Tämä alittaa jo alhaisimmankin journalistisen riman. Onko Iltalehden päätoimittaja seksuaalisesti umpikieroutunut? Kilpaileva lehti Iltasanomat, jos ei kovin kovaa tasoa edusta sekään, on kuin eri planeetalta. Siitä voi jo lukea ihan oikeita uutisiakin, joskin yleisen vasemmistolaisen linjan mukaisia.
-”Sä näytät sairaalta” – Rebeccan, 24, kehoa haukutaan päivittäin.
-Hajosiko juomatölkin avausrengas? Saat tölkin auki naurettavan helpolla kikalla
-Huippumalli Ashley Grahamin bikinikroppa on täydellinen
-Tältä näyttävät liian pienet urheiluliivit: ”Rinnat eivät saa tursuta”
-Naiskehonrakentaja nauttii päivittäin siemennestettä – uskoo tehoavan koronaan: "Minulla ei ole ollut flunssaa vuosiin"
-Tiesitkö, tällainen klitoris oikeasti on – ja näin sitä kannattaa koskettaa
Lady Gaga harvinaisen naturaalissa kuvassa: ”Niin upea”
-Yksi kuva näyttää, miksi kansanmaskia ei kannata laskea koskaan kaulalle
-Näin hulppeasti Rosanna Kulju juhli 29-vuotissyntymäpäiväänsä – hotelliyö, luksusjahti ja lopuksi Löylyyn
-Katja, 23, piirtää pimppikuvia kaikenlaisten kehojen puolesta – tällaisia ne ovat
-Tuija, 35, teki plusmuotitilin someen – se opetti hänet viimein hyväksymään itsensä
-Supermalli Gigi Hadid remontoi luksuskotinsa erikoiseen tyyliin – saa faneilta täystyrmäyksen: ”Kuin hostelli”
Säde ja Sanna näyttivät nänninsä jotta maailmasta tulisi parempi paikka.
-Chrissy Teigenin rintaimplantit poistettiin – haluaa toiseen leikkaukseen: ”Ne ovat yhä valtavat”
-Säde ja Sanna näyttivät nänninsä jotta maailmasta tulisi parempi paikka.
Iltalehden tuoreinta tarjontaa vuorokauden ajalta.
12
<50
Vastaukset 12
- Anonyymi
Joo ja tämä sama lehti haukkuu MV lehteä ja Suomen uutisia valemedioiksi.
- Anonyymi
Ei MV ole valelehti sen kertoo vaan Kremlin totuuden.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei MV ole valelehti sen kertoo vaan Kremlin totuuden.
MV,llä ei ole mitään tekemistä kremlin kanssa muualla kuin vihervassareiden mielikuvituksessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei MV ole valelehti sen kertoo vaan Kremlin totuuden.
Luo tuosta tuoreimmat uutiset. Mikä noista artikkeleista on kremlin masinoimaa tai muuten venäjä myönteistä tai mikä niistä ei pidä paikkaansa? Osaatko sanoa?
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiAzp7D6PnqAhXSpYsKHf9KBR0QFjAAegQIARAC&url=https://mvlehti.net/&usg=AOvVaw0kY3YmyjygMvkazKFAPd6J - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luo tuosta tuoreimmat uutiset. Mikä noista artikkeleista on kremlin masinoimaa tai muuten venäjä myönteistä tai mikä niistä ei pidä paikkaansa? Osaatko sanoa?
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiAzp7D6PnqAhXSpYsKHf9KBR0QFjAAegQIARAC&url=https://mvlehti.net/&usg=AOvVaw0kY3YmyjygMvkazKFAPd6JNo,,,Joko luit? Mitäs tykkäsit?
- Anonyymi
-Naiskehonrakentaja nauttii päivittäin siemennestettä – uskoo tehoavan koronaan: "Minulla ei ole ollut flunssaa vuosiin"
Tuota perustetta käyttäen saan tänään terassijuhlimisen jälkeen hyvät suihinotot joltain hyvännäköiseltä leidiltä.- Anonyymi
Blow jobit päivässä pitää koronan loitolla sanoo vanha sananlasku.
- Anonyymi
En lue hesaria enkä keltaista lehdistöä ollenkaan. Maailmassa on paljon lehtiä jotka kertovat asiat niin kuin ne ovat eikä niin kuin päätoimittaja haluaisi niiden olevan. Journalismin osalta Suomi ei juurikaan poikkea venäjästä.
- Anonyymi
Tämähän se, täysin samaa mieltä.
Itse luen monenlaisia lehtiä. Jos en lukisi monenlaisia lehtiä kun niitä kuitenkin on, niin mitä hyötyä minulle olisi vapaasta mediastamme? Nytkään nämä Paavo Lipposen lesken vaikeudet eivät olisi tiedossani, jos lukisin vain yhtä lehteä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006589240.html
Paavo meni huomaamattomammin kuin Matti Nykänen.
Mainitsemasi lehden päätoimittajalla ei ole journalistista ammattiylpeyttä. Hän on klikkausten ja mainostajien armoilla.
On ärsyttävää, että varsinkin iltpäivälehdissä naamioidaan vanha uutinen, tyyliin "Auto lensi katolleen Köyliössä, kuljettajalta jouduttiin katkaisemaan jalka". Kun uutisen avaa, niin selviää, että onnettomuus sattui vuosi sitten. Jutussa kerrotaan, miten kuljettaja selviää jalkaproteesinsa kanssa. Surkuhupaisaa klikkausten keräämistä. Ensi näkemältä tietenkin olettaa, että kyse oli päivänkohtaisesta uutisesta.
Kun oppii säännöstelemään klikkauksiaan, osoittaa olevana yhtä ovela kuin toimittajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1551037En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44707Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.127651Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi23638- 43617
- 67605
Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää160565Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal51547Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni34544Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34518