Toivottavasti eivät äärioikeistolaiset ja kaljupäiset uuspersut ala likvidoimaan puoluetovereitaan Iisalmessa, kuten muualla maassa!
Toivottavasti ei Iisalmessa aloiteta!
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Sirpalepuolueen edustaja yrittää julkisesti loukata suomalaisia. Tyhmä valhe ei pure isänmaan kannattajiin.
Pahoinpidelty paikallispersu Rantala syytti jo avoimesti oman puolueensa äärioikeistoa murhayrityksestä. Homma toimii, kuin Saksassa 30- luvulla "ei pidetyt" puolueaktiivit likvidoidaan.
Saavuin juuri siikaisten palstalta24 selvinpäin.
Kansallissosialismi nostaa päätään Perussuomalaisissa.
Onneksi me suomalaiset olemme järkeviä ja jätämme nuo hörhöt uikuttamaan oppositioon jatkossakin, jotta yhteiskuntarauha säilyy rakkaassa kotimaassamme.
Keskustalla kuulu olevan ikävä Berneriä.
Asiakkaa käyttää jo uutta serveriä
Keskusta haluaa järjestää Iisalmessa imaamikoulutusta. Milläköhän koululla? Minne ilmoittaudutaan?
Kerta kepu on järjestämässä, minäkin haluan vihreiden edustajana lähteä koulutukseen mukaan.
Hikisesti yritit saada uskonnoistakin työkaluja räkäseinämää vahvistaaksesi kun luulit ihmisiä huono omatuntoisiksikin.
Halla- ahokin oli huolissaan äärioikeistolaisten perussuomalaisten murhayrityksestä vaalipäällikköä kohtaan.
Miksi? Sitä saa mitä tilaa.
Ja vitut, äärioikeistolaiset eivät ole perussuomalaisia.
Persuthan istuvat eduskunnassakin äärioikealla ja seurustelevat EU:ssakin vain äärioikeistolaisten kanssa.
Nuorisosäätiön kautta ei enää pystytä kepulle verorahoja siirtämään. Kepu itse ajaa EU:ssa suomen maataloutta alas ja etelä euroopan maiden elinkeinoksi. Kusevat omiin kenkiinsä. Kepu on kohta konkurssissa, kuuluvat jo pesänhoitajaa kyselevän.
Vanhanen ilmoitti luopuvansa, ei ole tätä kautta loppuun. Iso kirstu on tyhjä.
Pöljänä et tajua mitä ääriliike tarkoittaa. Jos eduskunnassa pelleillään penkeillä, niin se ei kyllä mitään puoluetta tee ääriliikkeeksi. Politiikassa ei edes toimi mitkään ääriliikkeet, vaan ne on kaikki valittu demokraattisesti kansan valinnoilla.
Kepu haluaa vaihtaa uskonnon, rodun ja kulttuurin!
On syytä epäillä, että tekijät ovat kepun kutsuvieraita. Hehän ulkoistivat tämänlaiset toiminnot kansantahdon vastaisina. Epäiltävää on, että seuraavissa vaaleissa kansa ei tule palkitsemaan. Jo nyt gallupit näyttävät suuntaa tulevaisuuteen. Epäillä sopii, että edessä on yhteistyökumppani sinisten kohtalo.
Kyllähän se niin on, että persut on rasisteja. Paikallispersukin laukoo uimahallin saunassa rasistisia juttuja sen minkä ehtii. Muutoinkin sen tarinat pyörii teini- ikäisten pissakakkapillu- huumorin ympärillä. Lapsellista käytöstä.
Kuntavaalit lähestyvät, sirpalepuolueen edustajakin näyttää haluavan pitää perättömillä ja ilkeillä jutuilla perussuomalaisia esillä. Kiitos paljon, otetaan se mainoksena, kyllä kansa tietää!!
Rasistiksi nimittely on rikos!
Kaupungin ainoa kiihkopersu yrittää kääntää tämänkin keskustelun pois aiheesta, eli puoluetoverien pahoinpitelemättä persujen vaalipäälliköstä.
Tämä on puupääpersujen normaali menettelytapa ja jos pistäydytte myös muiden paikkakuntien palstoilla niin huomatte, että puoluetoimistosta tätä ohjataan.
Minkä puoluetoimiston väkeä sinä olet, jos kerran kirjoitat sieltä? Ei pidä uskoa tuollaisia väitteitä, että kaikki kirjoitukset olisivat jonkin puolueen väkeä, vaan nämä kyllä tulee ihan tavallisilta äänestäjiltä.
Kansalla on vielä sananvapaus ja äänioikeus, vittuilulla ei kannatusta nostetta. Pitää olla näyttöjä, kannatus pitää ansaita. Kyllä kansa tietää mikä on oikein ja mikä väärin.
Ihan totta juu, ihan vahingossa vaan yksi ja sama persuhevonpaskaviesti löytää samanaikaisesti tiensä lukuisten paikkakuntien palstoille. Mnää ole kauhian hämmästyny sano Hiatane Tuntemattomas.
Oikeudenmukaiset asiat kohtaavat yleensä petetyiksi itsensä kokeneet lukijansa.
mukavaa kun ilmoittauduit, ilmoittaudu jatkossakin.