"Europarlamentaarikko Teuvo Hakkarainen (ps.) aikoo matkustaa lomallaan Hondurasiin koronasta huolimatta
Viitasaarelaispoliitikko on lähdössä diplomaattipassilla lomalle Keski-Amerikkaan, vaikka alueen koronatilanne on vakava. "
Viitasaarelaispoliitikko on lähdössä diplomaattipassilla lomalle Keski-Amerikkaan, vaikka alueen koronatilanne on vakava. "
Vastaukset 46
Vanhimmat
Hahaha. Katellisten panettelua. Etkö oo ite koskaan päässy matkoille? Eiköhän ne lentoyhtiöt pida huolta koronarajoituksista. Hölmö. Pitääkö väkisin vääntää näitä?
Niin, persut rahtaa koronaa Suomen täyteen. Miksi persut haluavat tuhota Suomen?
Mikään laki ei persuja koske? Palstan Persut ei hakkaraista tuomitse vaikka koronan toisi!
Jumala tuomitsee. Oletko sinä siis jumala?
Jumala armahtaa, minä en.
Suomella on ensimmäinen erityisvammainen päämisteri! Jipiii
Missä viipyy ulvoministerin vastuu terroristeista, haettiinko pakoon tänne terroristi rikoksijaan.
Taas tällnen täysin naurettava ja väkisinväännetty panetteluavaus joka ei liity politiikaan mitenkään.
Vassari on kateellisena lukenu seiskaa ja harmittaa kun ei ole varaa matkustaa minnekkään.
Se rakkauskin näyttää taas roihuavan. Vaikka raittiuslupaus petti.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Teuvo-Hakkaraisen-raittiuslupaus-petti-Juominen-on-mukavaa/1153131
https://www.seiska.fi/Uutiset/Kohupoliitikko-Teuvo-Hakkaraisen-ja-latinokaunottaren-suhde-katkolla-Joudun-elattamaan
"Europarlamentaarikko uskoo pääsevänsä maahan, vaikka Guatemalan ja Hondurasin välinen raja on suljettu.
– Ne saattaisivat päästää minut sisään, sillä minulla on diplomaattipassi, Hakkarainen sanoo."
Tuon diplomaattipassin turvinko Hakkarainen saa kulkea levittämässä koronaa missä huvittaa? Mikä diplomaatti Hakkarainen muka on?
Kosmopoliitti Teuvo harhailee maailmalla levittämässä Koronaa ja juomassa viinaa.
Satunnainen harhailija.
Vassari suomessa vaan katkeroituu kateudesta ja haluaa pilata kaiken.
Tuskin kukaan kadehtii Hondurasin koronapesään matkustavaa hölmöä.
No mikä sun pointti sitten on edes? Mihin sä pyrit tällä?
Sehän sanotaan avauksen otsikossa.
Mihin tuo vassareista höpöttävä pyrkii?
Ketkä kaikki saavat diplomaattipassin? Ministerit sen kaiketi saavat, mutta että rivimeppikin sen saa?
Suomen eritysvammaishallituksen pääjohtaja
Persut äänestivät itsensä näköisen edustajan eduskuntaan/ Brysseliin.
Alkoholisti, tuomittu rikollinen jne.
Kaljakuppilatason "poliitikko".
Häpeäksi Suomelle.
Persut rientävät maailmalle hakemaan lisää koronaa?
Että pääsevät omista teoistaan taas hallitusta syyttämään?
Sellaista on elämä peruSSkierolassa.
Kun joku tällä palstalla haluaa keskustella Hakkaraisesta, niin heti joku persu hermostuu.
Kumma juttu. Salaako persut jotakin? Kyllä kansa tietää Hakkaraisen rikosrekisterin ja alkoholiongelman.
AIKAMOISTA PIITTAAMATTOMUUTTA!
Hakkarainen onkin persu.
Jos ja kun saa Covid ysitoistasen, toivottavasti jää Hondurasiin hoidattamaan sitä. Hampaathan siellä jo tulikin hoidettua, kun suomalainen hammashoito ei kelvannut perussuomalaiselle.
Teuvo kokee olevansa tavisten yläpuolella ja tekee mitä huvittaa. Ei siinä ole mitään uutta tai uutisoitavaa.
Käyttää diplomaattipassia väärin?
Covid-19 leviää välinpitämättömien ihmisten kautta. Mitähän kivaa Teuvo tuo tuliaisiksi Suomen kansalle?
Voi vittu, kuulun riskiryhmään ja sairauteni on pahassa vaiheessa. Hakkarainenko munt nyt tappaa?
Ei välttämättä sinua, mutta ehkä monta muuta. Ja jos ei tapa, aiheuttaa kuitenkin mahdollisesti riskitekijöitä ja sairastumisia. Edesvastuutonta toilailua tuollainen joka tapauksessa on. Mutta niinhän Hakkaraisen toilailut yleensäkin ovat olleet.
Onko Hakkarainen miettinyt että millä konstilla saa varmasti hankittua koronan Viitasaarrelle.
On siinä persumainen esimerkki taas kansalle. Laaja-alaista sekoilua joka sektorilla, sitä on persut.
Kannattaa mennä ruottin rajalle ja katsella ketkä sitä koronaa Suomeen tuopi, tai Helsinki-Vantaalle.
Sahuri Hakkaraisesta Hondurasin suurlähettiläs?
Vähempi se siellä vahinkoa tekisi. Ja viina on halpaa ettei tarvi kirkkoja ryöstellä.
Jäisi sinne.
Hakkarainenhan on niin suomalaisuutta edistävä, että hampaatkin teetätti Hondurasissa .. kun suomalaisen tekemänä kuulemma liian kalliit!
Persut vaan puhuvat, mutta ne teot puuttuvat - Suomen eduksi!
Onhan tuo vastuullisempaa kuin
- jakaa vuosittain miljoonia ja miljoonia euroja valtion kehitysapurahoista "kansalaisjärjestöille" viherfasististen aatetovereiden palkkoihin ja palkkioihin
- jakaa vuosittain miljoonia ja miljoonia euroja valtion kassasta "kaiken maailman ay-yhdistyksille", josta aatetoverit jakaa rahoja edelleen vasemmistolaisten vaalikassoihin, ja osan rahoista tietysti aatetoverit keskenään rellestää
Mikä on todennäköisyys että Teuvo nappaa koronan tuliaisiksi?
En usko, että Hakkaraiselle olisi myönnetty diplomaattipassia. Tuossa saannin edellytykset:
https://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/1993/19930832
Persujen mielestä suomessa on koronaa liian vähän, Teukka lähti hakemaan lisää?
Persujen edesvastuuttomuus pahenee päivä päivältä.
Teukka voi luulla, että hänellä on diplomaattipassi.
Onko Teukka saanut ylennyksen ja on nyt diplomaattipässi??