinsa niihin Kreikkaan ja Italiaan ja Portugaliin ja ehkä myös Sissiliaan !!! ??????

Ihan utopiaa ovat Marinin ajatukset !!!!!! Ei Suomi vie etelä-eurooppaan, muuta kuin EUROJA lomamatkailun kautta !!!!!

Ja mitä tulee siihen OIKEUSVALTIOPERIAATTEESEEN tukien maksatusten rinnalla ja niiden saamiseksi, niin Unkari ja Puola pyyhkivät Marinin kauniilla ajatuksilla takapuoltaan ja sanovat, että siinä sinulle jonniinjoutavanpäinen HALVAUSHYMYÄÄLIÖ !!!!!!

t: En kannata HALVAUSHYMYÄÄLIÖN kerrannasvaikutuksellisia päätöksiä,

1

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP:n Myrkynvihreä Vassarihallitus Kepu ja RKP on rasistinen Suomalaisia kohtaan joka asiassa, maahanmuuttajat laitetaa ykköseksi joka asiassa, mutta jos SDP:n Myrkynvihreä hallitus tarjoaa Paskaa tikun nokassa, sen se tarjoaa ekana Suomalaisille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe