Käyvät jo sääliksi nämä persujen jokapäiväiset raivosta tärisevät avaukset. Joka päivä keksivät uuden viholliskuvan, ihan imaami halla-ahon ohjeiden mukaisesti, ja raivoavat sitten sitä vastaan.
Eniten käy sääliksi persujen tapa kommunikoida. Aluksi he huutavat ja haukkuvat muita, päivästä toiseen, viikosta toiseen ja vuodesta toiseen. Hillumisenhan aloitti jo persujen Rami Sipilä uhkailemalla hassunhauskasti vastapuolta polttouuneilla. Ja sitten kun he saavat räkyttämisestään takaisin, alkaa valtaisa uhriutuminen ja persuvihasta syyttäminen. No, mikähän olisi syynä? Ettei vaan persujen omassa käytöksessä olisi himpun verran parantamisen varaa?
Nyt uudeksi vinkumissen aiheeksi persut ovat ottaneet maalittamisen. He vinkuvat siitä miten persuja maalitetaan, mutta toisaalta ovat sitä mieltä että maalittamisen kieltäminen olisi sananvapauden rajoittamista. Jotenkin tuntuu etteivät persut nyt itsekään osaa päättää mitä mieltä ovat.
Eniten käy sääliksi persujen tapa kommunikoida. Aluksi he huutavat ja haukkuvat muita, päivästä toiseen, viikosta toiseen ja vuodesta toiseen. Hillumisenhan aloitti jo persujen Rami Sipilä uhkailemalla hassunhauskasti vastapuolta polttouuneilla. Ja sitten kun he saavat räkyttämisestään takaisin, alkaa valtaisa uhriutuminen ja persuvihasta syyttäminen. No, mikähän olisi syynä? Ettei vaan persujen omassa käytöksessä olisi himpun verran parantamisen varaa?
Nyt uudeksi vinkumissen aiheeksi persut ovat ottaneet maalittamisen. He vinkuvat siitä miten persuja maalitetaan, mutta toisaalta ovat sitä mieltä että maalittamisen kieltäminen olisi sananvapauden rajoittamista. Jotenkin tuntuu etteivät persut nyt itsekään osaa päättää mitä mieltä ovat.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Persujen poliittinen pakka on tällä hetkellä täysin sekaisin. Käytännössä persupuoluetta ei nykyisin johda kukaan. Kaikki mellastavat ja sekoilevat miten huvittaa. Kun persu näkee kuvansa peilistä, hän raivostuu siitäkin "Miten tuokin kehtaa vääristellä totuutta ja valehdella??"
Nykyinen persupuolue on täynnä kaunaisia kelmejä, jotka purkavat katkeruuttaan ja omaa pahaa oloaan koko yhteiskunnan niskaan. -Ja kansa maksaa! Karseita poliittisia kummajaisia ovat nykypersut kautta maan.
Ei se mitään sääli. Ei Demarpsykolla ole kykyä empatiaan. Se vaan sanoo noin koska se haluaa olla ilkeä. Ilkeys on sen juttu.
Persuille räkyttäminen on se juttu. Ja kaikkien demariksi luuleminen.
Kuitenkin pystyt vielä tuntemaan sääliä, ettet ole ihan täysin narsisti?
Niin, toisin kuin persut me kaikki muut emme ole narsisteja.
Olet siis oikeasti joku tärkeä henkilö, etkä vain luule ja esitä?
Sinua tärkeämpi
Persuilla on ilmiselviä valinnanvaikeuksia siitä, mitä mieltä he ovat. Tuuliviiri pyörii....
https://www.youtube.com/watch?v=rowEvyRWsnE
Onko sinusta oikein, että 180cm sotaveteraaneja kutsutaan hädänalaisiksi lapsiksi ja rahdataan suomeen täysihoitoon?
Ei ole, kyllä hädänalaisten olisi oltava korkeintaan 165 cm, mieluiten vielä sitäkin kitukasvuisempia.
Niin, persuthan leikkasi hallituksessa ollessaan sotaveteraaneilta.
Keskusta ja Kokoomus leikkasivat kaikilta. He taittoivat suomen velkaantumiskierteen. Etkö ymmärrä?
Persujen tuella.
Siis leikkasivat Suomen velkakierteeseen.
