Varusnaiset huomio!!

Jollain on varmasti tunnukset jotta voi puuttua tuohon höpinään
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/juhanivehmaskangas/naisten-varusmiespalvelus-selittaa-osin-palkkauksen-eroja/
Täysin ala arvoista höpinää!!
Mitä päässä liikkuu???!!
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä tohon sanoa. Lue viimeinen rivi ja klikkaa tykkää vai?

Äänestä

Eihän uusimman käytännön mukaan ole varusnaisia eikä varusmiehiä. On vain -henkilöitä.

Äänestä

Mun mielestä on halventavaa todeta että: joku naikkonen saattaa pitää näkemyksiäni väärinä. Kuten tuolla lukee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jollain on varmasti tunnukset jotta voi puuttua tuohon höpinään
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/juhanivehmaskangas/naisten-varusmiespalvelus-selittaa-osin-palkkauksen-eroja/
Täysin ala arvoista höpinää!!
Mitä päässä liikkuu???!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu