Edullisia aurinkopaneleita ja microinverttereitä
Pienin aurinkopaneeli on 330w monikide
https://www.ralos.eco/kauppa.html#/
Edullisia aurinkopaneleita ja microinverttereitä
5
116
Vastaukset
- Anonyymi
Muilla ei ole näin isoja monikidepaneleita myynnissä .
Tavallinen verkkokaupan tuote on 270-285w.
HINTA ON HALPA - Anonyymi
Kikkailtu että kennoluku on 72, verrattuna 60 kennoiseen, saadaan jännitettä vähän lisää. Virta on kuitenkin sama kuin muillakin. Teho (virta x jännite) saadaan myös näyttämään isommaksi.
Isommasta tehosta ja jännitteestä ei ole hyötyä kuin käytettäessä MPPT-säädintä.- Anonyymi
MPPT-säädintä käytettäessä saadaan jopa kolmasosa enemmän tuotoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
MPPT-säädintä käytettäessä saadaan jopa kolmasosa enemmän tuotoa.
Taitaa olla suomen halvimmat monikidepaneelit sharp
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla suomen halvimmat monikidepaneelit sharp
Onpas ny edullista ,on ,taidan tilata lavallisen .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362250
- 841303
- 561298
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361236- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565