Hämeenlinnassa paikallista perussuomalaisten kaupunginvaltuutettua epäillään rikoksesta?
Taas rikosepäily?
Anonyymi
42<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Missä vaiheessa joka ainoa persu on tuomittu rikollinen?
Siinä vaiheessa, kun poliisilla on resursseja selvittää kaikki rikokset.
Vankilassa pääsisivät lempipuuhaansa ja puheissa viljelemänsä asian tutkintaan. Läpien tutkimaan.
Joka ainoa Demari on kuitenkin rikollinen. Koko aate perustuu syrjintään vakaumuksen, ammatin ja yhteikuntaluokan perusteella.
Juuri näin. Jos poliisin resurssit riittäisivät selvittämään pienimmätkin rikokset, katoaisi persuilta se viimeinenkin "rehellinen" jäsen...
Moni persu on soluttautunut poliisiin syyttääkseen persujen tekemistä rikoksista vihervasemmistolaisia ja maahanmuuttajia.
Olen lääkäri ja demari, mikä minusta tekee rikollisen?
Sä et ole oikea lääkäri koska Demarietiikalla ei voi parantaa ihmisiä.
Ei Teukkakaan ole diplomaatti.
Teukka on meidän diplomaatti mutta ei teidän. Vähä niinku Marin on teidän pääministeri, mutta ei meidän.
Aivan ja maassa on "kansanedustajia" vaan mitä kansaa edustaa?
Poliitikot pyrkivät valitsemaan sanansa tarkkaan, mutta välillä mennään pieleen. Tutustu suomalaisten ja ulkomaalaisten poliitikkojen surkuhupaisiinkin möläytyksiin.
Sitaatit on kerätty Sami Hantulan kirjasta Eläköön demokratia! - Muistinmenetyksiä, muunneltuja totuuksia ja muita poliittisia päästöjä sekä ulkomaisilta verkkosivuilta.
Suomesta
”Se oli yleisvastaus.” (Matti Vanhanen ristiriitaisesta vaalirahoituskommentistaan vuonna 2008)
”Joskus pitää vähän taiteilla sanojen kanssa. Jos ei pysty vastaamaan, pitää olla vastaavinaan.” (Matti Vanhanen vuonna 2010)
”Hän jatkaa ikuisesti. Meillä on maailman paras kokoomuksen puheenjohtaja.” (Henna Virkkunen Jyrki Kataisesta vuonna 2009)
”Suomalaisen puolueen johtajaksi sopii kohta vain psykopaatti tai tomppeli. Psykopaatti ei välitä ja tomppeli ei ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)
”Lissabonin sopimus on ihan butrosbutroskalia, ei siitä suomalainen mitään ymmärrä.” (Timo Soini vuonna 2009)
”Helsinki on erittäin turvallinen – ei tietenkään tarvitse mennä tyrkyttämään itseään pimeällä johonkin pusikoihin.” (Paavo Lipponen vuonna 2005)
”Ei ole sukua, mutta sillehän minä en sattumalta voi mitään, että hän on vaimoni sisar.” (Kauko Juhantalo kaavoituspäällikön jääviydestä vuonna 2005)
”Kun annetaan vähän rentouttavaa, esimerkiksi otetaan pieni huikka ja lähdetään liikenteeseen, autoilija on paljon parempi liikenteessä esimerkiksi tämmöisissä kaupungeissa kuin Helsinki.” (Pertti ”Veltto” Virtanen vuonna 2007)
”Koen olevani siilinjärveläinen.” (Espoossa asuvan Jyrki Kataisen peruste nostaa eduskunnan kulukorvausta vuonna 2009)
”Joku linja pitää olla, vaikka se olisi vähän huonompikin.” (Hannes Manninen vuonna 2007)
”Tunsin ikään kuin tulleeni raiskatuksi.” (Kimmo Kiljunen asuntomurrostaan vuonna 2008)
Tuli mieleen tämä juttu kun Persuista ja rikoksista puhuttiin, veronkierto tosin ei taida olla virallisesti rikos? https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2019/09/17/koyhien-asialla-2/
Persujen pesu- ja putsausosastolla riittää töitä. Persujen harjausputkihan toimii niin, että toisesta päästä laitetaan rötöstelijä sisään ja toisesta päästä tulee ulos pulmunen kera sulkahatun.
https://www.hameensanomat.fi/kanta-hame/perussuomalaisten-hameenlinnalaisvaltuutettu-on-myos-epailtyna-barreli-tutkinnassa-ei-aio-erota-luottamustoimistaan-1413411/
KAIKKI DEMARIT OVAT PEDOFIILEJÄ!!!!!