Se on aivan sama mitä puoluetta, tai ideologiaa tämänkin langan aloittaja edustaa: Jos hajoitat Suomen kansaa, niin olet väärällä puolella rajaa.
Persuille ei taida mielipiteenvapaus olla tuttu asia?
Kun persu äänestää persun eduskuntaan, tekeekö hän sen säälistä.
Ei tarvitse laitapuolen kulkija enää talvella palella kun saa oppositiossa lämmitellä.
...ja pääsee taksilla alkoon.
Sarkastinen Persu-saaga
Persut ovat olleet aikojen alussa hyviä ja reippaita ihmisiä.
Sitten tulivat suvakit ja alkoivat kiusaamaan persuja. Kiusaaminen jatkui ja jatkui ja persuilla alkoi mennä hermot.
Persut alkoivat puhumaan rumia ja antamaan palautetta ilkeille suvakeille.
Palaute oli turhaa koska ilkeä suvakki ei ymmärtänyt, että persu vaan haluaa rauhassa äänestää omaa, erinomaisen hyvää puoluetta.
Ja niin ajauduttiin tähän tilanteeseen, että persuilla ei ollut enää muuta vaihtoehtoa kuin rähjätä joka rintamalla sananvapauden ja aidon demokratian puolesta.
Näin persuista tuli politiikan peikkoja.
Miksi jätit tekstistä ajatuksen pois?
Suvakkeja ollut aina, mutta maahantunkeutuvia, omaa kulttuuriaan ja uskontoaan levittäviä elintasopakolaisia vasta n. 30v. On se käsittämätöntä miten "sokeita" yksilöitä kantaväestöstä löytyy?
Persujen mielestä ainoastaan imaami halla-ahon horinoiden messuaminen on oman järjen käyttöä.
Vaaliuurnilla nähdään , meinaan siirtyä äänestämään persuja ihan vaan tän alkaneen mollaamisen kiusaksi , järjetön tä touhua taholle joka pitää omien puolia , en näe tässä mitään pahaa.
Oletkin sitten ainut
Kyllähän tällä palstalla enemmän tekee aloituksia muiden pilkkaamisesta vihervasemmiston edustajat.
Ja ikävä kyllä, ihan asiantuntijat ja lakimiehet tutkivat tämän hallituksen tekemisiä ja hyvä niin, sitten saadaan varmuus että asiat on hoidettu oikein.
Silti hallituksen poliittisten hankkeiden ajaminen tässä taloustilanteessa on itsekästä, kun pitäisi katso suomalaisten yritysten ja kotitalouksien selviämistä.
Se on kovin valitettavaa, että ps-lakimies Tampiokin joutuu käyttämään niin paljon kallista aikaansa hallituksen tekemisien tutkimiseen.
Niin, ja sitten kun sanotaan, että on hoidettu, haukkuvat persut asiantuntijat. Niinhän se on tähänkin mennessä mennyt. Lisäksi puhe ei ollut vain tästä palstasta.
Se on nyt Frankfurtin koulukunta päivän sana. Silakka tau vasemmistoradikaali ei ole mitään.
Natsit on pop, kaikki haluaa natsailla. Se on jännempää kuin perinteinen politiikka.
Natsileikit ovat kehittävämpiä kuin perinteiset intiaani-punatakkileikit, leikkijousipyssyt eivät ole mitään oikeiden aseiden rinnalla.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006569573.html
Taitaa persuilla olla melkoinen asearsenaali.
Ampuminen on miehekäs ja tervehenkinen harrastus, varsinkin jos siinä ampuessa ajattelee isänmaata.
Katsoin elokuvan VIHAAJA (Netflix)
Kuvaus:
Kiero nuori mies menestyy some-maailman hämärissä loanheittokampanjoissa, mutta virtuaalivihan lietsonta johtaa pian väkivaltaisiin seurauksiin myös tosielämässä.
Olihan tuo mielenkiintoinen elokuva tästä päivästä, kun natsit marssivat taas Puolassa.
Säälittäviä reppanoitahan nuo persut ovat, ei sille mitään mahda.
Sellaisia omissa pienissä ympyröissään ja porukoissaan pyöriviähän he suurimmaksi osaksi ovat, vaan kukapa normaali ihminen heidän seuraansa kaipaisikaan.
Aina ei saa selvää, johtuuko persun tärinä perusraivosta vai peruskrapulasta, vai molemmista??