Mistähän johtuu että ennen keskustaan liittyi älykkäitä ja vastuuntoisia ihmisiä joista tuli puolueen kasvot, aivot ja selkäranka.
Uuden polven keskustalaiset vaikuttajat ovat totaalisia pölvästejä, eivät näe omaa nenäänsä pidemmälle, hokevat vain ulkoa opeteltuja lauseita haastatteluissa tai somessa ilman käsitystä siitä mihin suuntaan isänmaata pitäisi yrittää viedä.
Uuden polven keskustalaiset vaikuttajat ovat totaalisia pölvästejä, eivät näe omaa nenäänsä pidemmälle, hokevat vain ulkoa opeteltuja lauseita haastatteluissa tai somessa ilman käsitystä siitä mihin suuntaan isänmaata pitäisi yrittää viedä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kavaltajien ja välistävetäjien puolue se aina on ollut. Takkikääntyy sen mukaan mistä saa enimmät hyödyt. Valhetta ja epäreiluutta, se on heidän johtajiensa agenta.
Älykkäät ja vastuuntuntoiset keskustalaiset on tulleet tälle saitille. Täällä voi vaikuttaa asioihin enemmän kuin politiikassa. Täältä voi opettaa keskustan poliitikkoja myös oikeaan johtamiseen paremmin kuin mistään muualta.
"älykkäät ja vastuuntuntoiset" heh, heh, heh.
onhan niitä olemassa pyöreitä kolmioitakin, niin miksei myös älykkäitä ja vastuuntuntoisia keskustalaisia...
Persuthan täällä tuntuvat eniten pitävän omia "grillijuhliaan". Sillä ei ole älyn kanssa mitään tekemistä.
Keskusta on menettänyt omaleimaisuutensa, nyt keskusta kilpailee samoista äänistä vihreiden kanssa...
Maataloustukien kuppaamisessa kyllä riittää älyä ja luovuutta.
Kärnä on tätä tänään ja huomenna sitä, täysi linjaton tuuliviiri.
Kuka se on?
Saitilla päivystää ainoastaan muutamia katkeroituneita persurupuja. Säälittävää sakkia.
Persuilla ei riitä hehtaarit kunnon tukiaisiin, siksi kateellisia meille ÖKYTALOLLISILLE!