Turtiaisellakin on yhdestä firmasta suuret velat, jota hän ei halua lyhentää.
Samaan aikaan valtio tukee Turtiaisen toistaa firmaa, joka Pink Floyd jutun jälkeen ajautui ahdinkoon.
Turtiainen oli virittelemässä myös kolmatta pisnestä. Hän aikoi valmistaa suojamaskeja. Mikä mahtaa olla firman tila tällä hetkellä?
Itse aion laittaa Turtiaisen boikottiin.
Persu ottaa minkä irti saa.
Me otetaan kaikki, eikä anneta sulle mitään
Kuntavaali lähestyy, nyt pitää persujen tehdä kovasti rikoksia, jotta saa näkyvyyttä ja sulkia hattuun. Kuka persu tekee ensimmäisen murhan? Kyllä sillä valtuustopaikka irtoaa!
Joku persuhan jo sitä yritti. Uhrin pää oli niin paksu ettei vasara mennyt läpi.
Kyllä ihan kaikki tietää että Demari teki sen. Hitto te ootte likasia ja kieroja
Uhri itse kyllä epäilee äärioikeistoa.
Persut nyt valehtelee aina.
Viis vuotiaan kommentti.
Persuista on tullut varsinainen rötösherrojen puolue.
Rötösherra tai rouva on sellainen joka hallitukseen päästyään korottaa heti omaa palkkaa ja tunkee rahat omaan taskuun.
Jaa. No ei sitten persut voi olla rötösherroja. Eihän ne enää hallitukseen pääse.
On kahdenlaisia persuja. Niitä joilla on tuomio ja niitä joille se tulossa.
On kahdenlaisia vihreitä. Niitä jotka hyppivät pellepuvuissa paraateissa ja niitä joista tulee täysiä pellejä.
Mutta oikeusvaltiossa ei voi kahteen kertaan tuomita samasta rikoksesta, joten turha yrittää.
Kyllä persut osaa tehdä uusiakin rikoksia.
Halla-aho kirjoittaa pelleistä.
"Ongelmamme on, että näytämme typeriltä pelleiltä. Näytämme typeriltä pelleiltä niin kauan kuin hyväksymme liikkeemme edustajiksi typeriä pellejä. Näin se vain on."
Enpä ala persumestarin sanoja kiistämään.
Syytön kunnes toisin todistetaan. Mikä Demari miliisi sä kuvittelet olevas? Lopet muiden kyylääminen ja hanki elämä.
Joko sitä saisit jo viimeinkin kerrotuksi, montako käräjäoikeuden tuomiota sitä on kontollasi?
"Kaupunginvaltuutettu Matti Mikkola (ps.) kiistää syyllistyneensä rikokseen eikä aio luopua luottamustoimistaan. "Jonkunhan nämäkin hommat on hoidettava."
Persuthan on vaatineet P. Haavistoa eroamaan poliisitutkinnan ajaksi. Pitäisikö persujen vaatia myös Mikkolaa eroamaan luottamustoimistaan poliisitutkinnan ajaksi?
Ihan noin vertailuna vaan.
Hämeenlinnassa kuohuu persuleirissä. Pari vuotta sitten persuja loikki pois puolueesta.
Mutta Mikkolan on persut päättäneet erottaa.
"Perussuomalaiset erottaa Matti Mikkolan valtuustoryhmästään
30.7.2020 09:50 Päivitetty 30.7.2020 15:21 Sanni Koivuniemi
Kanta-Hämeen Perussuomalaiset ry neuvotteli asiasta torstaina aamulla. Mikkola on epäiltynä Barreli Kiinteistöt -yhtiöön liittyvässä rikostutkinnassa."
Suomi on syyttäjän kultamaa. Saa syytellä mistä lystää, eikä vainoamisesta tarvitse välittää pätkääkään, kun on SYYTTÄJÄ.
Muuta sitten Unkariin.
Heil Halla-aho.
"Osittainen aivovaurio Hämeenlinnan valtuustoon
Kirjoittanut Matti Mikkola · 2.8.2017 17:41 ·"
Mitä Mikkola tarkoittaa?
Kai jotain persujen keskinäistä kähinöintiä kunnanvaltuustotasolla.
Missä persu, siellä riita ja rötös.
missä vasuri siellä ongelma.
Perussuomalaisista yksi toisensa jälkeen paljastuu jollakin tavoin omituiseksi oman vallan käyttäjäksi. Mutta hienoa, että rasimilla ei enää perussuomalaisetkaan pysty elämöimään seuraamuksitta ... Ano Turtiainen malliesimerkki viime päiviltä.
Se onki Demari joka on se fasisti. Etkö jo huomaa?
Laitetaanko tämäkin Soinin piikkiin?