BLM-liike ei kuulu Suomeen!

Tässä maassa ei liiemmälti pitäisi edes tummaihoisia olla.
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Somppuja palelee Suomessa, sen takia ne tarvii niin paljon sossusta rahaa. Ja hyvät rivariasunnot.

Äänestä

Serbiassa syntynyt Irfan Peci toimi Saksan Al-Qaidassa ennen luopumistaan islaminuskosta. Puolta vaihdettuaan Peci on auttanut viranomaisia paljastamaan islamistisia terroristiverkostoja. Stuttgartin mellakoissa ei suotta huudettu ”Allah akbar”, Irfan Peci kertoo Wochenblickin haastattelussa. Hän uskoo, että islaminuskolla oli sijansa tapahtumissa.

– Se on muslimien uskonnollinen taisteluhuuto, entinen islamisti muistuttaa. Pecin havaintojen mukaan monoliittimedia pyrkii olemaan kutsumatta Stuttgartissa mellakoinutta väestöryhmää sen oikealla nimellä. Muslimien sijaan puhutaan juhlijoista.

Samaan aikaan kun Black Lives Matter -mellakat pitävät Yhdysvaltoja otteessaan, Euroopan kaduilla leviää maahanmuuttajien väkivalta. Stuttgartin poliisi on pyrkinyt välttämään väliintuloa, koska poliitikot tulevat väliin ja estävät järjestyksen valvonnan, Peci toteaa viitaten Stuttgartin poliisin vahvistamaan tietoon.

– Näin luodaan alueita, joilla lait eivät päde. Viranomaisten kunnioitus ja väkivaltamonopoli katoavat. Yhdysvalloissa levottomuuksia aiheuttava ilmiö voimistuu Euroopassa, jossa kolmansien maiden maahanmuuttajat näkevät itsensä uhreina: ”Euroopassa me maahanmuuttajat olemme kuin mustat USA:ssa, olemme syrjittyjä, meillä ei ole samoja mahdollisuuksia kuin teillä ja siksi kostamme ja vahingoitamme teitä”.

Mustat islamistit ja Antifa ottivat osaa Seattlen BLM-mellakoihin. Islamistien ja väkivaltaisen äärivasemmiston liitto ei tule Pecille yllätyksenä.

– Ei yllätä koska ennustin jotain tällaista jo vuosia sitten. Esimerkiksi keitä nähdään Palestiinaa tukevissa mielenosoituksissa? Vasemmistolaisia ja äärivasemmistolaisia. Sellainen liitto ilman muuta sopii islamisteille. Molemmilla on sama vihollinen: oikeisto ja islamin vihaajat.

Islamistit suhtautuvat mellakoihin käytännöllisesti. Äärivasemmiston mellakoidessa esimerkiksi vapun päivänä, islamistit käyttävät tilaisuutta hyväkseen ja liittyvät mukaan kivittämään poliisia. Islamistien taholta kyse on myös voiman näytöstä. He pyrkivät osoittamaan yliotettaan yhteiskunnasta.

– He ovat alempia, he eivät ole muslimeja, he eivät ole minkään arvoisia. He ovat vastustajiamme, Peci kuvailee islamistimaahanmuuttajien kokemusta Lännen asukkaista.

Itävallassa kuitenkin turkkilaiset islamistit, äärinationalistiset harmaat sudet, hyökkäsivät kurdien ja äärivasemmistolaisten Antifan kimppuun. Peci uskoo ymmärtävänsä tapahtuman dynamiikan.

– Antifa vastustaa kurdien kanssa turkkilaista nationalismia. Rajoittamattoman maahanmuuton vuoksi näitä konflikteja nähdään täällä enenevässä määrin.
Ei ole sattumaa, että Wienin yhteenotto tapahtui Favoritin alueella, missä kauppakeskuksissa oleilevista ihmisistä 80-90 prosenttia saattaa olla maahanmuuttajia. Turkkilaiset nationalistit kokevat alueen kuluvan heille ja puolustavat sitä kurdeilta, Peci toteaa.

Petri Saarela
kansalainen.fi

Äänestä

Suomalaisuuteen on aina kuulunut maailman asioihin puuttuminen. Ensi maksettiin neuvostoliitolle mahtavat sotakorvaukset. Sitten on maksettu vuosikymmeniä lähi-idän ja afrikan sotakorvauksia. Nyt rahoitetaan miljardeilla euroilla Euroopan koronarahastoja. Kaiken kukkuraksi osoitetaan mieltä BLM tapahtuman tukijana, asiassa jika ei todellakaan kuulu meille.

Vanhukset kuolevat yksinäisyyteen ja makaavat paskat housuissa kun kenelläkään ei ole aikaa osoittaa huomiota heitä kohtaan. Halutaan olla niiiiiin hyviksiä että. Katsokaa kuinka hyvä maa Suomi on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tässä maassa ei liiemmälti pitäisi edes tummaihoisia olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu