Miksi rukousta ei kuulla?

Anonyymi

Olen rukoillut lapsettomuuttamme, että saisimme vielä kaivatun lapsen. Rukousta ei kuulla. Miksi osa saa lapsia, vaikka ei edes usko mihinkään, ei tarvitse rukoilla. Miksi Jumala kuulee, vaikka he eivät pyydä mitään. Ristiriitaista.

7

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse uskon, että Jumala kuulee, mutta ehkä on joku syy, miksi nyt ei ole hyvä aika lapselle. Itse en tiedä syytä, mutta jättäisin asian Jumalan käsiin. jos on hyvä, saatte lapsen. :)

      Mutta, ehkä olisi hyvä myös miettiä, miksi haluatte lapsen. Ehkä syy on huono?

    • Anonyymi

      Jumalalla ei ole asian kanssa tekemistä. On huonoa tuuria jos hedelmällisyys on heikko. Rukous ei sitä voi parantaa. En välttämättä suosittele adoptointiakaan, jos ja kun aiotte aivopestä lapsen uskonnollanne.

      • Anonyymi

        Miksi joku aina nälvii täällä?

        Tottakai nuoripari haluaa lapsen. Ja vanhemmat kasvattavat lapsensa, ei se ole "aivopesua" ollenkaan. Jospa sinä joku et yrittäisi aivopestä täällä rukoilijoita, sillä sitähän sinä teet!

        Minäkin uskon että Jumala kuulee. Vastaa sitten ajallaan.
        Jatkakaa vain rukoilemista.


    • Anonyymi

      Siihen, kun osaisi vastata, niin olisikin melko viisas. Jumala kyllä kuulee. Siksi kannattaa jatkaa rukousta luovuttamatta. Maailma on sitä mitä on ja täällä ei aina kaikki mene suunnitelmien ja toiveiden mukaan. Jumala kuitenkin pitää omistaan huolen ja kääntää kaikki lopulta parhain päin. Kaikkea hyvää Teille!

    • Anonyymi

      Jumala tietää paremmin mikä sinulle on hyväksi. Minun halvauksenikaan ei ole parantunut toistaiseksi,vaikka olen sitä rukoillut. Mutta sain rukoukseeni viestin. "Te sanotte minulle mitä minun olis itehtävä,mutta en minä voi toimia haluamallanne tavalla. Minä johdan ja hallitsen kokonaisuutta,koko elämää,te näette siitä vain siruja. Mutta minä rakastan sinua koko ajan ja toimin jatkuvasti.Pelkäät,että kun rukoushuokauksesi hetkeksikin hellittää,niin kaikki luhistuu. Lapseni ,sinä yrität ohjata asioita koko ajan ja näännyt. jätä asiasi minun käsiini.Luota ja lepää minun rakkaudessani.En ole unohtanut sinua,enkä läheisiäsi,rakasta heitä.Luovuta murheesi minulle..Rakasta omaisiasi, vaikka he olisivat toisenlaisia kuin tahtoisit ja luulet minunkin tahtovan.Te olette minulle suunnattoman rakkaita.

    • Anonyymi

      Minun Jumalani kyllä kuulee ja vastaakin hyvin tarkkaan mitä rukoilen . Esim Ef. Kirjoittaa tästä. Minun Jumalani ei ole Baal.

    • Anonyymi

      Rukoilu ei auta siihenkään asiaan. Ite sitä pitää lopulta kaikki tehä. Ei muuta kun naida louskuttamaan nyt aluksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      64
      5150
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      2347
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      262
      2342
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2329
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1564
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      219
      1438
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      49
      1028
    8. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      996
    9. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      929
    10. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      927
    Aihe